V.Katunskytės laidotuvėse – jos hitų autoriaus S.Adeikio eilės: „Miegok, brangi Vitalija“

Vitalija Katunskytė, Sigitas Adeikis /  Stopkadras ir V.Ovadnevo nuotr.
Vitalija Katunskytė, Sigitas Adeikis / Stopkadras ir V.Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-22 18:10
AA

Sekmadienio popietę Šiauliuose į paskutinę kelionę išlydėta šlagerių karaliene vadinta Vitalija Katunskytė. Laidotuvių būna itin jautrių, o vienas įsimintiniausių momentų – atlikėjos dainų autoriaus, poeto ir kompozitoriaus Sigito Adeikio kalba. Jis perskaitė specialiai Vitalijai skirtas eiles.

Prie Vitalijos Katunskytės kapo kalbą sakė atlikėjos dainų autorius ir bičiulis Sigitas Adeikis. Būtent jis sukūrė tokias populiarias dainas kaip „Pražydo sodai“, „Robinzonas“ ir kitus hitus.

„Šiandieną prieš mus atsivėrė staiga dvi duobės. Viena duobė juoda ir gili, bet ji po kelių minučių pavirs didžiuliu kalnu gėlių. Antra duobė plati kaip mūsų Vitalijos širdis, ir ji tęsis nuo Zarasų iki Palangos, nuo Šiaulių iki pat Marijampolės. Aplankyti visi kaimai, miesteliai, sodybos. Vitalijos trūks tikrai visiems jos gerbėjams. O kadangi ilgiausias savo valandas ji praleisdavo Palangoj, pajūry, mintimis trumpam nusikelkime į pajūrį ir pabūkim dar kartą su ja“, – per V.Katunskytės laidotuves kalbėjo S.Adeikis.

Tuomet jis paskaitė eiles: „Eikim mes darkart prie jūros pastovėt prie jos krantų, pažiūrėk, banga nerimsta, gal todėl, kad iškeliauji tu. Tiek gražių dienų praleista, tiek akimirkų šviesių, tiek čia prakaito išlieta su daina lig paryčių. Čia paminklą žalio vario pastatyti turim mes, čia Vitalijos vardu pavadint reikia gatves. Todėl neklauskim vienas kito, kodėl ji ten, o mes dar čia, jeigu. Jeigu dama dosni be galo, išdalinai kitiems save. Ir jei galėtų pakartoti, tikrai nepasikeistų niekas, ir viskas būtų nuo pradžių. Nereikia jos gailėtis, ji tokį kelią pasirinko, ją reikia prisimint gražiu žodžiu. Sulaukti vasaros, Vitalija, juk tau nebuvo lemta ir pasidžiaugti jūros ošimu.“

Baigęs skaityti eiles, S.Adeikis tęsė: „Tiesiog aš negaliu pasakyti „Ilsėkis ramybėje“. Čia ne jai skirti žodžiai. Todėl mes sakom šiandieną „Pamiegok, pailsėk“. Praeis kažkiek laiko ir mes tikrai prisikelsim, tikrai ją pasiimsim kartu ir pravažiuosim nuo Zarasų iki Palangos, nuo Šiaulių iki Marijampolės, ir pabaigsim šitą kelionę vasaros koncertų estradoj. Miegok, brangi Vitalija.“

Šiauliuose palaidota dainininkė Vitalija Katunskytė (38 nuotr.)
+32

„Jūros užeigos“ – vienos pirmųjų kavinių, kurioje dainavo Vitalija –, savininkas Aidas Jurkštas neseniai portalui Žmonės.lt pasakojo apie atlikėjos muzikinį kelią, kuriam daug įtakos padarė ir kompozitorius S.Adeikis. A.Jurkštas nusikėlė į pačią pradžią. Jis papasakojo, kaip prasidėjo Vitalijos Katunskytės karjera Palangoje ir kas vyko po to.

„Po Nepriklausomybės atgavimo, apie 1992–1993 metus, į Palangą atvažiavo dainuoti Lietuvos estrados dainininkas Adolfas Jarulis. Irgi šiaulietis, tų laikų žvaigždė. Jis buvo muzikavimo Basanavičiaus gatvėje pradininkas. Tik šiek tiek vėliau, po poros metų, pasirodė ir Vitalija Katunskytė. Iš pradžių kavinėje „Lakštingala“, o vėliau ją pakviečiau į savo „Jūros užeigą“. Ir ji mano kavinėje dainavo apie 13 metų“, – pasakojo Aidas Jurkštas.

Vitalija Katunskytė / Aido Jurkšto albumo nuotr.

Tiesa, iš pradžių Vitalija dainavo ne viena, o su ansambliu.

„Pasirodymus Palangoje ji pradėjo ne kaip Katunskytė, o su trijų žmonių grupe iš Šiaulių – „Nostalgija“. Ansamblio vokalistė buvo Vitalija. Arijus Ivaškevičius buvo vadovas, o Remigijus Kraptavičius grojo saksofonu, jis vėliau visą gyvenimą su ja ir dirbo. Visi grupės nariai buvo vizualiai labai skirtingi, linksmi ir netgi juokingi. Vitalija buvo stambi, Marijus – smulkus ir judrus, taip pat kaip ir Remigijus. Jų programa buvo įdomi, nors neturėjo autorinių dainų“, – portalui Žmonės.lt pasakojo A.Jurkštas.

Vėliau V.Katunskytė pradėjo savo solinę karjerą.

„Ji turėjo prabangą – asmeninį kompozitorių Sigitą Adeikį, kuris praktiškai sukūrė visas beveik 10-ies albumų dainas. Tuomet ji jau tapo ta „tikrąja Vitalija“. Kurį laiką jos pseudonimas buvo „Ponia Vitalija“, kitaip niekas nevadino. Vėliau ji sudalyvavo Editos Mildažytės, mano klasiokės, laidoje „Bobų vasara“, po kurios ėmė prisistatyti mergautine pavarde – kaip Vitalija Katunskytė. Jai labai padėjo televizija ir Edita.“

Primename, kad atlikėja sekmadienio popietę palaidota gimtųjų Šiaulių Donelaičio kapinėse, ten atgulė amžino poilsio šalia mamos.

Į V.Katunskytės kapą buvo įdėtas atlikėjai priklausęs svarbus daiktas – mikrofonas. Lagaminėlį su velionei brangiu reliktu laidotuvių metu laikė Vitalijos dukra Monika Katunskytė.

Paskutinį sudiev Vitalijai Katunskytei taria draugai ir artimieji (41 nuotr.)
+35
Vitalijos Katunskytės šermenys (72 nuotr.)
+66

Skaudi žinia apie Vitalijos Katunskytės mirtį apskriejo sausio 18 dieną. Lietuviškos estrados pažiba anapilin iškeliavo eidama 68-uosius metus.

Faktą apie netektį portalui Žmonės.lt patvirtino V.Katunskytės dukros Monikos buvęs vyras Kęstutis Blažys.

Jis patvirtino, kad dainininkė mirė trečiadienį, sausio 18-ąją, savo namuose.

Bene populiariausia atlikėja Palangoje, estrados žvaigždė Vitalija Katunskytė paskutiniais metais susidūrė su didesnėmis sveikatos problemomis. Dėl stuburo skausmo moteris sunkiau vaikščiodavo, vis dažniau ją buvo galima pamatyti prisėdusią net ir koncertų metu.

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte (14 nuotr.)
+8