Valandų valandos prie išmaniojo: kaip išsaugoti sveikas akis?

Mobilusis telefonas / 123rf.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-04 17:15
Žiūrėdami į išmaniųjų telefonų ekranus žmonės per dieną praleidžia ne vieną valandą. Telefonas yra ne tik įrankis, skirtas pramogoms ar bendravimui, – daugeliui tai neatsiejama kasdienio darbo dalis. Todėl labai svarbu apsaugoti regėjimą. Pateikiame svarbiausias taisykles.

20–20–20 taisyklė

Jeigu užduočių atlikimui ar pramogoms išmaniajame kasdien skiriate ne vieną valandą, turėtumėte žinoti, kad reikalingos reguliarios pertraukos. Akių poilsiui geriausiai tinka taisyklė 20–20–20. Jums tereikia kas 20 minučių pakelti akis nuo ekrano ir susirasti mažiausiai už 20 metrų esantį objektą, į kurį reikia žiūrėti 20 sekundžių. Tokiu būdu ne tik pailsinsite akis, bet ir jas mankštinsite. Laikui bėgant atlikdami šį pratimą turėtumėte pajusti gerokai mažesnį akių nuovargį.

Pažabokite mėlynąją šviesą

Mūsų dienomis daugeliui sunku atsispirti ir neperžvelgti socialinių tinklų naujienų prieš pat užmiegant. Tai gali atsiliepti miego kokybei, o kartu tai nėra naudinga ir akims. Rekomenduojama naudoti tuos įrenginius, kurie turi mėlynosios šviesos blokavimo funkcijas. Šia savybe pasižymi aukščiausios klasės technologijų gamintojų įrenginiai. Jeigu galimybės neturite – belieka nesinešti išmaniojo ar planšetės į lovą.

Mirksėkite ir nepamirškite saugaus atstumo

Žiūrėdami į ekraną mes mirksime tris kartus mažiau, negu iš tikrųjų turėtume. Nuolatinis ir dažnas mirksėjimas apsaugo akis nuo išsausėjimo ir sumažina jų dirginimą. O saugus atstumas akims tarp jų ir išmaniojo telefono ekrano turėtų būti mažiausiai 40 centimetrų.

Pasirinkite tinkamą kontrasto lygį

Per daug šviesus ar tamsus ekranas suteikia ne tik nereikalingo streso akims, bet ir trukdo susikaupti. Norėdami to išvengti, eikite į savo išmaniojo telefono, planšetės arba nešiojamojo kompiuterio nustatymus ir sureguliuokite ekrano ryškumą – tamsiu paros metu nereikalinga ryški ekrano šviesa, ji tik bereikalingai vargina akis. Taip pat reguliariai valykite ekraną specialiomis drėgnomis servetėlėmis.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai