Valdovų rūmuose – „Kino po žvaigždėmis“ uždarymas: pritraukė gausų būrį kinomanų

Festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ uždarymas / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-08-27 22:11
Rugpjūčio 28-osios vakarą žiūrovai ir kviestiniai svečiai rinkosi į „Kinas po žvaigždėmis“ festivalio uždarymą. Sezoną uždarė šiemet 20-ies metų sukaktį minintis, kritikų mylimas Davido Lyncho filmas „Malholando kelias“, Kanų kino festivalyje apdovanotas už geriausią režisūrą.

12-ojo „Kino po žvaigždėmis“ uždarymo vakaras pritraukė būrį kinomanų, pramogų ir kultūros pasaulio asmenybių. Tarp jų – aktorės Aistė Diržiūtė, Gabija Siurbytė, atvykusi kartu su vyru režisieriumi Ernestu Jankausku, mados ekspertas Arnoldas Remeika.

„Šį „Kino po žvaigždėmis“ rugpjūtį prisiminsiu kaip vėsiausią ir lietingiausią. Nuolat stebėjome prognozes ir nė vieną dieną negalėjome atsipalaiduoti. Tačiau mūsų žiūrovams, kurie atėjo į filmų seansus, blogo oro kinui nebuvo. Nuoširdžiai jiems dėkojame ir džiaugiamės, kad dėmesio sulaukė tiek prestižinės retrospektyvos, tiek nauji filmai“, – teigia „Kinas po žvaigždėmis“ vadovė Andrė Balžekienė.

Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ uždarymas / Gretos Skaraitienės nuotr.
Festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ uždarymas / Gretos Skaraitienės nuotr.

Rugpjūčio 2–27 dienomis vykusiame renginyje žiūrovų dėmesio sulaukė kino klasikos kūriniai ir naujausios premjeros iš šių metų kino festivalių bei „Oskarų“ laureatai. Tarp populiariausių filmų – romantiškasis Wong Kar-wai‘aus „Meilės laukimas“, režisieriaus Weso Andersono restrospektyva, Berlyno kino festivalyje „Sidabriniu lokiu“ apdovanota romantinė komedija „(Ne)Tobulas vyras“, už geriausią vaidmenį ir scenarijų „Oskarais“ įvertintas „Tėvas“ ir ispaniška komedija „Kaimynai“.

Į paskutinįjį „Kinas po žvaigždėmis“ seansą susirinkusių kinomanų laukė įspūdingas D.Lyncho filmas „Malholando kelias“. Šiemet minint 20-ąją kūrinio sukaktį, festivalio svečiai išvydo naujai restauruotą kino juostos kopiją. „Malholando kelias“ – garsiausias bei daugiausiai apdovanojimų susižėręs režisieriaus filmas, nominuotas „Oskarui“ už geriausią režisūrą.

Juostoje aktorės karjeros siekianti Beti atvyksta atostogų į Los Andželą ir savo giminaičių name randa besislepiančią paslaptingą tamsiaplaukę, kurią po automobilio katastrofos Malholando kelio posūkyje ištiko amnezija. Beti ryžtasi padėti nepažįstamajai ir jos abi leidžiasi į psichotiškas, iliuzijų kupinas praeities ir tapatybės paieškas.

Šiame daugiasluoksniame, sapniškame neo-noir trileryje, kuris nuo pat pasirodymo kelia nesibaigiančias diskusijas, režisierius aukštyn kojomis apverčia realybės ir tapatybės sampratas. Filmo atmosferą pagilina kompozitoriaus Angelo Badalamenti sukurtas garso takelis. Suo juo režisierius dirba nuo ankstyvosios kūrybos ir parašė muziką garsiajam „Tvin Pykso“ serialui.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai