Užsienio spauda Šanchajuje apdovanojimą pelniusį Vladą Bagdoną pavadino Rusijos aktoriumi

Vladas Bagdonas / Stop kadras iš Youtube.com
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-06-25 13:30
Kinijos Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje sekmadienį buvo išdalinti „Auksinės taurės“ apdovanojimai. Viena statulėlių buvo įvertintas ir žinomas Lietuvos kino ir teatro aktorius Vladas Bagdonas už vaidmenį filme „Dirigentas“.

15-ojo tarptautinio Šanchajaus festivalio žiuri, vadovaujama prancūzų režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Jeano Jacqueso Annaudo, skyrė Pavelo Lungino filme „Dirigentas“ (angl. „The Conductor“) pagrindinį vaidmenį atlikusiam 63-ejų V.Bagdonui geriausio aktoriaus įvertinimą.

Pagrindinę festivalio statulėlę už geriausią filmą gavo Irano kino kūrėjas Khosro Masumi, sukūręs kino juostą „Lokys“ (angl. „The Bear“). Geriausia aktore buvo paskelbta meksikietė Ursula Pruneda, vaidinusi filme „Lu Sapnas“ (angl. „The Dream of Lu“). Už išskirtinę režisūrą įvertintas buvo filmo „Pekino bliuzas“ (angl. „Beijing Blues“ arna „The Detective Hunter Zhang“) kūrėjas Gao Qunshu.

Po Šanchajaus festivalio uždarymo ceremonijos V.Bagdonas agentūrai „RIA Novosti“ sakė nesitikėjęs tokio pripažinimo. „Tai buvo didelė staigmena. Tai pirmas mano toks didelis vaidmuo kine ir apdovanojimas svarbus, tad jaučiuosi pagerbtas. Džiaugiuosi, kad žiuri patiko mano pasirodymas, kad jie manimi patikėjo“, – kalbėjo lietuvis.

Pagyrų V.Bagdonui negailėjo ir režisierius P.Lunginas. „Labai didžiuojuosi ir esu laimingas dėl Vlado. Jis labai geras teatro aktorius, džiaugiamės, kad už pirmą svarbų vaidmenį kine jis buvo pripažintas“, – sakė kino kūrėjas. Filmas „Dirigentas“ Rusijoje buvo išleistas 2012-ųjų kovą.

Sumaišė Rusiją su Lietuva

Nors V.Bagdonas vaidino rusų režisuotame filme, kai kurios užsienio žiniasklaidos priemonės nesigilino į aktoriaus biografiją ir surašydami apdovanotuosius vadino lietuvį Rusijos kino aktoriumi. Štai stambus užsienio portalas Screendaily.com rašė, kad „Geriausio aktoriaus titulas nukeliavo Rusijos aktoriui Vladui Bagdonui“.

Filmo „Dirigentas“ anonsas: 

Siūlome pamatyti ir visą filmą „Dirigentas“:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai