Valdovų rūmų kieme – lietuviško kino vakaras

Filmo „Purpurinis rūkas“ seansas Valdovų rūmų kieme / Gretos Skaraitienės / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-03 08:00
Paskutiniąją „Kinas po žvaigždėmis“ savaitę, Valdovų rūmuose kino mylėtojai žiūrėjo Raimundo Banionio filmą „Purpurinis rūkas“. 20 metų režisieriaus idėja įgyvendinta tik Lietuvos šimtmečio sukakties proga ir kino teatrus pasiekė vasario mėnesį.

„Purpuriniame rūke“ pasakojamų istorinių įvykių centre – trys herojai: Lietuvos žydas Jozefas (Severinas Norgaila), partizanų vadas Vladas (Tadas Gudaitis) ir abiejų vyrų mylimoji Janė (Giedrė Mockeliūnaitė), kurios atėjimas į dviejų vyrų gyvenimą atneša dar viena dramą.

„Purpurinio rūko“ scenarijus parašytas pagal Felikso Rozinerio apsakymą „Purpuriniai dūmai“. 

Pagrindinis veikėjas, žydų jaunuolis Jozefas, išvengęs tragiškos savo tėvų lemties, patiria kvapą gniaužiantį meilės ir neapykantos krikštą. Jam tekę išbandymai Jozefo nesugniuždo – jis nepraranda nei orumo, nei atjautos. Patyręs siaubingus išgyvenimus ir mylimosios išdavystę, Jozefas nereikalauja keršto. Jau sulaukęs gyvenimo saulėlydžio ir gyvendamas Izraelyje, toli nuo Lietuvos, jis labiau linksta į atleidimo, o ne į kaltinimų pusę, prisimindamas tai, ką labiausiai tuo sunkiu pokario metu mylėjo – savo vaikystės draugę Janę ir jos sūnų Vladuką.

Filme vieną iš paskutinių savo vaidmenų sukūrė ir kino legenda, aktorius Arūnas Storpirštis, kuriam R. Banionis patikėjo gydytojo vaidmenį. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai