Užsienio įžymybės palaiko Ukrainos protestuotojus

George'as Clooney / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-12-12 20:52
Ukrainoje vykstantys protestai kaip magnetas traukia ne tik vietines žvaigždutes, bet ir pasaulinio garso žvaigždes, tokias kaip George'as Clooney ar Hayden Panettiere, parodyti savo paramą liaudies sukilimui.

Prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių stojusi opozicija gali didžiuotis ir savo žvaigžde – pasaulio bokso čempionu Vitalijumi Klyčko, kuris taip pat yra opozicinės partijos UDAR lyderis ir net laikomas galimu šalies vadovu ateityje.

Jo brolis Vladimiras, kuris taip pat yra sunkiasvorių čempionas, palaikė V.Klyčko vyresniojo kampaniją aplankydamas protestuotojus ir atsivesdamas garsiąją savo sužadėtinę serialo „Herojai“ (Heroes) aktorę H.Panettiere.

Praėjusią savaitę šis retokai tėvynėje pasirodantis sporto dievaitis sukėlė tikrą sensaciją, išėjęs į gatves palaikyti mitinguotojų.

Nedaugelis iš minios gruodžio 4 dieną Kijeve atpažino Vokietijos užsienio reikalų ministrą Guido Westerwelle, bet pamatę jį lydintį Vladimirą žmonės skandavo „Klyčko“ ir apsupę fotografavo bei prašė autografų.

H.Panettiere net pasakė kalbą nuo pakylos, išreikšdama savo paramą Nepriklausomybės aikštėje, vadinamame Maidane, susirinkusiems protestuotojams.

Baltais auliniais batais avinti H.Panettiere su megzta kepuraite ant galvos sulaukė minios ovacijų, kai tik prabilo į susirinkusiuosius ukrainietiškai:„Dobryj vechir, druzi!“

Prie stambaus sudėjimo Vladimiro neįtikėtinai smulki atrodanti aktorė Ukrainoje gavo „Coliukės“ pravardę.

„Didžiuojuosi savo tėvyne“, – sakė Vladimiras Klyčko susirinkusiesiems aikštėje rusiškai, o Hayden jam pritarė angliškai: „Aš su jumis, aš palaikau jūsų kovą. Kovokite toliau. Myliu jus visus“.

Būtent brolių Klyčko žinomumas paskatino jų bičiulį žinomą Holivudo aktorių George'ą Clooney išreikšti savo paramą ukrainiečiams interneto svetainėje „YouTube“.

„Negalite turėti demokratijos, kai suimate ir žalojate taikius protestuotojus“, – perspėjo jis Ukrainos valdžią.

„Visi, kurie esate Kijevo aikštėje, kai žiūrite į Vakarus žinokite, kad mes į jus žiūrime su didžiuliu susižavėjimu, – kalbėjo aktorius. – Linkime jums vyriausybės, kurios jūs norite“.

Tūkstančiai protestuotojų iš įvairių Ukrainos rajonų, net ir atšalus orams, dieną ir naktį nesitraukia iš aikštės, o juos šildo vietinių žvaigždžių pasirodymai.

Ruslana, įspūdinga 2004 metų Eurovizijos konkurso nugalėtoja beveik kas vakarą ragina protestuotojus neprarasti pasitikėjimo ir gieda susirinkusiesiems nacionalinį Ukrainos himną.

„Ruslana čia miega. Ji nuolat būna su mumis, ateina pas mus atsigerti arbatos, pasikalba su visais“, – pasakojo vienos iš aikštėje stovinčių palapinių gyventojas.

Smulki ir iš pažiūros gležna moteris yra viena iš Maidano protesto organizatorių. Lapkričio pabaigoje ji perskaitė mitingo rezoliuciją, kurią užbaigė skanduodama žodį „revoliucija“, o po kelių valandų saugumo pajėgos panaudojo jėgą prieš protestuotojus.

Roko grupės „Okean Elzy“ lyderis Sviatoslavas Vakarčiukas, kuris yra ir 2004 metų prodemokratiškos Oranžinės revoliucijos veteranas, yra dar vienas „dainuojantis“ protestuotojų simbolis.

„Tiesiog negalėjau pasilikti namuose“, -sakė jis žurnalistams trečiadienį 3 val. ryto, po pranešimų apie dar vieną susidorojimą su protestuotojais sostinėje.

Jo daina „Kelkis!“ (Vstavaj!) tapo vienu iš Oranžinės revoliucijos himnų, o po devynių metų ji ir vėl ragina žmones stoti prie barikadų.

Trečiadienio naktį, valdžiai dar kartą pamėginus išvaikyti protestuotojus, Ruslana kreipėsi į tūkstančius specialiųjų pajėgų karių, prašydama „nevykdyti neteisėtų įsakymų“ ir nešturmuoti Maidano.

Dešimtis kartų ji ramino protestuotojus, prašydama: „Tvarkos ir ramybės. Tvarkos ir ramybės. Tvarkos ir ramybės“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai