Užsikrėtusio Boriso Johnsono būklė nepagerėjo: pritaikytas deguonies gydymas

Borisas Johnsonas/Vida Press nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-04-06 12:04
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas praleido naktį ligoninėje, kur buvo paguldytas tyrimams, per 10 dienų tebesilaikant koronavirusinės infekcijos COVID-19 simptomams, bet vyriausybė pirmadienį pareiškė, kad jis tebevadovauja šaliai.

Konservatorių lyderis kovo 27-ąją pranešė, kad jam buvo nustatyta koronaviruso infekcija. Nuo tada B. Johnsonas laiką leido izoliavęsis savo bute, esančiame virš oficialaus biuro Dauningo gatvėje.

Sekmadienį vakare, rekomendavus jo gydytojui, 55 metų premjeras buvo išvežtas į ligoninę tyrimams, bet jo biuras nurodė, kad tai yra „prevencinis žingsnis“ Tuo metu dienraštis „The Times“ pranešė, kad B. Johnsonui duodama kvėpuoti deguonies.

„Twitter“ vaizdo įraše, paskelbtame penktadienį, išsekęs premjeras Johnsonas atskleidė, kad jį vis dar kankina aukšta temperatūra.

Borisas Johnsonas/ Vida press nuotr.
Borisas Johnsonas/ Vida press nuotr.

Ekspertai sako, kad yra pneumonijos rizika, kai temperatūra trunka ilgiau nei savaitę. Buvo teigiama, kad ponas B. Johnsonas stipriai kosėjo per konferencinius pokalbius.

Dėl COVID-19 hospitalizuotas JK premjeras B. Johnsonas vyriausybei tebevadovauja.

„Jis naktį praleido ligoninėje, ir, žinoma, mes visi linkime jam pasveikti“, – pirmadienį visuomeninei BBC televizijai sakė būsto reikalų ministras Robertas Jenrickas.

Borisas Johnsonas  / SHUTTERSTOCK nuotr.
Borisas Johnsonas / SHUTTERSTOCK nuotr.

Ministras nurodė, kad nepaisant saviizoliacijos, premjeras „nepaprastai uoliai dirbo“ ir tebevadovauja vyriausybei net ir gulėdamas ligoninėje.

„Aišku, šiandien jis ligoninėje, kur jam atliekami tyrimai, bet jis toliau išliks informuojamas apie viską, kas dedasi, ir vadovaus vyriausybei“, – pažymėjo R. Jenrickas.

Užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas buvo paskirtas pavaduoti B. Johnsoną, jeigu šis negalėtų eiti pareigų. 

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai