Vaikų namuose užaugusi dvyliktokė: „Gyvenimas išmokė mane vertinti, ką turiu“

Mergina biure / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Kai žmogus yra viskuo aprūpinamas, jis paprasčiausiai pradeda nebevertinti to, ką turi. Norint suvokti vertę, reikia arba jį užsidirbti, arba prarasti.

Gyvenime jaučiausi nuskriausta, neturėjau galimybės pajusti tėvų meilės, laisvalaikio leidimo ir kitų svarbių akimirkų su artimaisiais. Nuo kūdikystės augau vaikų namuose, čia gyvenantys vaikai ir dirbantys prižiūrėtojai tapo mano šeima. Nežinojau, ar turiu brolių, ar seserų, tiesiog, kai gimiau, tėvai manęs nenorėjo. Kai pradėjau eiti į mokyklą, matydavau, kaip tėvai pasiima savo vaikučius, dėl to giliai širdyje man buvo liūdna. Visada galvojau, kodėl ir už ką aš likau be tėvų, jaučiau, kad gyvenimas man buvo neteisingas.

Nebuvau kitokia nei kiti vaikai, svečiuojantis pas drauges jų tėvai dažnai rodydavo man dėmesį, neišskirdami iš savo vaikų. Dažnai draugė burbėdavo, kad nebenori gyventi su tėvais, nors buvo tik dešimtokė. Kontrolė ir kasdienis tėvų rūpestis jai keldavo pyktį. Skirtingai nei man… Aš visada pagalvodavau, kad man būtų pati nuostabiausia dovana, jei kas nors taip iš širdies rūpintųsi.

Stebėdama draugių santykius su tėvais, pastaruosius laikydavau tobulybe. Apskritai, visus artimuosius reikia laikyti neįkainojamais. Žinojau, kad to nepakeisiu, tačiau vieną dieną atsirado mano brolis! Mano gimdytojai pasakė jam, kad jis turi jaunesnę sesutę, kurią jie atidavė, kai buvo dar kūdikis. Brolis nenuleido rankų ir surado mane. Tą akimirką, kai jis pasirodė, jaučiausi turtingiausias žmogus pasaulyje. Mes pasišnekučiavome, pasivaikščiojome ir iki dabar atsigriebiame už prarastą laiką.

Sutikus savo artimą, supratau, kas yra tobulybė. Nepaaiškinama, kodėl žmonės turėdami mylimus namus dažnai nesupranta, kokią idealią galimybę jie gavo. Gaila, kad praradimas ar neturėjimas išmoko vertinti brangų ir tobulą ryšį su savo šeima. Norėčiau, kad visi suprastų, jog tobulumas yra suvokti ir įvertinti tai, ką turi, ir tuo džiaugtis, nes kiti žmonės apie artimus gali tik pasvajoti.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau