Vaizdo klipo „Visi mes žmonės“ režisierius Simonas Aškelavičius – apie tai, kas liko už kadro

Simonas Aškelavičius ir Karolina Meschino
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Žurnalo „Žmonės“ kampanijos „Visi mes žmonės“ vaizdo klipas pretenduoja tapti juokingiausiu šių metų vaizdo klipu. Pralinksminęs tūkstančius internautų, jis toliau keliauja po šalies televizijas, kino teatrus bei renginius. O kampanijos kūrybinė komanda – reklamos agentūra „New!“ ir vaizdo klipo režisierius Simonas Aškelavičius pristato ilgąją šio vaizdo klipo versiją.

Kampanijos „Visi mes žmonės“ herojais tapo tie, kurių talentais ir gyvenimo sėkme nesuabejosi: Oskaras Koršunovas, Austėja Landsbergienė, Liutauras Čeprackas, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Žydrūnas Savickas, Karolina Meschino, Saulius Prūsaitis, Rasa Tapinienė. Tik leidę pažvelgti į savo kasdienybę jie priminė – nepriklausomai nuo savo socialinio statuso, visi kartais išskystam, prisibijom, apsigėdinam, suklumpam. Ir tai natūralu – visi mes žmonės.

Vaizdo klipo režisierius Simonas Aškelavičius kartu su „Žmonių“ komanda ir agentūra „New!“ pristato kampanijos „Visi mes žmonės“ vaizdo klipą. Juk gera būti dalimi įkvepiančio paprastumo!

Simonai, kiek laiko truko vaizdo klipo „Visi mes žmonės“ filmavimas?

Filmavome penkias dienas. Tiesa, tai buvo padrikos dienos. Reikėjo prisitaikyti prie herojų, kurie savo gyvenime turi išties daug veiklos. Kaip ir kiekvienas iš mūsų. Vieniems reikia pasirūpinti šeima, kitų darbo diena užsitęsią iki vidurnakčio. Su visa kūrybine komanda stengėmės prisitaikyti.

Papasakokite apie filmavimo užkulisius. Kiek kartų kiekvienam žmogui reikėjo rodyti dalykus, kurių jie nemoka, gal buvo tokių, kuriems prieš kamerą tie neįmanomi dalykai pavyko?

Nereikėjo filmuoti keletą kartų. Pavyzdžiui, Karolina Meschino ne tik nemoka važiuoti riedučiais, mergina to paniškai bijo. Kad Karolinai būtų lengviau, pasiūlėme į filmavimą atsivesti vaikiną Joną. Iš anksto apsvarstėme galimybę, kad ji gali visai atsisakyti šios užduoties. Nuostabu, kad Karolina tokia drąsi. Ji sunkiai pastovėjo, tačiau nesustingo vietoje. Vienu metu net galvojau, kad ji įsikibs Jonui į parankę ir laiminga sau nuvažiuos.

Karolina Meschino

Žmonės nevaidina, filmuojamos realios situacijos, tai koks gi režisieriaus vaidmuo?

Vesti komandą ir drąsinti herojus. Tai nebuvo įprastas filmavimas. Visi ėjome tarsi į dokumentinės juostos kūrimą (šypteli). Norėjome užfiksuoti tikras istorijas. Klausiau žmonių apie didžiausias jų baimes, fiasko ir dalykus, priverčiančius odą šiurpti. Vieni man net išsipasakojo apie rimtesnes psichologines baimes. Reikėjo atrasti sprendimus, įsivaizduoti tas situacijas, kurios gražiai išsidėstytų trumpame vaizdo klipe. Juk aukščio baimės nenufilmuosi, žmogus nešoks nuo skardžio.

Kokia didžiausia ar sunkiausiai įveikiama yra „Visi mes žmonės“ klipo režisieriaus baimė?

Nelengvas klausimas. Turiu šiokią tokią profesinę baimę. Kad ir ką bedaryčiau – esu vedlys. Vedu komandą pasitikėdamas savo jėgomis, nerodydamas dvejonių, bet iš tiesų – pats einu nieko nežinodamas. Noriu pasakyti, kad rezultatas priklauso ir nuo žiūrovo. Taigi, žingsniuoju nesimėtydamas, o pats ne visuomet žinau, kur tas kelias veda.

Liutauras Čeprackas

Kaip manote, kodėl klipo herojai sutiko parodyti savo žemiškąją pusę?

Todėl, kad kiekvienas iš mūsų ją turime. Nesvarbu, kokio kalibro žvaigždė bebūtum. Dažnai žmonių galvose gyvena stereotipai. Žurnalų puslapiuose ar televizijoje šmėžuojantys veidai mus atrodo kitokie. Kartais juk taip gera parodyti savo žemišką pusę. Visi mes ne tobuli. Žiūrėdami, kaip Žydrūnas Savickas bando pakloti lovą ar išpainioti ausines, o Rasa Tapinienė skrieti vandenlente – suprantame – vieni dalykai puikiai pavyksta vieniems, o kiti kitiems. Matant klipo herojus, paprasta suvokti, jog, pavyzdžiui, mes kažką mokame, ko nemoka jie. „Visi mes žmonės".

Jums teko anksčiau susidurti su vaizdo klipo herojais?

Ne su visais. Su daugeliu dirbome pirmą kartą, su keletu esame susidūrę gyvenimiškose situacijose. Mane sužavėjo šitų žmonių entuziazmas ir geranoriškumas. Filmavimas vyko lengvai, be jokių trukdžių. Tiek naujojoji kampanija, tiek visas darbas man dar kartą priminė, jog esame paprasti žemės gyventojai. Nieko nevaidinome, tik filmavome, tad dirbti buvo išties lengva ir smagu.

Ilgoji vaizdo klipo versija:

Pagrindinė vaizdo klipo versija:

Kampanija „Visi mes žmonės“ (4 nuotr.)
+1
Skaitykite daugiau