Vaida Skaisgirė apie laisvalaikį su vaiku: „Kartu išgyvename pažinimo džiaugsmą“

Žinomi žmonės ir jų atžalos apsilankė „Alisos“ gimtadienyje / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-01 19:58
Penktadienio vakarą žinomus žmones ir jų vaikus subūrė sostinės „Ogmios miesto“ laisvalaikio terasoje įkurtos žaidimų šalies „Alisa“ pirmasis gimtadienis. Svečius pasitiko pati herojė Alisa, stebinanti staigmenomis ir gimtadienio dovanomis, baltasis žaidimų šalies zuikis ir kiti gyvūnėliai, kuriuos čia pat buvo galima paglostyti ir pamaitinti, o didžiausią įspūdį mažiesiems paliko milžiniškas, net keturių aukštų tortas.

„Džiaugiamės, kad sukūrėme pirmąjį šalyje žaidimų kambarį vaikams, kuriame yra gyvūnėlių zona. Mažieji gali iš arti susipažinti su triušiais, jūrų kiaulytėmis, degu – juos glostyti, maitinti. Tai ypatingai svarbu tiems, kurie negali auginti gyvūno namuose. Žinoma, čia pat – ir žaidimų erdvė, knygų kampelis, užkandžiavimo vieta. Stengiamės patenkinti visus vaikų poreikius“, – pasakojo Žana Tamulionienė, žaidimų šalies „Alisa“ savininkė.

„Per pirmuosius metus pastebėjome, kad pas mus ateina tėvai, skiriantys didelį dėmesį savo atžalų lavinimui, jų socialiniam kontaktui, tie, kuriems rūpi, kaip su aplinka ir mažesniais už save elgiasi jų vaikai“, – tęsė Ž. Tamulionienė.

Šventėje apsilankė baleto primarijus Nerijus Juška su žmona Agne, dviejų metų sūnumi Pauliumi ir vos mėnesio sulaukusia dukra Eva. „Stengiamės, kad mūsų šeimos laisvalaikis būtų įvairiapusis – įdomus vaikui, lavinantis bei ugdantis nuo mažens. Žaidžiame stalo žaidimus, važinėjame mašinytėmis, dažnai lankomės ir baleto spektakliuose, kur groja klasikinė muzika, ir vaikiškuose spektakliuose. Keliaujame į baseiną, o kartas nuo karto einame į žaidimų kambarius, kad vaikas galėtų tiesiog išsidūkti“, – apie šeimos laisvalaikį pasakojo Agnė.

Paklausta apie vaikų ir gyvūnų draugystę, moteris sakė, kad augintinis namuose ugdo vaiko atsakomybę, meilę ir rūpestį. „Namuose turime didelį akvariumą. Žuvytės sūnui Pauliui jau nuo pirmų mėnesių – lyg ramybės šaltinis. Prieš miegą jas visada pamaitina su tėčiu, palinki labos nakties“, – šypsojosi Agnė, prasitardama, kad sūnus labai myli ir šunis, tačiau keturkojo įsigijimo šeima kol kas nesvarsto.

Kartu su ketverių metų sūnumi Marku šventėje apsilankęs dizaineris Robertas Kalinkinas sakė, kad jiedu kartu mėgsta ne tik žaisti, bet ir tvarkyti namų buitį: „Namuose turime daug gyvūnų, tad vis atsiranda, ką paremontuoti. Markas – mano didysis pagalbininkas. Jis su mielu noru padavinėja daiktus, prilaiko kopėčias ir būna labai laimingas, jei gauna įsukti varžą. Varžtų suktuvas – jo mėgstamiausias įrankis.“

Kalinkinų namuose – keturi šunys, papūga, iguana ir tuzinas žuvyčių. „Vaikui žymiai daugiau naudos duoda gyvūnai namie, nei šie padaro žalos baldams ir laminatui. Sūnus, bendraudamas su šunimis, tampa atsakingesnis, nes mato realias pasekmes: pavyzdžiui, jei patingi susitvarkyti – šuo sugraužia kokį kambaryje numestą daiktą ar jį paslepia. Apsuptas gyvūnų vaikas – socialesnis, jis turi su kuo dalintis meile, džiaugsmu“, – sakė R. Kalinkinas.

Viešųjų ryšių specialistė Vaida Skaisgirė, paklausta apie laisvalaikį su sūnumi, prisipažino, kad išbando vis naujus dalykus: „Atui – tuoj penkeri – laikas, kai vaikas nori kuo daugiau visko išmėginti. Kartu einam į muziejus, į žaidimų kambarius. Su manimi jam patinka gaminti, o su tėčiu – sportuoti. Namuose stengiamės vis kažkuo užsiimti – kartu piešiam, lipdom, spalvinam. Kartais, po intensyvių dienos darbų, atrodo, kad visai nesinori žaidimų, tačiau pradedi konstruoti „Lego“ ir žiūrėk – stresas pasimiršta. Taigi, kartu išgyvenam pažinimo džiaugsmą.“

„Ogmios mieste“ surengtoje šventėje lankėsi baleto primarijus Nerijus Juška su žmona Agne, sūnumi Pauliumi ir dukra Eva, dizaineris Robertas Kalinkinas su žmona Agne ir sūnumi Marku, viešųjų ryšių specialistė Vaida Skaisgirė su sūnumi Atu, krepšininkas Povilas Čukinas su atžalomis, atlikėja Milisandra Kvaraciejūtė-Radzevičienė su vaikais ir kiti žinomi žmonės.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai