Valdas Adamkus švenčia gimtadienį: didžiausios dovanos – pergalė ir ypatinga bažnyčios pagarba šeimai

Žmonės.lt fotomontažas / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-03 09:38
Lapkričio 3 dieną jo ekscelencija Valdas Adamkus įkopia jau į dešimtąją dešimtį. Buvęs Lietuvos prezidentas šiandien švenčia gimimo dieną.

Praėjusiais metais jubiliejų atšventęs Valdas Adamkus šiais metais gavo pačią geriausią dovaną. Visai neseniai buvo pranešta, kad jis po sunkios kovos įveikė vėžį.

Prieš 91-ąjį gimtadienį prezidentas ir pats nestokojo geros nuotaikos. Kalbėdamasis su televizijos žurnalistais Valdas Adamkus sakė: „Labai optimistiškai nusiteikęs atvažiavau į ligoninę. Direktoriui pasakiau, kad man atrodo, jog gaišina laiką savo.“

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Ilgą laiką kovojęs su sveikatos problemomis, jo ekscelencija šiandien jaučiasi gerai.

Šiais metais Valdas Adamkus ir jo šeima pagerbti Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje, būtent čia vaikystėje Mišioms patarnavo kadenciją baigęs prezidentas. Jo garbei atidengta tai liudijanti atminimo lenta.

LRT.lt cituoja V. Adamkų: „Man davė tai, kuo aš galėjau remtis visomis sunkiomis ir linksmomis valandomis, vedė mane per visokius gyvenimo etapus. Esu dėkingas jiems, esu dėkingas mane supančiai aplinkai, kuri leido gyvenime pasiekti tam tikrų tikslų ir mane tvirtino visą laiką sunkiose valandose“, – per iškilmes sakė prezidentas.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.


Prezidentas LRT.lt teigė esantis dėkingas už laiką, praleistą šioje tarnystėje. Gimęs Kaune 1926 metais V. Adamkus 1949-aisiais atvyko į Jungtines Valstijas, kur praleido keturis dešimtmečius. Ten įsitraukė į politinę veiklą, tapo Jungtinių Valstijų Aplinkos apsaugos agentūros administratoriumi.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai