V. Radzevičius ir M. Starkus Ignalinos atominėje elektrinėje: „Kuris mygtukas čia svarbiausias?“

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-21 14:57
Šį vakarą TV3 televizijos žiūrovai kviečiami žiūrėti laidą „Aplink Lietuvą. Žmonės“. Trečiojoje laidoje Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius vyks į Paberžę ir Ignalinos atominę elektrinę, kuri laidos vedėjams paliks didžiulį įspūdį.

Keliautojai supažindins žiūrovus su Mariumi Minkevičiumi – vienu iš „Camino Lituano“ bendruomenės savanorių. Prieš trejus metus kartu su bendruomene M. Minkevičius pradėjo vystyti piligriminę idėją. Tai – šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą 500 km ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo.

„Tai mums yra geras laisvalaikis, kurio metu mes norime padaryti pasaulį šiek tiek gražesnį. Per 20 dienų jūs galite pereiti per visą Lietuvą. Mums svarbu, kad žmonės eitų ne tik fizinį kelią, bet ir turėtų galimybę aplankyti religinius, istorinius, kultūrinius objektus, pabendrauti su vietos žmonėmis, pamatyti, kokia ta Lietuva iš tikro yra“, – sako M. Minkevičius.

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius / Ilya Yakover photography
Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius / Ilya Yakover photography

V. Radzevičius ir M. Starkus su piligrimu susitiks Paberžėje. Laidos vedėjai patikins – ši vieta turi aurą, ramybę, kiekvienas atsidūręs pasijaučia ypatingai. Laidoje bus prisimintas ir Paberžės klebonas Tėvas Stanislovas.

Keliautojai negailės pagyrų Šv. Jokūbo keliui ir įvardins jį kaip itin įdomią, naudingą ir aktyvią pažintinę pramogą. „Užsimeti kuprinę ant pečių, patogesnius batus ir pirmyn. Kiek tu nužygiuosi tą dieną – 5, 8 ar 10 kilometrų… Galbūt kažkas visus 500 praeis“, – sako M. Starkus.

„Aplink Lietuvą. Žmonės“ žiūrovai taip pat išvys Ignalinos atominę elektrinę – vieną iš labiausiai saugomų Lietuvos vietų. Ekskursiją po Ignalinos AE praves daugiau nei 20 metų čia dirbanti Ina Daukšienė. Susidomėjimas elektrine itin išaugo po HBO serialo „Černobylis“ – čia beveik kasdien vedamos dvi ekskursijos tiek vietos, tiek užsienio turistams.

„Mūsų su Vytaru karjeroje Ignalinos atominė elektrinė yra ta vieta, į kurią patekti buvo sunkiausia. Per savo keliones su Radzevičiumi niekur taip nebuvome tikrinami pasaulyje. Pamačiau, kad ten dirbantys žmonės dirba labai svarbų darbą. Kokio dydžio, kokios jėgos tai yra monstras. Jis gali būti ir geras, gali būti labai baisus. Įspūdis fenomenalus“, – kalbės M. Starkus.

„Visų pirma stebina dydžiai – milžiniškas pastatas, milžiniški dydžiai. Lipome aukštyn, žemyn, ėjome ilgais koridoriais. Dideli atstumai, fizinis krūvis visai nemažas. Viduje nėra langų, pagrindinėse patalpose esi tarsi visa laiką po žeme. Labai įdomu pamatyti, suprasti, šalia kokio monstro mes gyvenome kelis dešimtmečius. Kuris mygtukas čia svarbiausias?“ – klaus V. Radzevičius.

Naujausi straipsniai