Užupio Velykos ir dvidešimtmetis: lietus atbaidė nuo baltų staltiesių, bet ne nuo pramogų

Šventės Užupyje akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-02 17:00
Nuo šeštadienio vilniečiai Užupyje švenčia Užupio respublikos dvidešimtmetį. Taip sutapo, kad jis rengiamas kartu su Velykomis, tad proga – dviguba. Jau sekmadienį mikrorajono gatvėmis riedėjo dideli marginti kiaušiniai. Tai viena didžiausių ir vaizdingiausių šventės atrakcijų.

Sekmadienį oras pasitaikė šiek tiek geresnis, todėl gatvėse klegėjo juokas, kai margučius ridenę vilniečiai laviravo savo meno kūriniais tarp pakelėse sustatytų automobilių.

Užupio Angelo aikštėje nuskambėjus sveikinimo kalboms ir palinkėjimams, prasidėjo koncertas. Jo metu kūrinius dovanojo muzikinis duetas „Gonsofus“ ir grupė „Poliarizuoti stiklai“.

Pirmadienį visą dieną lijo, todėl entuziastų susirinko šiek tiek mažiau – bet susirinko. Tradiciškai Užupio kavinės terasose, namų kiemuose ir gatvėse stalai turėjo būti aptiesti baltomis staltiesėmis, tačiau dėl lietaus tokių entuziastų buvo vos vienas kitas.

Popietę žmonės buvo kviečiami ridenti margučius ir dalyvauti įvairiuose konkursuose.

Galiausiai į Angelo aikštę visus sukvietė koncertas, kuriame pasirodymus rengia Nėrius Pečiūra, „Baltasis Kiras“, „Bliuzoholikai“, „Spiritus Sancti“ ir kt. Koncertas vyks iki pat vėlaus vakaro.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai