Užklupo peršalimas: vietoje piktų kolegų žvilgsnių – šilta lova ir geras kinas

Jurgita Unčiurytė-Bakšienė/Organizatorių nuotr.
Jurgita Unčiurytė-Bakšienė/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-02-07 15:20
AA

Medikai pažymi, kad šaltuoju periodu Lietuvoje sergamumas įvairiomis peršalimo ligomis ir gripu kasmet auga. Nepaisant to, mūsų šalyje vis dar įprasta ignoruoti ligos simptomus ir toliau eiti į darbą. Todėl šiemet socialinės iniciatyvos „Sergu atsakingai“ autoriai nutarė inicijuoti atsakingą gydymąsi ir visus negaluojančius kviečia likti namuose ir žiūrėti nemokamus filmus.

Ketverius metus gyvuojančios iniciatyvos autoriai farmacijos kompanija „USP Baltics“ ir jos atstovaujamas prekės ženklas GRIPEX kartu su partneriais atliko visuomenės nuomonės tyrimus. Jie parodė, kad į darbą, jausdami ligos simptomus, eina 7 iš 10 lietuvių.

Kaip teigia įmonės generalinė direktorė Jurgita Unčiurytė-Bakšienė, iš apklausos rezultatų matyti, kad dėl darbų ir įsipareigojimų gausos žmonės nepaiso organizmo siunčiamų signalų apie pirmuosius peršalimo simptomus ir toliau dirba kolektyve, taip rizikuodami ne tik savo, bet ir kolegų sveikata.

„Deja, mūsų šalyje nieko nestebina sloguojantys ir čiaudėjantys darbuotojai. Dar blogiau – tai, kad nekreipiama dėmesio į pirmuosius peršalimo požymius ir toliau vaikštoma į darbą, nepaisant, jog taip tarp kolegų platinamas virusas, tampa kone gero tono ir sėkmingos karjeros ženklu. Savo iniciatyva norime pasakyti, kad, priešingai, įmonės interesais ir sėkme besirūpinančio darbuotojo atsakomybė yra sugebėti sustoti ir skirti laiko pasveikti, nes laiku negydomos viršutinių kvėpavimo takų ligos komplikuojasi, tad sergama ilgiau ir taip darbai nukenčia dar labiau“, – pokalbį pradėjo Jurgita Unčiurytė-Bakšienė.

Anot pašnekovės, nerimą kelia ir tai, kad, tyrimo duomenimis, 60 proc. darbdavių nekreipia dėmesio į sergančius darbuotojus, o 8 proc. vadovų pažymėjo, jog dėl įmonės produktyvumo netoleruoja neatvykimo į darbą, net darbuotojui turint nedarbingumo pažymą.

„Ši situacija labiausiai liūdina. Manome, kad darbdavys turėtų prisiimti didelę dalį atsakomybės, jei darbe pasirodo sergantis pavaldinys. Net jei darbdavys visų pirma mąsto apie ekonominius nuostolius, turėtų suprasti, kad jam finansiškai naudingiau laiku trumpam izoliuoti vieną darbuotoją, nei vėliau laukti, kol pasveiks visas skyrius“, – sakė Jurgita Unčiurytė-Bakšienė.

Minėtas tyrimas atskleidžia dar vieną svarbų faktą – 54 proc. apklaustųjų nurodė pykstantys dėl to, kad kolegos sirgdami eina į darbą ir taip didina galimybę užkrėsti bendradarbius.

„Manome, kad dar viena atsakingo ir sėkmingo darbuotojo ir gero komandos nario savybė yra išdrįsti pasiūlyti kolegai eiti namo pasigydyti – nuraminti, kad visi darbai bus nudirbti, nes bendradarbiai juos perims. Todėl šiemet kilo idėja, kaip papildomai paskatinti sergantį kolegą eiti į namus sveikti. Nuo vasario mėnesio kartu su „ŽMONĖS Cinema“ dovanojame nemokamas „Sergu atsakingai“ filmų peržiūras, kurias galima gauti dovanų „Sergu atsakingai“ „Facebook“ profilyje. Pajutę pirmuosius peršalimo simptomus, sustokite ir pasilikite namie sveikti žiūrėdami gerą nuotaikingą filmą. Arba filmo peržiūrą padovanokite sergančiam kolegai, artimajam ar draugui. Juk geros emocijos padeda pasveikti greičiau“, – apie kokybiškų lengvo turinio nemokamų filmų idėją pasakojo pašnekovė.

Iniciatyva „Sergu atsakingai“ skatina daugiau dėmesio skirti asmeninei atsakomybei už savo ir aplinkinių sveikatą, didinti darbdavio socialinę atsakomybę ir apskritai ugdyti pagarbą žmogui.

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad pajutę pirmuosius peršalimo ar gripo požymius turime stabtelėti ir skirti laiko sau, turime nesibaiminti, kad sustos darbai, nesupras kolegos ar pasipiktins vadovas, turime suprasti, kad, elgdamiesi neatsakingai, rizikuojame ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikata“, – tikino Jurgita Unčiurytė-Bakšienė.