Vaikų charakteris pagal Zodiaką

Prie sūpynių žaidžiantis vaikas/ Asociatyvi nuotr. / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-29 15:00
Kai kurie tėvai teigia, jog vaikus planavo taip, kad gimtų po tam tikru Zodiako ženklu. Būna netgi tokių, kurie kreipiasi į astrologus, kad šie nustatytų, kokio ženklo atžala geriausiai tiktų. Aišku, taip kruopščiai planuoti, tikriausiai nebūtina. Bet auklėjant mažylį, atkreipti dėmesį į žvaigždžių žinovų pastebėjimus visai įdomu...

AvinasAvinas
(nuo kovo 20/21 d. iki balandžio 20/21 d.)

Kantrybė, tolerancija ir geranoriškumas –  šios savybės, ko gero, labiausiai pravers auklėjant Avino ženklo mažylį. Pernelyg didelis jūsų griežtumas bei reiklumas pavers jį labai nelaimingu ir „sunkiu vaiku“, o įsakmus tonas sukels norą priešintis.

Avinui neverta grasinti, kur kas geriau jo energiją nukreipti į konstruktyvią veiklą (kartu pakloti lovą, surinkti žaislus, susitvarkyti kambarius). Tokį vaiką nesunku užkrėsti entuziazmu – reikia tik geros idėjos. Nuoširdus ir  draugiškas jūsų elgesys padės užauginti malonią, komunikabilią ir visuomenėje aktyvią asmenybę.

JautisJautis
(nuo balandžio 20/21 d. iki gegužės 21/22 d.)

Paprastai Jautukai būna ramūs, paklusnūs geri vaikai. Labai dažnai jie būna ypač prisirišę prie mamos. Taigi jei norite, kad po šiuo ženklu gimęs jūsų mažylis augtų laimingas, kuo dažniau kartokite, kad jį LABAI mylite.

Tarp kitų vaikų Jautis gali atrodyti kuklus, netgi truputį drovus. Jis nelinkęs būti dėmesio centre, nesiveržia viešai demonstruoti savo talentų (aišku, tai nereiškia, kad jų neturi). Todėl svarbi jūsų pareiga – įkvėpti jam pasitikėjimo savimi, padrąsinti. Nepamirškite mažyliui periodiškai priminti, koks jis šaunus ir kiek visko moka. Taip pat skatinkite jį žaisti kuo daugiau judrių žaidimų, ugdykite jo aktyvumą.

DvyniaiDvyniai
(nuo gegužės 21/22 d. iki birželio 21/22 d.)

Pirmiausia reikėtų pastebėti, jog auginti šio ženklo vaiką be galo įdomu. Dvynių ženklo mažylis be galo imlus įspūdžiams, nuovokus, kūrybingas. Gerbia vyresnius žmones ir stengiasi visiems patikti, lengvai suranda bendrą kalbą tiek su suaugusiais, tiek su bendraamžiais.

Taigi kad kuo geriau atsiskleistų įgimtos jo savybės, dažnai su juo lankykitės įvairiuose renginiuose, įdomiose vietose ir pan. Dažnas aplinkos keitimas ir įvairi veikla tokiam vaikui yra būtini. Antraip jis gali tapti nepakenčiamas zirzeklis arba vargiai sutramdomas išdykėlis. Taip pat labai svarbu Dvynius auklėti dvasingai ir kuo mažiau akcentuoti materialius dalykus.

VėžysVėžys
(nuo birželio 21/22 d. iki liepos 23/24 d.)

Mažasis Vėžiukas ir jo mama – neperskiriama visuma. Taigi jei nenorite pažeisti jautrios mažylio psichikos, stenkitės nepalikti jo pernelyg ilgai kitų žmonių globai. Kad taptų nuo jūsų mažiau priklausomas emociškai, galite nupirkti jam naminį gyvūną. Taip pat įsidėmėti, kad švelnaus Vėžiuko negalima itin grubiai bausti, garsiai ant jo rėkti.

Jei vaikas blogai elgiasi, verčiau apeliuokite į jo jausmus, pvz., sakydama: „Mane labai skaudina tavo elgesys.“ Gamtos apdovanotas atjauta, mažylis jus supras. Beje, Vėžiukai  paprastai būna be galo artistiškos asmenybės. Jų gabumus derėtų lavinti įvairiomis kryptimis bei suteikti laisvės saviraiškai.

Taip pat skaitykite: Kaip berniuką užauginti tikru vyru


LiūtasLiūtas
(nuo liepos 23/24 d. iki rugpjūčio 23/24 d.)

Iš prigimties Liūtukas yra gyvenimo džiaugsmu trykštantis optimistas, tačiau jį auklėti ne taip jau ir lengva. Tai vaikas „su charakteriu“ ir toli gražu ne visada leidžiasi įspraudžiamas į tradicinius pedagogikos rėmus. Draudimus ir pamokslus jis dažniausiai supranta kaip iššūkius ir žūtbūt siekia pasielgti kitaip nei liepiama.

Nepaisant to, šio ženklo atstovai nuo pat mažens yra gana patrauklios asmenybės. Tarp bendraamžių jie neretai būna lyderiai, iniciatoriai. Jums, kaip tėvams, patartina mažąjį Liūtuką auklėti su meile, bet per daug nelepinti. Neskatinkite jo išdidumo bei savimeilės ir neleiskite jaustis „pasaulio bamba“.       

MergelėMergelė
(nuo rugpjūčio 23/24 d. iki rugsėjo 23/24 d.)

Nuo pat pirmųjų gyvenimo metų šio ženklo vaikai turi stebėtiną atsakomybės jausmą, yra praktiški ir realistiški. Labai dažnai jie atrodo ne pagal amžių subrendę. Moka susitvardyti ir emocijas rodo saikingai. Taigi daugeliui tėvų, auginant Mergelės ženklo mažylį, auklėjimo problemų iškyla palyginti nedaug. Tokie vaikai tarsi auga patys savaime.

Taip pat skaitykite: Kaip nebrangiai ir stilingai aprengti vaiką?

Mergelės ženklo mažylius domina visa, kas praktiška. Tad leiskite mažyliui kartu plauti automobilį, tvarkyti namus, gaminti valgį ar užsiimti kita pagal jo jėgas tinkama suaugusiųjų veikla, ir nereikės sukti galvos, kuo jį užimti. Tiesa, nemažai Mergelių linkusios į taikomuosius menus, nepraleiskite to pro akis. 

SvarstyklėsSvarstyklės
(nuo rugsėjo 23/24 d. iki spalio 23/24 d.)

Po šiuo ženklu gimę vaikai paprastai būna be galo smalsūs, daug klausinėja. Mąsto aiškiai, derindami logiką su intuicija. Dažnai mato daiktus kiek kitaip nei visi kiti, todėl nenustebkite, kad kartais jo poelgiai gali būti originalūs bei netikėti. Taip pat Svarstyklių ženklo mažyliai – dideli estetai. Jie gali atsisakyti valgyti, jei nesutvarkytas stalas arba jei mama yra pikta ir skuba.

Neretai juos erzina triukšmas, tranki muzika, ryški šviesa. Svarstyklių mažyliai nemėgsta didelių kompanijų, jie gali kuo puikiausiai žaisti vieni arba su artimu žmogumi. Norite puikiai sutarti su Svarstyklių ženklo vaiku?  Sukurkite jam jaukią ir malonią aplinką bei kuo dažniau išvykite drauge į gamtą. 

SkorpionasSkorpionas
(nuo spalio 23/24 d. iki lapkričio 22/23 d.)

Be jokios abejonės, tai tvirta asmenybė nuo pirmųjų gimimo dienų. Jis niekada nesielgs taip, kaip norite jūs. Mažasis Skorpionukas turi savo vidinę logiką, kurios pralaužti beveik neįmanoma. Ypač jei bandoma tai padaryti jėga. Kelias į šio ženklo vaiko širdį eina per pagarbą ir nuoširdumą.

Jei norite su juo puikiai sutarti, turite nuolat rodyti, kad jį vertinate, taip pat nepamiršti pagirti už gerus darbus ir, svarbiausia, bendrauti kaip lygus su lygiu. Įsidėmėkite: Skorpiono ženklo vaikas paklūsta ir mokosi tik iš tų, kurie stipresni už jį patį. Taip pat būkite pasiruošusi tokio vaiko nuotaikų kaitai. Mažieji Skorpionai, ypač paaugliai, linkę į savigraužą.  

Taip pat skaitykite: Gyvenimas po barnio: kokias klaidas dažniausiai daro pora?   


ŠaulysŠaulys
(nuo lapkričio 22/23 d. iki gruodžio 22/23 d.)

Tai linksmi ir komunikabilūs vaikai. Jei su jais elgiamasi pernelyg globėjiškai, labai greitai išlempa bei išmoksta manipuliuoti tėvų silpnybėmis. Didžiausia jų bėda – chaotiškas būdas. Ilgam susitelkti ties vienu darbu mažiesiems Šauliukams – sudėtinga užduotis. Jei pati esate pedantiška, nusiteikite su šio ženklo vaiku bus nemažai bėdos. Tvarka Šauliams subjektyvi sąvoka.

Jie neprilygstami meistrai kurti aplink save chaosą. Taip pat šio ženklo atstovai pasaulį mato globaliai – dažnai jie žiūri į tolį, nepastebėdami, kas dedasi po kojomis. Taigi jūsų pareiga retkarčiais sugrąžinti mažylį iš padebesių į žemę ir  atkreipti jo dėmesį į smulkmenas: išmėtytus žaislus, pavargusį tėtį, alkaną šuniuką...     

OžiaragisOžiaragis
(nuo gruodžio 22/23 d. iki sausio 20/21 d.)

Šio ženklo mažylio tėvams galima sudaryti nemenką sąrašą, ko jiems derėtų vengti. Tokio vaiko nevalia menkinti, žeminti, nepasitikėti juo, drausti užsiimti mėgstama veikla. Mažylis Ožiaragis turi stiprią valią – ko jis nori, to bandys siekti iki galo ir bet kokia kaina. Jį perkalbėti galima tik užmezgus diplomatišką dialogą.

Taip pat skaitykite: Mažieji pikčiurnos: kaip suvaldyti vaikų pyktį?

Kalbėkitės kaip su suaugusiu ir jokiu būdu nežeminkite jo orumo, išsitraukdami iš spintos diržą. Ožiaragiui svarbiausia, kad tuo metu, kai jis kuo nors susidomėjęs, niekas per daug nelįstų jam akis ir jo neskubintų. Lauke toks mažylis paprastai elgiasi ramiai, bendraamžiais domisi neitin daug – jam įdomiau kurti savą pasaulio tvarką ir savas žaidimo taisykles. Neretai po Ožiaragio ženklu gimusius vaikus traukia muzika. Tad jei tik yra galimybių, patartina jį lavinti muzikaliai.

VandenisVandenis
(nuo sausio 20/21 d. iki vasario 19/20 d.)

Vandenis – „kodėlčiukas“ su lakia fantazija ir nestandartiniu mąstymu. Kol ūgtelės ir sugebės informacijos susirasti pats, nusiteikite atsakinėti į šimtus jo klausimų. Jo fantazijai nėra ribų, taigi galvoti, ką gero nuveikus su tokiu vaiku, paprastai netenka. Jis noriai lipdo, piešia, kuria, fantazuoja. Tėvus dažnai trikdo ar netgi piktina tokių vaikų polinkis meluoti. Tačiau jei tas melas nekaltas, už tai bausti tikrai nevertėtų.

Vandenio ženklo mažylių melas dažniausiai yra pernelyg lakios vaizduotės vaisius. Jiems įdomiau gyventi savo susikurtame pasaulyje nei pilkoje realybėje. Nieko nuostabaus, kad kartais pameta svajonių šalies ir tikro gyvenimo ribas. 

ŽuvysŽuvys
(nuo vasario 19/20 d. iki kovo 20/21 d.)

Atminkite, griežta disciplina – ne jūsų vaikui. Netgi meilę tvarkai jam reikia diegti pamažu, neįkyriai, rodant savo pavyzdžiu. Emocionali Žuvytė labai subtiliai priima pasaulį – per gamtos grožį, muziką, šeimos tradicijas, idealus, pasakas. Net maitinti šio ženklo vaiką reikėtų pasakojant įdomias istorijas, guldyti miegoti – su lopšinėmis ir pan.

Tokiam vaikui reikalingi kūrybiniai žaidimai namuose ir kuo daugiau meniškos aplinkos, tada vaikystėje išvystyti sugebėjimai, padės suaugusiai Žuvytei pasiekti aukštumų bet kokioje profesijoje. Svarbu yra mažylį išmokyti susitvarkyti savo žaislus bei pripratinti prie režimo, nes mažieji Žuviukai gana dažnai būna nepraktiški ir išsiblaškę.

Taip pat skaitykite: 5 darnių santykių paslaptys: ką gali pasakyti poros, kurios kartu nugyveno daugiau kaip 40 metų?

Naujausi straipsniai