Valdovų rūmų kieme – pasaulinio hito atlikėjas Asafas Avidanas: melomanus žavėjo unikaliu balsu

Asafo Avidano koncertas Valdovų rūmuose / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-09-02 21:46
Rugsėjo 2-ąją Valdovų rūmų kieme skambėjo muzika – čia vyko pasaulinio hito „Reckoning song“ atlikėjo Asafo Avidano koncertas.

Solo koncertą A.Avidanas Lietuvoje surengė pirmą kartą. Į įspūdingą europinį turą, kurio metu pristatomas naujausias albumas „Anagnorisis“, išsiruošęs atlikėjas sutiko vieną pirmųjų turo koncertų surengti būtent Lietuvos sostinėje. 

Išskirtinę užsienio žvaigždę, unikalaus balso dainininką Valdovų rūmų kieme palankiai sutiko ne tik melomanai, bet ir pats dangus – šalį apgaubę lietaus debesys ketvirtadienio vakarą išsisklaidė ir leido mėgautis gražiausiais A.Avidano kūriniais.

Valdovų rūmų kieme nuolat aidint plojimams, Asafas Avidanas džiaugėsi lietuvių svetingumu, todėl susirinkusiems iš visos širdies traukė ne tik dainas iš naujojo albumo „Anagnorisis“, bet ir jau pasauliniais hitais tapusius kūrinius „Different Pulses“, „Over my head“ ir, žinoma, „Reckoning song“.

Asafo Avidano koncertas Valdovų rūmuose / Gretos Skaraitienės nuotr.
Asafo Avidano koncertas Valdovų rūmuose / Gretos Skaraitienės nuotr.

Vilniečius savo unikaliu balsu stebinęs Avidanas koncerto metu noriai bendravo su publika. Atlikėjas pasakojo, kad išties čia – jau antras jo apsilankymas Vilniuje. Kai jis buvo dar pradedantis muzikantas ir grojo viename Jeruzalės bare prie jo priėjo vienas iš klausytojų – prisistatė esąs choreografas ir paprašė padainuoti jo šokių performanse. „Sutikau, maniau, pasirodysime kokiame kitame Jaruzalės bare. O jis sako: puiku, vyksime į Vilnių“, – pasakojo su šypsena Asafas.

Asafo Avidano koncertas Valdovų rūmuose / Gretos Skaraitienės nuotr.
Asafo Avidano koncertas Valdovų rūmuose / Gretos Skaraitienės nuotr.

Milijonus širdžių užkariavusio Avidano ypatingo skambesio balsas lyginamas su Jeffo Buckley, Janis Joplin, Amy Winehouse ir Nina Simone dainavimu. 

Izraelyje gimęs Asafas Avidanas didžiąją laiko dalį leidžia Italijoje, kur sukūrė ir solinį albumą „Anagnorisis“, skambantį dabar vystančio europinio turo koncertuose. Atlikėjo dainos, inspiruotos skaudžios asmeninės patirties, kiekvienam primena likimo skirtus išgyvenimus, mokančius jautrumo, pakantumo ir susitaikymo.

Dainininkui Asafui Avidanui teko atsidurti akistatoje su klastinga liga limfoma, kurią jam diagnozavo gydytojai dar atliekant tarnybą Izraelio armijoje. Dėka medicinos profesionalų dainininką užklupusi liga atsitraukė. Ši patirtis Asafui Avidanui suteikė daugiau atjautos bendraujant su šios ligos užkluptais žmonėmis. Prieš keletą metų atlikėjas sužinojęs, kad kaulų vėžiu sergantis paauglys dėl ligos negalėjo dalyvauti jo koncerte, iškart po pasirodymo atvyko pas jaunuolį į ligoninę, kur specialiai jam surengė solinį dviejų valandų koncertą.

Fotogalerija:

Jautrios širdies atlikėjas socialinių tinklų paskyrose karts nuo karto su gerbėjais pasidalija istorijomis, kuriose išreiškiama ir jo meilė gyvūnams. Kaip pats dainininkas rašo, „mirštu nuo per didelės meilės“ šunims Kaliopei ir Kasiopėjai. Būtent šios augintinės dainininkui skaudžių emocinių audrų metu suteikdavo atgaivą. Kartu po koncertinius turus keliavusios augintinės yra ne sykį per koncertus išbėgusios į sceną ir smagiai lakstydamos „pavogusios“ visą publikos dėmesį.

Viena iš naujausio Asafo Avidano albumo „Anagnorisis“ dainų „Lost Horse“ sukurta, kai prieš keletą metų dainininkas užsisklendė savyje ir pasirinko gyvenimą nuošalioje senoje sodyboje Italijoje. Jo bandymas prisijaukinti vilką buvo nesėkmingas – žvėris sužeidė atlikėją. Vėliau po kelių mėnesių vilkų gauja užpuolė dainininko kumelę Ariadnę, kurią po laukus vaikėsi tol, kol nusikamavęs gyvūnas nušoko nuo olos į jūrą. Ši netektis labai sukrėtė dainininką.

Po ilgų ir bevaisių gyvūno paieškų, Asafas Avidanas grįžo į įrašų studiją sodyboje ir tuščiame lapo viršuje užrašęs „Lost Horse“ apsiverkė. Tai jam priminė visas patirtas netektis.

Asafo Avidano dainos „Lost Horse“ vaizdo klipas:

Naujausi straipsniai