Valdovų rūmuose – filmo „Pilis“ premjera ir J.Bareikio dukros Barboros staigmena

Gabija Jaraminatė ir Jokūbo Bareikio dukra Barbora atliko pagrindinius vaidmenis filme „Pilis“ / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-22 09:01
Penktadienio vakarą filmo „Pilis“ kūrėjai kartu su judėjimo „Normalios bobos eina out“ iniciatore Dovile Filmanavičiūte ir kino teatro „Pasaka“ projektu „Kinas po žvaigždėmis“ kinomanes pakvietė į šventišką išankstinę premjerą sostinės Valdovų rūmų kieme.

Režisierės Linos Lužytės filmo „Pilis“ premjeros svečius sveikino ir filmą pristatė dvi aktorės – Barbora Bareikytė ir 2017 m. „Sidabrinę gervę“ už geriausią aktorės vaidmenį laimėjusi Gabija Jaraminaitė.

„Mes šį filmą nufilmavome prieš dvejus metus. Labai džiaugiuosi, kad „Pilis“ pagaliau išvydo dienos šviesą. Esu laiminga, kad dirbau su nuostabiomis aktorėmis – Jūrate Onaityte ir Barbora Bareikyte, su nuostabia tarptautine filmavimo komanda. Esu dėkinga Linai Lužytei už pasitikėjimą ir jau trečią filmą kartu. Linkiu filmui lengvos kelionės į žiūrovų širdis,“ – sakė vieną pagrindinių – motinos vaidmenį – filme atlikusi aktorė Gabija Jaraminaitė.

Filmo „Pilis“ premjera / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Filmo „Pilis“ premjera / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

G.Jaraminaitė negailėjo gražių žodžių ir savo jaunajai kolegei, filme dukrą suvaidinusiai Barborai Bareikytei, teigdama, kad ji – nuostabi talentinga mergaitė, kurios laukia didelė ir prasminga aktorės ateitis.

Barbora premjeros vakarą atliko vieną pagrindinių filmo muzikinių kūrinių – legendinę Leonardo Coheno dainą „Hallelujah“.

„Labai laukiu premjeros. Manau, bus įdomu pažiūrėti filmą kartu su publika: pamatyti reakcijas, išgirsti nuomonę. Pati filmą mačiau jau du kartus. Su kiekvienu kartu vis pastebiu kažkokius naujus dalykus, žiūrint tam tikras scenas, iškyla įvairūs prisiminimai iš aikštelės, kurie kelia šiltus jausmus“, – prieš premjerą savo įspūdžiais dalinosi aktoriaus Jokūbo Bareikio dukra Barbora. Jos palaikyti į Valdovų rūmus premjeros vakarą atvyko visa šeima.

Filmo „Pilis“ premjera / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Filmo „Pilis“ premjera / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Filmo „Pilis“ premjera / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Filmo „Pilis“ premjera / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Šiuo metu Graikijoje kitą filmą filmuojanti režisierė Lina Lužytė į šventinį renginį atvykti negalėjo, tačiau susirinkusius į išankstinę premjerą sveikino saugiu nuotoliniu būdu.

„Džiaugiuosi šio filmo išankstine premjera bei tikiuosi, kad „Pilis“ ras savo žiūrovą. Ir net dabar, kai Graikijoje filmuoju savo naują dokumentinį filmą, nuolat prisimenu patirtį Dubline. Tai buvo kažkoks itin smagus ir prasmingas laikas,“ – teigė režisierė.  

Džiaugsmo dėl šio renginio neslėpė ir Dovilė Filmanavičiūtė. „Iš visos širdies palaikau mūsų kino kūrėjus! Kai kūrėja moteris – mano širdis trigubėja! Normalios bobos pirmosios Lietuvoje pamatė Linos Lužytės „Pilį“ – ar gali būti geresnis kiekvienos širdies pripildymas?“

Barbora Bareikytė, Gabija Jaraminaitė ir Jūratė Onaitytė filme „Pilis“ / Colmo Mulleno nuotrauka
Barbora Bareikytė, Gabija Jaraminaitė ir Jūratė Onaitytė filme „Pilis“ / Colmo Mulleno nuotrauka

Filmas „Pilis“ – jautrus ir įkvepiantis pasakojamas, kuriame vaizduojamas realistiškas vienos šeimos, emigravusios į Airiją, gyvenimas. 

Paauglė Monika, jos mama Jolanta bei sunkia demencija serganti močiutė stengiasi įsitvirtinti Dubline. Profesionali pianistė Jolanta dirba žuvų fabrike, tačiau kartais kartu su nuostabų balsą turinčia dukra koncertuoja lietuvių bendruomenės renginiuose. Kartą Monikai ir Jolantai nusišypso sėkmė – jas pakviečia koncertuoti ištaigingoje pilyje, kurioje, sakoma, grojo net pats Eltonas Džonas. Tačiau kelionei trūksta pinigų. Nevilties apimta Monika ryžtasi beprotiškam poelgiui, kad tik galėtų išpildyti savo gyvenimo svajonę.

Ir nors filme daug autentikos iš gyvenimo svečiose šalyse, emigracijos tema čia lieka antrame plane. Daug svarbesnė yra paties žmogaus – ambicingo, drįstančio svajoti ir siekti geresnio gyvenimo, idėja.

Žiūrėkite premjeros vakaro akimirkas:

„Pilyje“ vaidmenis taip pat kūrė kino ir teatro legenda Jūratė Onaitytė, Rasa Samuolytė, Rytis Saladžius, Rimantė Valiukaitė, Viktorija Streiča, Lenkijos aktorė Martyna Peszko, Rumunijos aktorius Andrei Ciopec bei kiti.

Filmo pasaulinė premjera įvyko Airijoje, renginyje Galway Film Fleadh. Būtent šioje šalyje ir buvo nufilmuota didžioji filmo dalis. Įdomu ir tai, kad „Pilis“ – tai pirmasis Lietuvos ir Airijos bendras vaidybinis filmas.

Naujausi straipsniai