Vaikai praplėtė „Gustavo nuotykių“ kelionių horizontus fantaziją išliedami piešiniuose

Rūta Baležentytė, 9m
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Arti 50 tūkstančių žiūrovų jau išvydo pirmąjį lietuvišką vaidybinį animacinį filmą „Gustavo nuotykiai“. Ši juosta įkvėpė ne tik rengti šeimynines išvykas į kino teatrą, bet ir sudomino mažuosius piešimo konkursu. Spalį rengtas vaikų piešinių konkursas „Mano ir Gustavo nuotykiai“, kurį organizavo LRT televizija, kino platintojai „ACME Film“ bei menų studija „Linksmos spalvos“ sulaukė net 292-jų skirtingo amžiaus vaikų kūrinių iš visos Lietuvos.

Visus piešinius spalio 22-23 dienomis vertino kompetentinga meno žinovų komisija, kuriai pirmininkavo  dailininkė Žimantė Žindulienė. Peržiūrėję visus vaikų darbus ekspertai atrinko geriausių piešinių autorius pagal amžiaus grupes ir vieną mokytoją, geriausiai paruošusią moksleivius šiam piešinių konkursui. Geriausiai įvertinta Vilniaus „Pelėdos“ pradinės mokyklos mokytoja Gražina Kizalienė.

Jaunųjų menininkų darbai buvo vertinti pagal temos atitikimą, originalumą, meniškumą, kūrybiškumą. Ypač daug piešinių konkurso rengėjai sulaukė 7-9 metų amžiaus grupėje. Iš viso kvietimais į „Gustavo nuotykius“ buvo apdovanoti net 127 konkurso dalyviai iš visos šalies vaikų darželių ir mokyklų, o 40-čiai geriausiųjų teko papildomi prizai – kuprinės, pieštukinės, marškinėlius.

Studijos „Linksmos spalvos“ auklėtinių piešiniai (10 nuotr.)
+4

Geriausieji piešiniai jau nuo šio trečiadienio, lapkričio 5 dienos, bus eksponuojami Vilniaus MSCB vaikų bibliotekoje ,,Saulutė”, Žirmūnų g. 2, Vilnius.

Iš viso „Gustavo nuotykiai“ nuo premjeros į Lietuvos kino teatrus sutraukė jau 48,172 žiūrovus. Filme „Gustavo nuotykiai“ visą šeimą įtrauks nepamirštama kelionė, besidriekianti nuo įvairių Žemės kampelių iki pat vandenyno gelmių ir net kosmoso! Pagrindiniais filmo herojais taps specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas-Kučys, kuriuos įkūnijo puikiai televizijos žiūrovams pažįstamas Audrius Rakauskas. Aktorių kolektyvą papildė Andrius Žebrauskas, Arūnas Sakalauskas, Remigijus Sabulis, Karina Krysko-Skambinė, Marijus Mikutavičius, Aldona Vilutytė ir Jurgita Drabatienė.

Televizijoje jau beveik 20 metų gyvuojanti laida „Gustavo enciklopedija“, virtusi stulbinančiais, pozityviais ir linksmais „Gustavo nuotykiais“ jau džiugina žiūrovus šalies kino teatruose.

Skaitykite daugiau