Vaida Skaisgirė sukritikavo Austėją Landsbergienę: „Iš kur toks susireikšminimas“

Vaida Skaisgirė ir Austėja Landsbergienė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. ir Asmeninė nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-08 14:57
Prodiuserių įmonės „Videometra“ komunikacijos vadovė Vaida Skaisgirė stebėjosi Austėjos Landsbergienės prašymu, kad jos daugiau neparodijuotų skandalą sukėlusi aktorė Asta Baukutė. V.Skaisgirė liko nesupratusi, kodėl A.Landsbergienė mano, „kad jos asmuo svarbus šio įvykio kontekste“.

Aktorei Astai Baukutei sukėlus skandalą, kai LRT televizijos muzikiniame žaidime „Atspėk dainą“ ji parodė Hitlerį vaizduojančius gestus, nuošalyje neliko edukologė, privačių švietimo įstaigų steigėja A.Landsbergienė. Humoro laidos „Dviračio šou“ kūrėjų A.Landsbergienė viešai paprašė, kad jos daugiau nebeparodijuotų A.Baukutė.

V.Skaisgirė sukritikavo tokį A.Landsbergienės prašymą. Socialiniame tinkle teigė, kad A.Landsbergienė, vietoj to, jog reikštų nuomonę apie A.Baukutės skandalą plačiąja prasme, galvoja tik apie savo įvaizdį. V.Skaisgirei sutikus, jos komentaru dalijamės ir 15min portale.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

„Stebėjau visą šią istoriją ir kiekvieną jos nulemtą veiksmą. Viena po kitos pasidariau tokias asmenines išvadas:

1. Labai gerbtina LRT pozicija, greita ir atsakinga reakcija. Panašiai elgtis krizinėse situacijoje palinkėčiau ir valdžiai. Įvykus baisiam nesusipratimui niekas nepuolė gintis motyvais „nedarbo laikas“, „pirmadienį bus svarstoma“, „pradėjome tyrimą“ ir taip toliau. Juo labiau, neabejoju, jiems patiems nebuvo malonu priimti tokį drastišką sprendimą, nes...

TAIP PAT SKAITYKITE: LRT po skandalingos laidos „Atspėk dainą“ nutraukė ryšius su jos kūrėjais: „Pasitikėjimas sulaužytas“

2. Modestas Karnaševičius, kurio kaip žmogaus nepažįstu, tačiau seku jo profesinį kelią ir kuriamus projektus, mano nuomone, yra vienas talentingiausių TV projektų kūrėjų. Kokybiškas turinys yra šio prodiuserio vizitinė kortelė ir man labai gaila, kad kurį laiką, kaip spėju, nepamatysime šio žmogaus projektų eteryje. Aš, beje, tikiu jo pasakytais žodžiais – kai dirbi TV tiek metų, kiek jis, dažnam pavyksta suburti patikimą komandą – nuo operatorių iki montažo režisierių. Natūralu, pasitiki jais ir ne visada patikrini viską pakadriui. Kaip bebūtų, visą atsakomybę neša prodiuseris, jis atsako už kiekvieno savo komandos nario veiksmą. Tikiu, ir visuomeniniam transliuotojui žmogiškąja prasme nebuvo lengva priimti sprendimą, tačiau čia buvo parodytas labai tvirtas stuburas ir aiškus vertybinis pamatas.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Atspėk dainą“ prodiuseris apie Astos Baukutės gestus: „Buvo ne vienas įžeidžiantis momentas“

3. Asta Baukutė pasirinko labai netinkamą formą savo emocijoms išreikšti ar mėgindama pajuokauti. Aš beveik visu 100% esu tikra, kad ji tikrai nėra antisemitizmo šalininkė ir jos išsišokimas buvo neapgalvotas veiksmas. Astos vietoje aš nebūčiau aiškinusi apie galimybę juokauti visomis temomis demokratinėje valstybėje, aš būčiau atvirai pripažinusi, kad padariau nesąmonę, nieko neturiu prieš žydų tautą, norėjau pajuokauti, bet visiškai nesigavo, susimoviau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Asta Baukutė apgailestauja, kad dėl jos gestų nutraukta LRT laida: „Esu nustebusi, labai atsiprašau“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

4. Daug apmąstymų iššaukė šis incidentas – apie visuomenės mentalitetą ir sąmoningumą, tautinę diskriminaciją, vertybes, sveiko proto ribas juokaujant ir taip toliau. Tačiau dabar jau man paaiškinkit – o kas čia dabar? Aš labai gerbiu Austėjos Landsbergienės profesinius pasiekimus, veiklą ir jei ji būtų pasisakiusi apie šį incidentą vertybiniu, moraliniu pagrindu, ko gero, tai būtų buvusi dar viena įdomi, pamąstyti priverčianti nuomonė. Tačiau prie ko čia prašymas „Dviračio šou“ kūrėjų pakeisti aktorę, parodijuojant JOS asmenį?

Kodėl p.Austėja mano, kad jos asmuo išvis svarbus šio įvykio kontekste? Kol visi diskutuoja apie istorijos skaudulius, tautinius stereotipus, atsakomybę už klaidas, p.Austėjai aktualiausia, kad ji nebūtų asocijuojama su A.Baukute. Ir iš kur toks susireikšminimas...“, – socialiniame tinkle rašė V.Skaisgirė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Austėja Landsbergienė „Dviračio šou“ prašo, kad jos nebeparodijuotų skandalą sukėlusi Asta Baukutė

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Penktadienio vakarą aktorė A.Baukutė sukėlė skandalą – LRT eteryje ji parodė Hitlerį vaizduojančius gestus.

Po laidos feisbuke iškart pasirodė šio epizodo įrašas. Internautai kėlė klausimą, ar dera LRT eteryje rodyti tokius gestus, juolab, kad laida ne tiesioginė, o sumontuota.

Netrukus muzikinė laida „Atspėk dainą“, kurioje įvyko šis incidentas, buvo pašalinta iš TV programos. LRT vadovai pareiškė nutraukiantys ryšius su laidą kūrusia kompanija.

TAIP PAT SKAITYKITE: Laidoje su Asta Baukute dalyvavęs Giedrius Drukteinis: „Protestuojant gal reikėjo išeiti iš studijos“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai