Užuolaidos ar roletai: ką pasirinkti?

Interjeras / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-23 14:00
Kiekvienas iš mūsų nori susikurti savo namus taip, kad į juos būtų gera grįžti. Norite atnaujinti savo interjerą, tačiau nežinote kaip? Nesvarbu ar tai užuolaidos, ar roletai – tai svarbi interjero detalė, kuri neabejotinai papuoš jūsų namus.

Tiems, kurie nori tikros namų puošmenos labiausiai patiks užuolaidos, kurias galima pasiūti iš įvairiausių medžiagų bei pritaikyti bet kokio stiliaus dizainui. Roletus dažniausiai renkasi tie, kuriems svarbus praktiškumas. Roletai mažiau kaupia dulkes bei užima visai mažai vietos.

Kalbinome „Kristinos užuolaidos“ direktorę Kristiną Babarskienę norėdami sužinoti, užuolaidų bei roletų pliusus bei minusus. Galbūt kaip tik šiuo metu svarstote, kaip atnaujinti savo namus. Būtent dėl šios priežasties detaliai aptarsime, kurie interjero variantai labiausiai tiktų būtent jūsų namams.

Lietuviai dažniausiai renkasi užuolaidas, bet neatsisako ir naujų interjero sprendimų. „Kristinos užuolaidos“ vadovė Kristina Babarskienė teigė, jog neretai klientai užsisako užuolaidas vieniems kambariams, o roletus kitiems.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Pavyzdžiui, svetainėje dažniausiai rasite užuolaidas, kurios tampa išskirtiniu kambario akcentu. Miegamajame taip pat kabinamos užuolaidos, kurios sukuria jaukią bei romantišką atmosferą. Roletai pasirenkami biuruose kadangi puikiai gali užtemdyti šviesą. Saulės spinduliai nepasiekia kompiuterio ekrano ir netrukdo dirbti. Roletus taip pat dažnai renkasi ir vaikų kambariams, kadangi juos galima užsakyti su įvairiais, vaikams patinkančiais paveikslėliais.

Kodėl verta rinktis užuolaidas?

Užuolaidos suteikia išskirtinio jaukumo bei lengvumo jausmą namuose. Dailiai krentančios užuolaidos gali neabejotinai tapti pagrindiniu kambario akcentu. Be to, jos apsaugo jus nuo šalčio žiemos metu.

Uždarytos naktinės užuolaidos nepraleis šalčio, na o šviečiant saulei, užuolaidas galėsite praverti ir leisti kambariui sušilti nuo saulės šviesos. Verta paminėti, jog užuolaidos puikiai tiks tiems namų šeimininkams, kurie mėgsta namuose turėti daug šviesos, bet ir tuo pačiu nori išvengti smalsių kaimynų žvilgsnių. Pagrindinis privalumas yra tas, kad dieninių užuolaidų jums neteks atidaryti ar uždaryti.

Kita priežastis, pasak Kristinos Babarskienės, yra ta, jog klientai gyvena šalia gražių vaizdų, kurių roletais nenori dengti. Užuolaidos parko ar miesto vaizdo neuždengs, o kaip tik – įrėmins. Originalios užuolaidos gali netgi papuošti jūsų vaizdus pro langus.

Kokias užuolaidas pasirinkti?

Viena svarbiausių užuolaidų rinkimosi taisyklių yra ta, kad užuolaidos turi derėti prie jūsų interjero. Dauguma užuolaidų puikiai dera prie klasikinio namų interjero, tačiau atsiranda vis naujų variantų, kurie puikiai tiks modernų interjerą vertinantiems šeimininkams.

Jeigu užuolaidas renkatės miegamajam kambariui, labiausiai tiks švelnūs atspalviai, kurie neblaškys jūsų ir leis gerai išsimiegoti. Miegamajam kambariui užuolaidos dažniausiai derinamos prie sienų spalvų. Kita vertus, užuolaidas, kurias rinksitės svetainei, geriausia derinti prie kambario baldų.

Kristina Babarskienė taip pat pataria, jog užuolaidas galite susikurti patys: „Užuolaidos gali būti padailintos rankų darbo aplikacijomis, kurios imituos jūsų tapetų raštus“. Individualiai pasiūtos užuolaidos neabejotinai suteiks namams išskirtinumo. Ypatingai, jeigu jūsų namuose dideli, nestandartinio dizaino langai. Užuolaidas galima pasiūti bet kokiems langams ir čia galite leisti lietis savo fantazijai.

Kokie roletų privalumai?

Roletai dažniausiai pasirenkami nakčiai, nes suteikia namams jaukumo bei saugumo jausmą. „Kristinos užuolaidos“ direktorė Kristina Babarskienė pasakojo, jog „vis labiau populiarėja dieninių užuolaidų, vieno karnizo bei roletų derinys. Užuolaidas klientai vertina dėl grožio bei dekoro, o roletai naudojami nakčiai“.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Ne taip dažnai pasirenkamos dieninės bei naktinės užuolaidos, tačios jos vis dar vertinamos klasikinio stiliaus namuose. K. Babarskienė taip pat patarė: „jeigu jūsų vaiką ar jus kamuoja alergija, roletai gali nuo to apsaugoti, kadangi kaupia mažiau dulkių“. Roletus verta rinktis ir tiems, kurių kambariai nedideli, kadangi roletai užima mažai vietos. Be to, jeigu mėgstate statyti gėles ant palangių ar vaikų žaislus, tai taip pat puikus sprendimas.

Biuruose bei darbo kambariuose taip pat dažniau renkamasi roletus, kurie nuteikia darbui. Verta pastebėti, kad nors vieniems patinka dėmesio neblaškantys roletai, kiti kaip tik atvirkščiai mėgsta pradžiuginti savo vaikus roletais su jiems patinkančiais herojais bei ryškiomis spalvomis. Bet kuriuo atveju, svarbu, jog roletai būtų pritaikyti prie jūsų namų interjero.

Kurie roletai geriausiai tiktų jūsų interjerui?

Didesnius kambarius galite papuošti roletais su išraiškingais, plačiais raštais. Dažnas nesirenka išskirtinių baldų spalvų, kadangi šios lengviau nusidėvi. Tačiau roletams tai negresia, „Kristinos užuolaidos“ vadovė Kristina Babarskienė pataria: „Pasirinkus roletus, pagamintus iš aukšto kokybės poliesterio, jie ilgiau išlaikys savo grožį ir jų spalvos neišbluks“. Vis dėlto, mažesnius kambarius geriau puošti smulkiais raštais ar neutraliomis spalvomis, nes taip kambarys atrodys didesnis.

Renkantis užuolaidas bei roletus verta skirti šiek tiek laiko ir nutarti, kurios spalvos labiausiai vyrauja jūsų kambaryje. Jeigu turite daug išskirtinių baldų, tuomet geriau rinktis neutralesnius atspalvius, kurie kambarį gali padidinti.

Jeigu kambaryje dominuoja viena spalva, patartina imtis drąsesnių sprendimų. Išskirtiniai raštai neabejotinai pagyvins jūsų kambarį bei suteiks išraiškingumo. Žinoma, jog tiek užuolaidos, tiek ir roletai, pirmiausia turi patikti jums, o tada jau galima svarstyti, kokie dizaino sprendimai labiausiai tiktų jūsų kambariui.

Parengė Vaida Kardokaitė.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai