V.Alekna džiaugiasi sūnui Mykolui tapus Europos čempionu: „Viskas prasidėjo nuo tėčio batų“

Mykolas Alekna, Virgilijus Alekna / „European Athletics“ ir Aleksandro Broko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-07-19 19:09
Lengvaatletis Mykolas Alekna (18) savaitgalį triumfavo Taline įvykusiame Europos jaunimo iki 20 metų lengvosios atletikos čempionate ir iškovojo aukso medalį. Legendinio mūsų šalies disko metiko Virgilijaus Aleknos sūnus toliausiai diską nusviedė šeštuoju bandymu (68.00 m.). Žmonės.lt kalbasi su V.Alekna apie pirmuosius jo sūnaus žingsnius lengvosios atletikos link ir emocijas, aplankiusias po čempionato.

18-metis lengvaatletis Virgilijaus Aleknos sūnus Mykolas Alekna mūsų šaliai padovanojo vienintelį medalį Europos jaunimo pirmenybėse.

„Turėjau progą sūnui Estijoje užkabinti jį ant kaklo. Na, o po oficialios dalies, aišku, pasakiau, kad visi džiaugiamės rezultatu. Gerai sūnus pasirodė. Varžybas stebėjome aš ir žmona. Nelabai dar turėjome progos atšvęsti, nes sūnus iš Talino ruošėsi skrydžiui, o mes iš šio miesto išvykome automobiliu. Po kelionių visi ilsėjomės. Šiandien bus proga paminėti.

Man labai malonu, kad ne tik Mykolas yra disko metikas šeimoje, bet ir vyresnysis sūnus Martynas“, – Žmonės.lt sakė V.Alekna.

Mykolo Aleknos pasirodymas Taline:

Sūnūs seka tėvo pėdomis

Abu Virgilijaus sūnūs – tiek Martynas, tiek Mykolas – gali didžiuotis savo sportiniais pasiekimais. Mykolas – Europos jaunimo čempionas, o jo brolis jau yra savo amžiaus grupėje Lietuvos čempionas, prieš savaitę dalyvavo Taline vykusiame Europos čempionate ir liko septintas.

„Manėme, kad jis turėjo potencialą iškovoti apdovanojimą, tačiau sportas yra sportas ir šį kartą nepavyko. Na, bet greit viskas gali pasikeisti. Tuo tarpu jaunėlis Mykolas, savaitę vėliau dalyvavęs čempionate Taline, išpildė mūsų visų lūkesčius. Vienas iš dviejų sūnų turi apdovanojimą ir tuo džiaugiamės“, – kalbėjo V.Alekna.

Jis neslepia, kad ryšys visuomet tarp jų su sūnumis buvo stiprus, nes turėjo bendrų temų.

„Aš tikrai turiu nemažą supratimą apie disko metimą, todėl dažnai pasikalbame, padiskutuojame. Manau, mūsų šeimoje tai – svarbu.

Vyresnėlis Martynas mėtyti diską pradėjo anksčiau, tuo tarpu Mykolas diską  į rankas paėmė tik sulaukęs 15 metų. Tą jis tikrai padarė ne savo noru“, – juokėsi Virgilijus Alekna.

Virgilijus pasakoja, kad Mykolas dar vaikystėje svajojo žaisti futbolą. „Ta jo svajonė išsipildė, kai jam buvo 10-11 metų. Jis ėmė lankyti futbolą, tapo futbolininku, jam puikiai sekėsi. Laikas bėgo, Mykolas augo ir atėjo metas, kai nebeliko futbolo avalynės – tokio dydžio užaugo jo koja.

Kai Mykolui sukako 15 metų, atėjome drauge su sūnumi įsigyti avalynės ir tinkamos paprasčiausiai nebebuvo. O koks futbolininkas be batų? Teko baigti futbolininko karjerą ir pereiti prie kitos sporto šakos.

Sakau tuomet Mykolui: „namie dar yra nuo mano karjeros laikų likusi avalynė. Visas kalnas batų. Mykolai, gal pabandyk, diskininku tapsi.“ Na, taip išėjo, kad po trejų metų visi matome rezultatą. Taigi, viskas prasidėjo nuo tėčio batų. Ši – pirmoji tokia pergalė, pirmasis medalis, manau, dar tik formuojasi atšventimo ritualai mūsų šeimoje. Galbūt šiandien vakare pasikviesime draugus, išsikepsime barbekiu“, – sako V.Alekna.

Virgilijus Alekna / Alfredo Pliadžio/LAF nuotr.
Virgilijus Alekna / Alfredo Pliadžio/LAF nuotr.

Komplimentai treneriui

Sporto legenda giria savo vaikų trenerį Mantą Jusį, subūrusį brolius drauge.

„Kai Martynas pradėjo ir perspektyviai kilo laipteliais aukštyn, prie jo prisijungti maloniai sutiko ir Mykolas. Sustiprėjo brolių ryšys, jie daug laiko leisdavo kartu ir abiem buvo smagu. Būna, kad kartais jiems kokį patarimą duodu, tačiau abu turi puikų trenerį ir labai gerai jaučia, kaip reikia mesti diską“, – kalba V.Alekna.

„Manau, kad čia dar tik pradžia. Mykolo laukia pasaulio čempiontas, jam sezonas dar prieš akis. Tikiuosi, ši pergalė – tarpinė. Pasidžiaugsime, kai sezonas pasibaigs“, – priduria jis.

Geriausias sezono rezultas

18-mečio Mykolo pranašumas liepos 18 d. jautėsi nuo pat pirmojo metimo, kuris siekė net 65,90 m. Antrą kartą Mykolas diską nusviedė 65.96 m., trečią – 65.79 m., ketvirtą – 61.84 m., o penktuoju metimu – 66.89 m. Toliausiai diską pavyko nusviesti šeštuoju bandymu.

M.Aleknai priklauso geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje (69,77 m.).

Naujausi straipsniai