Vaizdo pamokėlė: skaptuojame Helovino moliūgą

Vitos Brūzgienės išdrožinėti moliūgai / Asmeninio archyvo nuotr.
Vitos Brūzgienės išdrožinėti moliūgai / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-10-31 10:00
AA

Jau 5-erius metus vaisių drožinėjimu užsiimanti specialistė Vita Brūzgienė tikina, kad tam, jog dailiai išskaptuotumėte Helovinui skirtą moliūgą, turėti specialių įgūdžių tikrai nereikia.

Pakanka žinoti keletą gudrybių, kaip išsirinkti tinkamą moliūgą, turėti kad ir paprastą peiliuką ir, žinoma, mintį, kokį veiduką norėtumėte skaptuoti.

Taip pat skaitykite: Vaisių drožinėjimo specialistė Vita Brūzgienė: „Šio meno gali išmokti net nemokėdamas piešti“

Anot Kaune vaisių drožinėjimo subtilybių mokančios V. Brūzgienės, renkantis moliūgą, labai svarbu atkreipti dėmesį į jo formą ir paviršių – kad ant moliūgo nebūtų jokių įbrėžimų ar kitų trūkumų, taip pat žiūrėti, kaip jis stovi padėtas ant lygaus paviršiaus.

Vitos Brūzgienės išdrožinėti moliūgai / Asmeninio archyvo nuotr.

„Atkreipus dėmesį į šiuos elementus, belieka išsirinkti labiausiai patinkantį ir jūsų idėją geriausiai atitinkantį moliūgą. Tikrai nebūtina jį rinktis būtinai oranžinį. Parduotuvėse galima rasti ir kur kas įdomesnių spalvų bei raštų moliūgų. Drožinėjimui puikiai tinka ir Lietuvoje auginami geltonieji moliūgai“, – portalui Ji24.lt sakė V. Brūzgienė.

Anot specialistės, drožinėti bus daug paprasčiau, jei visų pirma ant moliūgo nusipiešite norimus motyvus, kuriuos vėliau išpjaustysite – taip išvengsite nereikalingų klaidų ir darbas bus kur kas kruopštesnis.

„Jei piešti nemokate, trafaretų galite paieškoti internete, tuomet pakaks užsidėti juos ant moliūgo, pasižymėti rašikliu vietas, kurias norite išpjauti, ir jau galėsite imtis darbo“, – pataria specialistė.

Smagios ir išradingos moliūgų skaptavimo idėjos (40 nuotr.)
+34

Kai jau norimi motyvai ant moliūgo bus paruošti, kaip moko vaisių drožinėjimo specialistė, derėtų peiliu išpjauti moliūgo viršūnėlę ir šaukštu (puikiai tinka ledams skirtasis) ar kitu turimu įrankiu išskaptuoti visą jo vidų.

Antrasis žingsnis – pagal savo pasiruoštą eskizą ant moliūgo išpjaustyti visus norimus elementus kiek mažesniu peiliuku. V. Brūzgienė pataria tai daryti lėtai ir apgalvojant kiekvieną įpjovimą, nes klaidas ištaisyti gali būti sunkoka.

Kai jau išpjaustytas moliūgas jus tenkins, beliks į jo vidų įdėti nedidelę žvakelę, ant jo uždėti viršūnėlę ir išjungus šviesas grožėtis šilta ir rudeniu alsuojančia namų dekoracija.

Kad moliūgą drožinėti būtų dar paprasčiau, pateikiame vaisių drožinėjimo specialistės Vitos Brūzgienės vaizdo pamokėlę: