Vaidotui Valiukevičiui – 40-imt: šįkart ne apie „Euroviziją“, o apie minčių galią, baimes ir meilę

Vaidotas Valiukevičius ir Deimantė Litvinaitė / P.Peleckio, M.Penkutės ir asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Beatričė Staniūnaitė
Publikuota: 2021-05-27 07:00
2021 metų gegužė „The Roop“ lyderiui Vaidotui Valiukevičiui ypatinga dėl kelių priežasčių. Vos prieš keletą dienų didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje atstovavęs Lietuvai, šiandien Vaidotas mini 40-ąjį gimtadienį. „Man tai tik gražus skaičius“, – sako jis. Šio pokalbio metu jis dalijasi dar negirdėtomis mintimis apie vidinį savo pasaulį, minčių galią, baimes ir ribas, kurių laikui bėgant nebelieka.

40-ojo gimtadienio proga grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius su portalu Žmonės.lt pasidalijo savo mintimis, ką kiekvienas žemiau pateiktas žodis reiškia jo gyvenime.

Kantrybė

Kantrybė man yra vienas svarbiausių ingridientų, siekiant savo tikslo. Taip pat kantrybė asocijuojasi su sustojimu. Labai gerai yra siekti savo tikslo iš lėto, o prireikus – sustoti. Lygiai taip pat gerai, kai ir pats gyvenimas tave sustabdo ir tada turi išlikti kantrus. Tik kantrūs žmonės geba akis praverti plačiau ir kaskart apsidairyti, įvertinti, kokiu keliu eina, o jei aplinkui yra „šiukšlių“ – tokie žmonės turi kantrybės jas apsivalyti ir žengti pirmyn.

Vaidotas Valiukevičius / Pauliaus Peleckio nuotr.
Vaidotas Valiukevičius / Pauliaus Peleckio nuotr.

Muzika

Muzika man yra harmonija. Kai sau pasakiau, kad noriu nepasiduoti ir savo gyvenimą sieti tik su muzika, pajutau vidinę harmoniją. Tai buvo jausmas, kurio nejaučiau anksčiau. Juk ir muzikoje tarpusavyje derantys garsai vadinami harmonija. Taigi, mintis eiti savo keliu, man suteikė harmonijos jausmą ir viduje viskas stojo į vietas, lyg tie tarpusavyje derantys garsai.

Geltona 

Be abejo, geltona – tai „Discoteque“! Tačiau tuo pačiu geltona man – Lietuva. Dabar viskas žydi, aplinkui daug geltonos spalvos, ne tik gamtoje, bet ir gatvėse. Žmonės rengiasi ryškiai, renkasi šią spalvą ir su savimi neša gerą energiją, šypseną ir tuo pačiu sukuria vienybės jausmą.

„The Roop“ / „Scanpix“ nuotr.
„The Roop“ / „Scanpix“ nuotr.

Gamta

Iš karto nusiramini, viskas tampa aiškiau... Supranti, kad esi gamtos dalis, o ne atskirai – tu ir gamta. Gamtoje man sumažėja stresas, suprantu, kad viskas eina ratu ir aplinkui vėl sustiprėja harmonijos jausmas. 

Mieste yra labai daug triukšmo tiek akims, tiek ausims, todėl nėra laiko pabūti su savimi. Tuo tarpu gamtoje gali suvokti savo jausmus ir mintis, kurios yra tavo viduje. Būtent tada gimsta gražiausios idėjos, kurias vėliau tu įgyvendini sugrįžęs į miestą.

Tai ką pradedu gamtos prieglobstyje, pabaigiu mieste (šypsosi).

Vaidotas Valiukevičius / Asmeninio archyvo nuotr.
Vaidotas Valiukevičius / Asmeninio archyvo nuotr.

Ribos

Ribos... Prisipažinsiu, ribų pas mane nėra. Visada galvoju – „dar ne riba!“. Nei amžius, nei pasiekimai. Vieninteles ribas jaučiu įvertinęs savo sveikatos būklę. Jei jaučiuosi tiek fiziškai, tiek psichologiškai blogai, tada jau suprantu, kad pasiekiau ribą, kai turiu atsitraukti. Taigi, mano ribas dažniausiai nubrėžia sveikata, bet ne aš pats.

Baimė

Baimė man reiškia naujas erdves. Visada einant į naują vietą, mūsų protas piešia baimes, tarsi bandydamas mus apsaugoti. Dažnai dėlto kyla mintys „o gal ne?“. Tačiau mes galime nugalėti tokias mintis ir peržengę savo baimes, pakilti į naują lygį. Galima sakyti, kad tai yra naujų galimybių baimė. Juk įveikus savo baimes, visada atsiranda naujos galimybės.

Tačiau baimė yra geras jausmas. Kai nebejauti baimės ar jaudulio, vadinasi viską jau žinai, viską patyrei ir naujų galimybių nebelieka. Dabar man baimės jausmas reiškia malonų jauduliuką, saldžią nežinomybę.

Vaidotas Valiukevičius su mylimąja Deimante / Monikos Penkutės nuotr.
Vaidotas Valiukevičius su mylimąja Deimante / Monikos Penkutės nuotr.

Meilė

Žodis, kuris dažnai naudojamas, tačiau retai tinkamai. Dažnai meilė yra painiojama su kitais jausmais. Tačiau man meilė yra savojo ego paneigimas. Meilė, kai tu priimi tiek gyvenimą, tiek mylimą žmogų su visais jo trūkumais. Viską priimti taip, kaip yra, o jei negali priimti, vadinasi tai nėra meilė, tai – išlygos, nepasitenkinimas, egoizmas, kurio šiais laikais išties daug.

Minčių galia

Minčių galia – tai žemėlapis su kuriuo eini tikslo link. Jei neturi žemėlapio, tai kur nueisi? Per gyvenimą tik taip ir ėjau, pasikliaudamas ir naudodamas minčių galią. Įsivaizdavau, kaip turėtų būti, kur norėčiau būti, ką norėčiau pasiekti. Visada galvodavau, kad kai pasieksiu savo tikslų – kas tada, kokie bus kiti mano žingsniai?

Dažnai žmonės sako, kad nori keisti savo gyvenimą, tačiau neturi sąlygų. Sąlygos ateis tada, kai pirmiausia įsivaizduosite, kad norite jį pakeisti ir įsivaizduosite į kokį gyvenimą norite keisti. Tik tada atsivers nauji keliai.

Vaidotas Valiukevičius / Pauliaus Peleckio nuotr.
Vaidotas Valiukevičius / Pauliaus Peleckio nuotr.

40

Dainuoju ir dažnai kalbu apie tai, kad sociumas lyg ir bandė brėžti rėmus, kokio amžiaus žmogus yra paklausus ir jau nurašytas. Nors ir pats anksčiau į tai reaguodavau, dabar pas mane tų rėmų neliko. Savo vidiniame žemėlapyje matau visai kitokią viziją. Žinau, kad man dar tik pradžia, dar daug liko nueiti kelio ir atrasti naujų dalykų. Todėl 40 man – tik gražus skaičius.

Naujausi straipsniai