Užsikrėtusi aktorė I. Labanauskaitė: „Ne visi dūsta, kosti ar turi temperatūros“

Ieva Labanauskaitė/ Socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-27 14:42
Lietuvoje koronaviruso atvejų amplitudei sparčiai kylant, savo išgyvenimais apie ligą pasidalija vis daugiau sergančiųjų. Viena jų – aktorė Ieva Labanauskaitė. Simboliškai, minint Teatro dieną, aktorė socialiniame tinkle išplatino atvirą laišką, kuriame papasakojo savo ligos istoriją. Laišku Ieva pasidalijo ir su Žmonės.lt skaitytojais.

„Nusprendžiau pasidalinti savo istorija.

Visų pirma, simptomai labai menki, neatitinka 1808 algoritmo, reikėjo gerokai pakovoti už galimybę išsitirti.. TA chebra visiškai nepadėjo, skambinau 033... teko gadinti nervus greitosios pagalbos dispečerei, kad galiausiai gaučiau atsakymą: „Na, gerai iškviesiu aš tau tą greitąją už 2 valandų“. Žinoma, buvo minčių, kad gal aš svaigstu ir būsiu arba pajuokos objektu, po šito stradalo, kurį sukėliau, arba patvirtinsiu kažką naujo gyvu pavyzdžiu.

Pralaukusi 3 valandas su dūstančiais ir gerokai sunkesnės būklės žmogeliais priimamajame, galu gale pasitikrinau. Tyrimas labai šlykštus, kiša ilgus ausų krapštukus giliai į nosies ertmę.. Na, bet ką darysi, reikia! Pralaukiau naktį izoliuota individualioje palatoje ir Voila! Positive!", – pasakojo aktorė.

Šiuo metu Santaros klinikose izoliuota Ieva pasakojo, kad nejuto jokių ligai būdingų simptomų. Moteris sunerimo, kai jai dingo pojūčiai – skonis, ir kvapas. 

„Gyvenime neturėjau dingusio SKONIO IR KVAPO po slogos ilgiau nei dieną. Nosis po slogos atsikemša ir kvapas grįžta, o čia jau kelinta diena, nosis paburkus, bet neužsikimšusi. Temperatūros neturiu, tiesa, vieną kartą buvo pašokus iki 37,2. Ją matavausi sąžiningai, kiekvieną dieną, po kelis kartus.

Nekosčiu ir nedūstu!

Tik sloga šiokia tokia buvo, galvos skausmas didelis prieš dingstant kvapams ir skoniui.

Tada viena portale pasirodė straipsnis, kuris padrąsino kreiptis į medikus! Ačiū, Mantui Kazlauskui, kad pasidalinai!! Išdrįsai, todėl ir aš dabar dalinuosi, gal kažkam pravers tokie simptomai ar bent atkreips dėmesį“, – kalbėjo I. Labanauskaitė. 

Prieš kelias savaites Ieva grįžo iš Londono, todėl mano, kad jeigu nebūtų viešėjusi svečioje šalyje – galimybės išsitirti jai nebūtų suteiktos. 

„Mano teatro universitetą uždarė anksčiau laiko, tuo metu tai buvo labai nepopuliarus sprendimas Jungtinėje Karalystėje, bet saugant senesnio amžiaus bendruomenės narius mokslai baigėsi savaite anksčiau.

Nors bilietą į Lietuvą turėjau dar po savaitės – nusprendžiau išvykti kitą dieną.

Pagal esamą situaciją, mačiau, kad Lietuva gali uždaryti sienas, tad nekimarinau kaip visi kažkur užsienyje iki paskutinės minutės, pliažiuky, kad nebūčiau valstybei didelė problema ar našta ir nereiktų manęs su autobusais, ar užsakytais lėktuvais su kosminėms kainom parsigabenti namo. Nebuvau iš tų kur sako: – „Nieko čia, praeis“.

Turiu vieną draugę Rusijoje, kuri jau kelis metus gyvena Sankt Peterburge. Pamačiusi, kad aš sergu, (įkėliau į story video, kad esu greitosios pagalbos mašinoje) iškart parašė: „Ar tu rimtai? Pas mus visi galvoja, kad tai tik juokas ir visi toliau sau ramiai gyvena..“. Na, bet čia apie Rusiją, nors problema globali – pirmiausia savo kiemą rekia sutvarkyti, kad jau karantine ir visi sienas uždarę esame Europoje ir ne tik“, – dėstė Ieva.

 

Į Lietuvą mergina grįžo kovo 14-ąją. Nors tuo metu reikalavimų grįžus iš Anglijos izoliuotis nebuvo, Ieva iš karto karantinavosi. 

„Galėjau plavinėt po parduotuves su draugais, bet mačiausi tik su artimaisiais mačiausi ir norėjau išlaukti, bent savaitę...Tėvai irgi pradėjo dirbti iš namų. Kai vienas draugas pakvietė per atstumą pasivaikščioti, o jis turi problemų su astma, sakiau: – „Gal po dvejų savaičių, mielas drauge, geriau susitiksim“. Nors aišku – norėjosi labai! Visų buvau pasiilgus, o daugumai karantinas – atostogos. 

Kaip ir daugelis naiviai galvojom, kad nei šeima, nei aš – viruso nepasigausim, bet situacija yra kitokia.

Manau, kad daugeliui jaunų žmonių gali būti tokia silpna forma, bet galime būti NEŠIOTOJAIS, ir kirvis po kaklu senoliams arba lėtines ligas turintiems.

Nenoriu skleisti jokios baimės,kaip tik ramybę, kad nėra čia taip jau viskas blogai, koks šiai dienai išpūstas burbulas, nes tik tokius atvejus tikrina.

Ne visi turintys virusą dūsta, kosti ir temperatūros turi. Žodžiu, viskas vis tiek praeis, tikėkimės ne labai baisiai kaip kokioje Italijoje, jeigu SAUGOSIMĖS, nebijosim, bet tiesiog BŪSIM BUDRŪS. Labai prašau saugokime save ir artimuosius“, – rašė I. Labanauskaitė „Facebook“ paviešintame laiške. 

 

Naujausi straipsniai