Vaidos ir Deivido Česnauskių namuose – meduolinė futbolo pasaka

Kalėdų dvasia Vaidos ir Deivido Česnauskių namuose / Asmenininio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Futbolo klubo „Trakai“ saugas Deividas Česnauskis (36) su žmona Vaida Grikšaite-Česnauskiene (34) net Kalėdas švenčia sportiškai. Artėjančių švenčių proga jiedu su sūnų Deivido jaunesniojo ir Rojaus pagalba pagamino meduolinį namelį su futbolo aikšte. Savaime suprantama, „varžybų“ rezultatas – „Trakų“ naudai.

„Futbolo aikštelė šalia namo – tiesiog būtinas atributas“, – patikino Vaida.

Pasakų namelį šeimyna pradėjo dėlioti sekmadienį, vos grįžusi iš bažnyčios. Darbo buvo daug – jis tęsėsi net ir tuomet, kai sūnūs nuėjo miegoti. Pusės metukų dukrytė Ema, tarsi nujausdama, kad namie vis dar verda gyvenimas, snaudė ypač jautriai, tad Vaida viena akimi prižvelgė mažylę, o kita – kylančius meduolinius mūrus. Vaida su Deividu terliojosi su meduoliais ir glajumi iki pat keturių ryto.

Kalėdų dvasia Vaidos ir Deivido Česnauskių namuose / Asmenininio albumo nuotr.

Meduolius Vaida jau ne vienerius metus kepa pagal geros bičiulės Beatos Nicholson receptą. V.Grikšaitė-Česnauskienė iki šiol su šypsena prisimena, kaip Beatos vyro Tomo Nicholsono restorane sūnus nuo eglutės nurankiojo ir suvalgė daugelį meduolių.

Pati Vaida labiau mėgsta mėsinius patiekalus nei tortą, tad sausainius ir meduolius namie suvalgo Deividas su vaikais. Štai ir dabar jie masina šeimos vyriškius, kabėdami ant eglutės šakų.

Šiemet Česnauskiai eglutę papuošė meduoliniais žmogeliukais-futbolininkais, meduoliniais futbolo marškinėliais ir... vaikų iškovotais futbolo trofėjais. Garbingiausioje vietoje ant pačios eglutės viršūnės – vartininko pirštinė. Tai – Rojaus sumanymas.

Kalėdų dvasia Vaidos ir Deivido Česnauskių namuose / Asmenininio albumo nuotr.

„Norisi prasmės ir šilumos, o ji pasiekiama tik tuomet, kai viską kuri savo rankomis“, – patikino Vaida, besiruošianti paskutiniam kalėdiniam darbui – kūčiukų kepimui. Jų Vaida šiukštu neperka. Moteris su nostalgija prisimena, kaip tėtis kepdavo kūčiukus, todėl ir pati visada kepa juos.

V.Grikšaitei-Česnauskienei svarbu kurti Kalėdų stebuklą savo rankomis. Ji juokėsi, kad nepasidavė sūnų raginimui nusipirkti kojines dovanoms iš prekybos centro. Visi kartu nuvyko į audinių parduotuvę, kur išsirinko lininę medžiagą. Iš jos vėliau Vaida pasiuvo vardines „nykštukų“ kojines.

Kalėdų dvasia Vaidos ir Deivido Česnauskių namuose (7 nuotr.)
+1

Skaitykite daugiau