„Midsummer Vilnius“ pristatė festivalio programą – tarp atlikėjų ir Jazzu bei Leon Somov ir NIKO

„Midsummer Vilnius“ festivalio programos pristatymo akimirkos  / Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.
„Midsummer Vilnius“ festivalio programos pristatymo akimirkos / Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-05-18 11:30
AA

Po pasirodymų Londone ir Kanuose Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras grįžo pirmajam šių metų koncertui Vilniuje.

Trečiadienį Valdovų rūmuose pristatytas festivalis „Midsummer Vilnius". Ta proga Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras surengė koncertą. Leidžiantys sau pokštauti modernios klasikinės muzikos vandenyne muzikantai, kaip visada, sužavėjo klausytojus.

2006 metais kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto įkurtas kolektyvas savo pasirodymuose sujungia aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą, netradicines grojimo technikas, dainavimą ar minimalistinę choreografiją, o visus savo kūrinius visada atlieka mintinai. Atlikėjų profesionalumas, intriguojantys ir įtraukiantys pasirodymai pripildo koncertų sales energijos ir įkvėpimo bei stebina įvairaus amžiaus ir skonio publiką, keičia požiūrį į klasikinę muziką.

Kai miestai pasineria į vasaros kaitrą – suspurda Vilniaus širdis: Gedimino kalno papėdėje stūksantys Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai vidurvasarį alsuoja gyvybe.

Senamiesčio gatvėmis ieškodami gaivaus kultūros vėjo į rūmus plaukia miestelėnai ir miesto svečiai. Rūmų vartai plačiai veriasi kiekvienam, ieškančiam vakarų, paliksiančių atmintyje skambantį pėdsaką. Nuo klasikos grynuolių – iki veržlaus populiariosios muzikos gūsio. Nuo gražiausių operų arijų po žvaigždėtu dangumi – iki soul ir džiazo sąskambių, pritariant scenos šviesų orkestrui…Būtent toks – grynas, gyvas, kultūringas ir artimas festivalis miesto širdyje „Midsummer Vilnius“ antrus metus liepos mėnesį kvies visus, ieškančius turiningo atokvėpio, kokybės ir polėkio.

„Kasmet ieškome įdomių ir negirdėtų pasirodymų formatų, kurie atvertų naujas galimybes atlikėjams bei stebintų į festivalį susirinkusius klausytojus. Šiais metais, liepos 17-28 d., vykstančiame festivalyje pristatysime net 10 profesionalių tarptautinių ir šalies sceninių projektų. Vėl kviesime ne tik į muzikinius, bet ir į teatro pasirodymus. Programoje savo favoritus tikrai ras kiekvienas lankytojas”, – pasakojo festivalio iniciatorius ir meno vadovas Valdas Petreikis.

Festivalio iniciatorius atskleidė ir paskutinius du pasirodymus, sulaukusius garsių žiūrovų ovacijų. Vienas jų, tai Leon Somov ir jo elektroninės muzikos projektas „Highly Sedated“ su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno. Unikaliame „Highly Sedated Orchestra“ projekte elektroninė muzika susijungs su klasikinių instrumentų skambesiais.

Vienas geriausių muzikos prodiuserių Lietuvoje Leon Somov jau antrus metus daugiau laiko praleidžia Stokholme nei Lietuvoje. Čia kartu su švedų elektroninės muzikos grupe „Highly Sedated“ jis pasinėręs į kūrybą ir jau raško pirmuosius pasaulinio pripažinimo vaisius. Liepos 21 d. savo kūrinius jie pristatys ir Lietuvos klausytojams. Žadama, kad tai bus tikras penktadienio vakarėlis po atviru dangumi miesto centre.

Festivalio organizatoriai atskleidė ir dar vieną itin laukiamą Justės Arlauskaitės-Jazzu pasirodymą. Publikos numylėtinė, daugiatūkstantines minias į savo pasirodymus sutraukianti dainininkė šiemet į festivalį sugrįš jau trečią kartą. Visi bilietai į praėjusius Jazzu pasirodymus buvo išparduoti dar gerokai prieš koncertus, tad šiais metais

Liepos 28 d. Valdovų rūmų kieme po atviru dangumi pasirodysianti aksominio balso savininkė festivaliui ruošia specialią programą. Atlikėja žada atlikti gerai žinomus kūrinius bei nustebinti naujomis savo dainomis. Be abejonės, tai bus vienas jautriausių ir įsimintiniausių vasaros vakarų.

Šiemet festivalio mecenatu tapo viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje UAB „Eika“. Kaip kalbėjo įmonės generalinis direktorius Domas Dargis, kad miestas būtų gyvas, būtina užpildyti jį kultūra ir menu.

„Vertiname šią partnerystę ir mecenatystę, kaip bendrą darbą keičiant miesto veidą ir skatinant novatoriškos miesto kultūros atsiradimą. Dar pernai veržliai startavęs „Midsummer Vilnius“ festivalis patraukė mūsų akį savo naujomis idėjomis, skirtingų meno šakų apjungimu, įvairiausių formų išpildymu, gebėjimu patraukti publikos dėmesį. Šiais metais nusprendėme novatorišką miesto kultūrą skleisti kartu. EIKA jau beveik 25-erius metus stato gyvenamuosius kvartalus, biurus, komercines pastatus, kuria miesto erdves – tai mūsų misija, bet lygiai taip pat mums svarbu, kad tos erdvės pulsuotų gyvybe, būtų pripildytos kultūros, miestiečiai ir svečiai galėtų džiaugtis gyvenimu Vilniuje“, – sakė D. Dargis

Dar viena šių metų naujiena, pristatyta renginio metu, tai festivalio lankytojo rinkinys.

„Ištikimiausi vidurvasario festivalio lankytojai jau netrukus turės progą įsigyti asmeninį festivalio bilietą, su kuriuo galės patekti į visus festivalio renginius bei taip pat jų metu gaus ir įvairias rėmėjų staigmenas – nemokamos kavos, lietpaltį, jei netyčia užkluptų lietus, ir kitų siurprizų”, – pranešė V. Petreikis.

Festivalio organizatoriai susirinkusiems priminė ir apie jau pristatytus ir itin laukiamus vasaros pasirodymus. Liepos 17-28 dienomis Vilniaus miesto širdyje žiūrovai galės išvysti Edward Clug baletą „Radio and Juliet“, britų grupės „The Tiger Lillies”, JAV pasaulinio garso operos žvaigždės iš JAV Charleso Castronovo, fortepijono virtuozo iš Armėnijos Tigran Hamasyan, Lino Adomaičio ir Vokietijos styginio kvinteto „G-Strings“ bei Smoriginų šeimos dueto koncertus ir Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Rojus“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliks aktorius Rolandas Kazlas. Į festivalio sceną žengs ir pristatymo renginyje klausytojus sužavėjęs Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO).

Po jaukaus „Midsummer Vilnius“ festivalio pristatymo ir NIKO koncerto Valdovų rūmuose visi svečiai vakarą pratęsė madingame sostinės naktiniame bare „Glory Bar by Stikliai“.

„Midsummer Vilnius“ festivalio programos pristatymo akimirkos (30 nuotr.)
+24