„Vadink mane savo vardu“ aktoriui dažniausiai užduodamas klausimas – „Ar tu esi gėjus?“

Timothee Chalamet / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-08-11 17:21
Šiemet jis buvo nominuotas šventajai trejybei: „Oskarui“, Auksiniam gaubliui ir BAFTA apdovanojimui, dėl jo iš proto kraustosi abiejų lyčių gerbėjai. Per gerus metus Timothée CHALAMET (22) tapo tikra žvaigžde.

Ačiū režisieriams Gretai Gerwig ir Lucai Guadagnino – tokią šlovę Timothée pelnė 2017-ųjų juostos „Lady Bird“ ir „Vadink mane savo vardu“. Pastarasis projektas – André Acimano romano ekranizacija – dešimt metų Holivude ėjo iš rankų į rankas, keitėsi režisierius ir aktoriai, galiausiai prodiuseriai prikalbino jo imtis Guadagnino. O vienas iš prodiuserių supažindino italą su septyniolikmečiu Chalamet, kuris, be kita ko, buvo skaitęs Acimano romaną.

Guadagnino sako iškart supratęs, jog Timothée pakankamai ambicingas, jautrus, naivus ir talentingas, kad suvaidintų juostos herojų Elio. Jaunasis aktorius laisvai kalbėjo prancūziškai (tėtis – prancūzas, vaikystėje daug laiko leido jo gimtinėje ir net turi dvigubą – JAV ir Prancūzijos – pilietybę), skambino pianinu ir jau turėjo darbo patirties – vaidina nuo paauglystės, be kita ko, dirbo seriale „Tėvynė“, filme „Tarp žvaigždžių“ vaidino Matthew McConaughey personažo sūnų. Taigi beliko priimti Lucos pasiūlymą ir anksčiau už visą filmavimo grupę atskristi į Italiją – pramokti italų kalbos ir skambinti gitara. Rezultatas išėjo pribloškiantis – jauno vaikinuko pirmosios homoseksualios meilės istorija užgožė net „Lady Bird“.

Chalamet vadinamas vienu ryškiausių praėjusio sezono kino aktorių. Labai rimtai kalbama, kad bus „Vadink mane savo vardu“ tęsinys. O jei ir ne – Timothée darbo netrūksta: kaip tik rodomas filmas „Karštos vasaros naktys“, rudenį pasirodys drama „Gražus berniukas“, dar šiemet – nauja Woody Alleno komedija „Lietinga diena Niujorke“. Kitais metais žadamas istorinis filmas „Karalius“, Gerwig ekranizuoja amerikiečių klasiką – Louisos May Alcott romaną „Mažosios moterys“, ir, aišku, bene įdomiausias projektas – fantastinis filmas „Kopa“, kuriamas pagal Franko Herberto knygą, kurią dar 1984-isiais į ekranus perkėlė Davidas Lynchas (daugumos kritikų nuomone, tai vienas nesėkmingiausių kultinio kino kūrėjo darbų).

Kur dar, jei ne į meną, galėjo pasukti vaikinas, išaugęs tokioje šeimoje: mama Nicole Flender – buvusi Niujorko baleto trupės ir Brodvėjaus teatrų šokėja, vyresnioji sesuo Pauline – taip pat aktorė, rašytoja, gyvena Paryžiuje, senelis – scenaristas, teta – televizijos prodiuserė, dėdė – aktorius ir režisierius, tėvas Marcas – redaktorius UNICEF organizacijoje.

Vaikis nuo mažens rodėsi scenoje ir vaidino reklamose, mokėsi Lagvardijos muzikos, meno ir vaidybos mokykloje, paskui – metus – Kolumbijos universitete studijavo kultūrinę antropologiją (studijas rekomendavo kolegė iš „Tėvynės“ Claire Danes). Bet noras vaidinti ir talentas nusvėrė: dar atrankoje į mokyklą dramos mokytojas stote stojo už Timothée, pareikšdamas, kad nesvarbu, kokie bus pokalbio rezultatai, – jis niekada nematė tokio gabaus vaiko.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Chalamet debiutu filmavimo aikštelėje galima laikyti serialą „Įstatymas ir tvarka“ – tiesa, ten vaidina žmogžudystės auką, taigi talento atskleisti nebuvo progos. „Tėvynėje“ jo personažas irgi ilgai negyveno. O paskui atėjo 2017-ieji ir šio tipažo staiga prireikė visiems – be Gerwig ir Guadagnino juostų, Timothée dar filmavosi vesterne „Priešai“, kuris buvo gerai įvertintas ir kuriame vaidino Christianas Bale’as, taip pat minėtose „Karštose vasaros naktyse“.

Chalamet akimirksniu tapo žvaigžde, jo gyvenimą seka abiejų lyčių gerbėjai. Yra net instagramo paskyra chalametinart, kurioje jaunasis aktorius tampa senųjų meistrų meno kūrinių herojumi. Visiems įdomu, kas dedasi jo asmeniniame gyvenime ir, ko gero, svarbiausias klausimas – ar tikrai yra gėjus kaip jo herojus filme „Vadink mane savo vardu“. Atsakyti tiesiai gali tik pats Timothée, bet, kalbama, dar studijuodamas jis susitikinėjo su Madonnos dukra Lourdes. O Kanuose rodėsi su paslaptinga blondine – kaip paaiškėjo, italų aktore, modeliu ir instagramo žvaigždute Marta Pozzan (20).

Naujausi straipsniai