Valdo Adamkaus premija skirta „Sengirės“ režisieriui Mindaugui Survilai

Mindaugas Survila / Andriaus Repšio nuotrauka
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-04-22 08:12
Prezidento Valdo Adamkaus gamtosauginė premija skirta gamtininkui, režisieriui Mindaugui Survilai už filmą „Sengirė“.

Juo M.Survila atkreipė visuomenės dėmesį į būtinybę išsaugoti neeksploatuojamus miškus. Laureato teigimu, lietuviai turi dar tikrai unikalių ir vertingų miško lopinėlių, kuriuos norėtųsi išsaugoti.

„Studijų metais galvodavau – kaip būtų gerai, kad miškų situacija Lietuvoje pagerėtų. Pastaruosius penkerius metus galvoju – kad tik nepablogėtų. Miško pramonė generuoja didžiules pajamas ir geba samdyti labai įtakingus lobistus, kurie daro įtaką žmonėms, priimantiems reikiamus sprendimus. (...) O mes, miškų vertę skaičiuojantieji ne pinigine išraiška, tokių resursų neturime.

Tačiau, kas mus visus vienija, – įsitikinimas širdyje, kad esame teisūs, ir didžiulis noras prisidėti prie senųjų miškų išsaugojimo. O tokių miškų išlikimu besirūpinančių žmonių yra daug“, – teigė M.Survila.

Kino operatorius ir režisierius Mindaugas Survila / Asmeninio albumo nuotr.
Kino operatorius ir režisierius Mindaugas Survila / Asmeninio albumo nuotr.

Premiją įsteigė Prezidentinė Valdo Adamkaus biblioteka ir Danos Gedvilienės fondas, jos dydis – 5 tūkst. eurų.

Premija bus įteikta birželio 5 dieną, Tarptautinę aplinkos apsaugos dieną, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode.

Prezidentinė biblioteka pranešė, kad ši premija bus teikiama kasmet už visuomenės dėmesio ir pagarbos vertus pasiekimus bei pastangas apsaugoti, atstatyti gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimynystėje, užtikrinti išteklių tvarumą.

Režisierius Mindaugas Survila / Asmeninio albumo nuotrauka
Režisierius Mindaugas Survila / Asmeninio albumo nuotrauka
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai