Vaiva Budraitytė pataria: kaip sutikti Naujuosius metus?

Vaiva Budraitytė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-27 08:00
Skaičiuojant paskutines šių metų dienas, kirba noras sužinoti, kaip palankiau pasitikti 2019-uosius: ramiai jaukiame artimųjų būrelyje, o gal triukšmingai su gausia svečių kompanija? Kokius ritualus atlikti pasitinkant Naujuosius metus, pataria astrologė ir būrėja Vaiva Budraitytė.

Šventinis ritualas turtams pritraukti

Išlydime 2018-uosius ir pasitinkame Geltonos Žemės Kiaulės metus. Tai bus mokslo, tarptautinių ryšių, naujų atradimų, kelionių metai. Tiems žmonėms, kurie gimę Kiaulės metais, gyvenimo dovanos byrės kaip iš gausybės rago. Bus dosniai atseikėta už visus gerus darbus, padarytus per 12 metų. Tam, kad metai geri būtų ir kitiems, reikėtų tinkamai juos sutikti. Jei norite pritraukti didesnę sėkmę ir gerovę, atlikite aukojimo ritualą: pietvakarių pusėje pastatykite prabangų keraminį indą ir gruodžio 29, 30 arba 31 d. pridėkite į jį įvairių miško, daržo ir sodo gėrybių – gilių, kankorėžių, kaštonų, pupelių, žirnių, bulvių, morkų, kopūsto galvą, kitų daržovių. Atlikę ritualą būsite tikri, kad maisto kitais metais jūsų namuose nestigs. Prie minėtų gėrybių pridėkite ir indelį medaus, saldumynų, juk kiaulė – didelė smaližė. Sudėkite skirtingų produktų, tačiau ne per daug, nes po Naujųjų metų ar Trijų karalių šventės maistą teks išmesti (valgyti jo negalima). Geriausia produktus nunešti į pamiškę ir viską sumesti po kokiu nors medžiu.

Dovana sau ir kitiems

Prieš Naujuosius metus būtinai įsigykite kiaulę taupyklę ir įmeskite į ją pirmuosius pinigėlius. Pasižadėkite, kad visus metus kiekvieną mėnesį, savaitę, dieną savo taupyklę pamaitinsite eurais. Sukaupta suma kitais metais neš sėkmę ir padės pritraukti dar daugiau pinigų į jūsų namus. Kiaulę taupyklę pastatykite rytų pusėje.

Jei Naujuosius metus eisite švęsti pas draugus, tokią taupyklę su geru linkėjimu būtinai padovanokite namų šeimininkams. Žinoma, laimei ir sėkmei pritraukti įmeskite bent keletą eurų. Jei eisite pas vienišą žmogų, dovanokite jam dvi taupykles. Porai, negalinčiai susilaukti vaikų, išrinkite tris kiaulytes – Kaulės metai yra gana vaisingi, o jei padovanosite tris taupykles su gražiu linkėjimu, gandrai gali dar greičiau aplankyti tokią šeimą.

Dominuojančios spalvos

Naujųjų metų išvakarėse tegul triumfuoja aukso, geltona spalvos. Kinijoje Kiaulės metus tradiciškai simbolizuoja dar ir juoda spalva. Ja ypač tiktų puoštis tiems, kurie gimę Kiaulės metais. Juoda – išskirtinė pirmojo imperatoriaus spalva. Jis vilkėdavo tik juodo šilko drabužiais, taip pabrėždamas savo kilmę, svarbą ir ypatingumą. Kinijoje juoda derinama su raudona ir aukso spalvomis. Juoda simbolizuoja įtakingumą, raudona – aktyvumą, aukso – turtus. Jei jų nėra tarp jūsų mėgstamiausiųjų, 2019-uosius galite pasitikti ir vilkėdama alyvinės, levandų, rožinės spalvos drabužiais. Tiks ir įvairūs žemės atspalvių apdarai. Jei vilkėsite juodai, puoškitės auksiniais papuošalais.

Kuo prabangiau, tuo geriau

Idealu, jei Naujuosius metus pasitiksite barokinio interjero aplinkoje. Šventės erdvę tinka puošti žibintais. Stalus dekoruokite putinų, šermukšnių uogomis, gyvų gėlių puokštėmis prabangiose keraminėse vazose. Sutinkant 2019-uosius, turėtų puikiai derėti natūralumas (žemė, molis) ir prabanga (auksas). Tačiau kuklioje aplinkoje švęsti netinka, tad nei mažutė trobelė miške, nei asketiškas kambarėlis nebus geriausia aplinka Geltonos Žemės Kiaulės metams pasitikti. Kuo prabangesnėje vietoje būsite, tuo didesnius turtus kitąmet prisiviliosite.

Jei planuojate per Naujuosius metus išvykti kur nors svetur, taip ir darykite – keliaukite drąsiai, tik, kad ir kur būtumėte, turite susikurti prabangią aplinką. Net jei 2019-uosius sutiksite ant jūros kranto, pasirūpinkite ne kilimėliu ant smėlio, o gausiomis vaišėmis nukrautu stalu. Ir visiškai nesvarbu, ar švęsite su didele kompanija, ar dviese. Net ir viena būdama nepatingėkite susikurti sau šventės, būtinai pasilepinkite skaniais patiekalais, juk pats svarbiausias žmogus esate jūs pati.

Apranga – kuo puošnesnė

Spindinti prabanga ir rafinuotas puošnumas – svarbiausi šventinės aprangos akcentai. Tad traukite iš spintos pačią dailiausią vakarinę suknelę ir nesidrovėkite – per Naujuosius metus turite sublizgėti. Ištaigingi platūs sijonai, raukiniai, šilko apdarai – tinka viskas, kas puošnu. Jei tik turite galimybę, dabinkitės išskirtiniais, dizainerių kurtais aksesuarais. Nuo galvos iki kojų išsipusčiusi pati, turėtumėte pasirūpinti ir vyro šventine apranga – jis taip pat privalo atrodyti kaip tikras didikas. Frakas, varlytė, lakiniai batai – traukite visa tai iš tolimiausių spintos kampelių. Nepamirškite, kad kiaulė – turto simbolis.

Maistas

Jei jau ant stalo puikuojasi lėkštės aukso krašteliais, tegul jose būna sotūs, didikų stalui būdingi patiekalai: įdarytos žuvys, įmantrūs užkandžiai. Krištolo taures pripildykite paties geriausio rūšinio vyno. Žinoma, visą laiką prie stalo nesėdėsite – tokioje nekasdienėje aplinkoje tinka šokti ir linksmintis.

Kiaulė labai mėgsta ir žirnius, bulves, burokus, kopūstus, todėl iš šių produktų ruoškite pačius gardžiausius valgius. Kokią mėsą geriausia valgyti, ginčijasi viso pasaulio astrologai: vieni teigia, kad tvartelio gyvūnai yra tinkami valgyti tokia proga, kiti – kad ne. Jei abejojate, geriau nevalgykite minėtos mėsos. Jei negalite apsieiti be jos, tuomet verčiau rinkitės žvėrieną ar paukštieną, o dar geriau – jūrų produktus: austres, krevetes, kalmarus.

Drąsiai ant stalo dėkite įvairiausių vaisių sklidinas lėkštes. Kiaulė ypač mėgsta obuolius, kriaušes. Negailėkite pinigų ir gurmaniškiems saldumynams. Tegul vyksta tikra dvaro puota! Net nebus didelės nuodėmės, jei persivalgysite – priaugti keletą kilogramų per šias šventes yra ypač geras ženklas.  

Naujausi straipsniai