Užaugusi Anglijoje lietuvė grįžo gyventi į gimtinę: „Čia radau savo laimę“

Moteris / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Sveiki. Mano vardas Dovilė. Augau Didžiojoje Britanijoje, todėl apie savo lietuviškas šaknis nedaug žinojau. Palikusi ankstesnį gyvenimą ryžausi atvykti į Lietuvą, o čia pradėjau ir naują gyvenimo etapą.

Didžiojoje Britanijoje augau su mama, kuri yra lietuvė, ir jos vyru britu. Šioje šalyje lankiau mokyklą, turėjau šaunius namus, pirmuosius draugus ir apskritai gyvenimas čia buvo sėkmingas. Tad ši šalis buvo mano tikroji gimtinė. Į Didžiąją Britaniją su mama atvykome, kai man buvo treji metukai, tad ir pačios gimtosios kalbos nelabai mokėjau ir apie gyvenimą Lietuvoje nelabai ką ir teprisimenu.

Mama dažnai man pasakodavo apie Lietuvą, jos jaunystę, praleistą čia, apie šios šalies kultūrą, gamtą, įsimintinas vietoves. Įvairūs pasakojimai apie Lietuvą man nuo mažų dienų buvo tarsi pasakojimai apie išskirtinę ir jaukumo kupiną šalį. Viena didžiausių svajonių, kurios niekada neatsisakiau, buvo aplankyti ir susipažinti su Lietuva, ta, apie kurią tiek daug girdėjau. Todėl dar gyvendama Didžiojoje Britanijoje nusprendžiau mokytis lietuvių kalbos, papildomai domėjausi Lietuvos istorija.

Namuose mes kalbėdavome anglų kalba, todėl lietuvių kalbos žodžių mokėjau nedaug, tik tiek, kiek tekdavo išgirsti, kai mama kalbėdavo su kuo nors lietuviškai, arba klausdavau jos, kaip vadinasi vienas ar kitas dalykas lietuvių kalba. Per laiką pavyko išmokti ir lietuvių kalbos. Taigi savo norą pavyko įgyvendinti. Sulaukusi 25-erių metų aš pirmą kartą išvykau į Lietuvą.

Viešėdama Lietuvoje susipažinau su savo giminėmis, kuriuos buvau mačiusi tik vaikystėje, tad jų ir neprisiminiau. Taip pat pamačiau gamtą, artimiau susipažinau su kultūra ir žmonėmis. Nors Anglijoje didelė šalis su dideliais miestais, pilna inovacijų ir klestėjimo, ji mane žavėjo mažiau nei Lietuva. Nepaisant to, kad Lietuva maža šalis ir gerokai skyriasi nuo A, visgi buvo Anglijos kažkas kas mane traukė. Šiek tiek laiko praleidusi Lietuvoje, sutikau savo būsimą vyrą, kuris, atvirkščiai nei aš, norėjo emigruoti į užsienį. Bet likimas lėmė, kad abu pasilikome gyventi Lietuvoje visam laikui, taip pat čia susilaukėme dukros Emilijos.

Mano mama liko gyventi Didžiojoje Britanijoje, ten palikau ir vaikystės draugus, tačiau ryšį su jais palaikome iki šiol. Jei ne jie pas mane neatvažiuoja, aš važiuoju pas juos. Džiaugiuosi įgyvendinusi savo svajonę – pasilikusi gyventi Lietuvoje ir įleidusi čia savo šaknis.

Manau, kad mano tobulybė buvo siekimas ir įgyvendinimas savo širdies troškimų. Šeima, namai, sava šalis – mano gyvenimo laimė ir tobulybė.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau