Užkadriniame vaizdo įraše atsiskleidė tikroji „Eurovizijos“ prasmė

„Eurovizijoje“ triumfavo Izraelio atstovė Netta / Andres Putting nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Eurovizija“ jau baigėsi, tačiau kalbos apie ją netils dar kurį laiką. Vieni aptarinėja nugalėtoją, kiti – Lietuvos rezultatą. Tačiau, kaip tikino Lietuvai atstovavusi Ieva Zasimauskaitė, užimta vieta visai nesvarbi.

Šiame konkurse svarbi tik viena vieta – tai nugalėtojo, nes būtent ši vieta nulemia, kur kitąmet vyks svarbiausias Europos dainų konkursas. Nors „Eurovizija“ yra konkursas, pirminė jos idėja buvo ir vis dar liko tokia pat – suvienyti žemyną.

Antrojo pasaulinio karo iškamuotai Europai bandant pamažu atsistatyti Europos transliuotojų sąjunga (EBU) suformavo komitetą, kad šis surastų nuotaikingą būdą, kaip suvienyti EBU šalis nares. 1955-aisiais buvo nutarta, kad reikia surengti tarptautinį dainų konkursą, kuriame dalyvautų visos EBU narės. Planuojant pirmąją „Euroviziją“ buvo nutarta, kad šį konkursą turi pamatyti visos dalyvaujančios valstybės – tai buvo vienas pirmųjų tiesioginės televizijos transliacijos eksperimentų.

Pirmojoje „Eurovizijoje“ pasirodė septynių valstybių atstovai – kiekviena šalis pateikė po du pasirodymus. Tai buvo vienintelis kartas, kai dalyviai pateikė po du numerius.

Bėgant metams konkursas plėtėsi, įgavo didžiulę reikšmę, tačiau jo tikslas vienyti nepasikeitė. Būtent todėl šiame konkurse draudžiamos dainos su politine žinute, o praėjusiais metais EBU konfliktavo su tuomet „Euroviziją“ organizavusia Ukraina, kurios saugumo tarnybos yra uždraudusios rusei Julijai Samoilovai atvykti į šalį.

Užtat šiemet Lisabonoje vienybė sužydėjo. „Eurovizijoje“ dalyvavę atlikėjai nesijautė lyg konkurentai, priešingai, jie vienas kitą palaikė. „YouTube“ paviešintas vaizdo įrašas iš pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio leidžia bent šiek tiek pajusti tą vakarą tarp atlikėjų vyravusią atmosferą.

Įraše matyti, kaip visi pirmojo pusfinalio dalyviai šoka ir dainuoja pagal Kipro atstovės Eleni dainą „Fuego“. Tai buvo paskutinis to vakaro pasirodymas, tad įtampa jau buvo nuslūgusi ir buvo galima iš širdies pasilinksminti. Štai Čekijos atstovas Mikolas Josef apsikabinęs islandą Ari Ólafssoną šoko po Islandijos vėliava. Nuo jų neatsiliko nei estė Elina Nechayeva, nei Izraelio atstovė Netta Barzilai. Video fone matyti ir besilinksminanti Lietuvos delegacija.

Skaitykite daugiau