Valdovų rūmų kieme – ilgai laukta muzika: A. Mamontovas su M. Pitrėno diriguojamu orkestru prasklaidė niūrius debesis

„Midsummer Vilnius“ festivalio atidarymo akimirka / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-16 22:06
Liepos 16 dieną prasideda vienas kultūringiausių vasaros festivalių – „Midsummer Vilnius“. Pirmadienį vakare jį „atidaro“ Andrius Mamontovas su Lietuvos kameriniu orkestru, kuriam diriguoja Modestas Pitrėnas. Dirigentas atviras – kiekvieną kartą jam dirbant vis su kitais atlikėjais, tai tarsi naujas įššūkis.

Šiais metais Andriui Mamontovui pirmą kartą teko dirbti su Lietuvos kameriniu orkestru, kuriam diriguoja Modestas Pitrėnas. „Šiaurės naktis. Pusė penkių.“ – kone laukiamiausias šios savaitės koncertas.

„Esu ramus, nes visi mes – aukščiausio lygio profesionalai, ir jokių netikėtumų ar klaidų negali būti. Žinoma, jei kalbėsime apie vietovės geometriją, kuri sąlygoja garsą – išties reikia padirbėti. Valdovų rūmų kiemas – ypatinga erdvė. Su garsu dirbantiems žmonėms, tikėkimės, pavyks padaryti geriausią. Tačiau energetika ir vizualas bus įdomūs bei paveikūs“, – apie ypatingą pasirodymą pasakojo M. Pitrėnas.

Kartu dirbant dviem profesionalams, nekilo jokių nesklandumų. Jie atviri – per trumpą laiką jau gali išskirti pačias geriausias vienas kito savybes.

„Andrius turi vidinę ramybę. Ta vidinė ramybė mobilizuoja ir kartu leidžia kūrybiniam procesui vykti natūralia eiga. Jis žino, ko nori, girdi tai, ko nori. Andriaus vidinis pasaulis atveda mus prie norimo garsinio tikslo. Visuomet imponuoja jo ramybė ir profesionalumas“, – sako M. Pitrėnas.

Tuo tarpu kolega džiaugiasi, kad su Modestu bendrauti labai lengva:

„Modestas puikiai jaučia muziką, su juo – viskas lengva. Kai kurie žmonės būna lengvesni, kai kurie sunkesni. Jis yra tas pirmasis“, – sako Andrius.

Festivalyje „Midsummer Vilnius“ M. Pitrėnas jau nenaujokas. „Esu nuo pat pradžių. Žinoma, aš kiekvieną kartą jaučiuosi lyg darydamas viską iš naujo. Atsinešu tam tikrą žinių bagažą, tačiau kiekvienas atlikėjas – tarsi naujos istorijos pradžia. Jie skirtingos asmenybės, todėl ir darbas su kiekvienu yra kitoks", – neslepia dirigentas.

„Albumui „Šiaurės naktis. Pusė penkių.“– 20 metų. Jį išleidau 1986 metais, vasaros pabaigoje.

Šį albumą įrašinėjau, kai pradėjau vaidinti „Hamletą“, dėl to jame daug „nekrošiškų“, niūrių nuotaikų. Į jį įdėjau labai daug darbo ir meilės. Dėl to albumas – ypatingas. Kiekvienas mano naujas muzikinis darbas tarsi varžosi su šiuo albumu ir dažniausiai pralaimi. Turbūt kažką tokio gyvenime sukuri vieną kartą. „Šiaurės naktis. Pusė penkių.“ – didžiausias mano muzikinis darbas. Dėl to man siaubingai džiugu, kad atliku jį su orkestru“, – prieš pat koncertą kalbėjo A. Mamontovas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai