Vaidos Genytės ir Zbignevo Levickio koncerte – neoficialus pasaulio rekordas

Zbignevo Levickio ir Vaidos Genytės koncertas / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-08 21:37
„Koks keistas šiandien vakaras ir kokia įdomi publika susirinko, jei jau pirmojo kūrinio metu man nutrūko smuiko styga“, - stebėjosi Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje surengtą koncertą „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ pristatydamas smuiko virtuozas Zbignevas Levickis.

Ypatingo renginio, inicijuoto muzikos gerbėjų pageidavimu, metu į sceną jis žengė lydimas dviejų damų – jausmingo balso savininkės Vaidos Genytės ir talentingos pianistės Laurynos Lankutytės.

Beveik dvi valandas – tiek užtruko romantiškas, šiltas, nuotaikingas, energingas ir humoro kupinas trijulės pasirodymas.

Visame pasaulyje žinomų kompozitorių A.Vivaldžio, C.Orfo, A.Pjacolos, M.Ravelio, A.L.Vėberio, A.Mocarto, I.Kalmano, I.Mončio, C. Sen Sanso ir kitų kompozitorių auksinės dainos bei melodijos Šv. Kotrynos bažnyčioje suskambėjo naujai, netikėtai ir įtaigiai kaip dar niekada neskambėjo Lietuvos scenoje.

„Maestro man atsiuntė keturis kūrinius, kuriuos būtinai norėjo įtraukti į programą. Jie – be vokalo partijos. Regis, ką jiems skambant veikti vokalistei? Bet mes turėjome vieną planą, kuris, atrodo, publikai patiko“, – sakė V. Genytė.

Z. Levickis klasikinės muzikos gerbėjus pribloškė ir atlikdamas žinomą N. R. Korsakovo kūrinį „Kamanės skrydis“. Smuiko virtuozas pasakojo, kad keletą kartą bandė, kaip greitai gali atlikti šį klasikos šedevrą. Kaskart užfiksuotas laikas būdavo rekordinis Lietuvoje – 1,10 min, 1,07 min., 1,04 min.

„Kamanės skrydį“ sugroju vis greičiau. Matyt, treniruotės padeda. Iki pasaulio rekordo trūksta dviejų sekundžių, bet jaučiu, kad šįvakar galiu jį pagerinti“, – sakė Z. Levickis.

Paprašęs, kad kas nors iš publikos įjungtų chronometrą, smuikininkas pranoko visus ir savo, ir publikos lūkesčius. Paskutinis kūrinio akordas orą suvirpino po 55 sekundžių nuo jo pradžios. Tiesa, šis rekordas, kaip ir daugelis ankstesnių, pasiektų Z. Levickio koncertuose, kol kas nėra oficialus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai