V. Rosenberg ir P. Leonas: „Masinės mados trūkumas – medžiagos, kenkiančios žmogaus sveikatai“

Žmonės.lt fotomontažas / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-14 14:47
Dizaineriai Viktorija Rosenberg ir Paulius Leonas (Leonsenberg) baigė Vilniaus dizaino kolegiją, kostiumo dizaino specialybę. 2017 metais  kūrybiška pora laimėjo jaunųjų dizainerių konkursą „Mados injekcija“ ir pateko  į „Mados infekciją“, kurioje tais pačiais metais pristatė savo kolekciją „Anti.Mas“. Tai didžiulio populiarumo sulaukę darbai. Dizainerių drabužiais šiandien puošiasi pramogų pasaulio atstovai, o jie patys sako, kad svarbiausia – žinutė, kurią siunčia šių dienų vartotojui.

Pirmoji dizainerių kolekcija susilaukė labai didelio dėmesio ir žmonių reakcijos. 2017 m. VDA konkurse Viktorija Rosenberg ir Paulius Leonas už šia kolekciją laimėjo Lietuvos jaunojo dizainerio pagrindinį prizą.

„Mūsų ankstenės kolekcijos drabužiais puošėsi Lietuvos muzikos atlikėjai: Kotryna Juodzevičiūtė, Linas Adomaitis, Monika Pundziūtė. Bendradarbiavome su žymiais Lietuvos stilistais – Milda Metlovaite, Kiber Viber Aiste, Mariumi Stanevičiumi ir daug kitų.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Šiai metais norime, kad mūsų žinutę išgirstų visi žmonės ir susimąstytų apie vyraujančias visuomenėje problemas. Dauguma vartotojų renkasi dėvėti masinės produkcijos gaminius, nes neturi galimybės įsigyti dizainerių drabužių. Mes sukūrėme visiems prieinamą vardinį produktą.“ – pasakoja dizaineriai.

Viktorija Rosenberg ir Paulius Leonas (Leonsenberg) stengiasi viešai publikuoti kuo daugiau produkto gamybos procesų, kad matytųsi skirtumas tarp masinės gamybos ir individualių dizainerio darbų. „Norime viešinti populiariosios mados trūkumus, pavyzdžiui, ten vyrauja unifikacija, nors visi nori atrodyti išskirtinai... Prasta drabužių kokybė ir medžiagos, kenkiančios žmogaus sveikatai, taip pat darbui išnaudojami vaikai“, – kalba dizaineriai šiais metais savo kolekciją „Mados infekcijoje“ pristatantys jau antrąjį kartą.

Anot jų, reikia susikoncentruoti į tai, kas tave daro ne tik madingu, bet ir sąmoningu vartotoju.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai