Už paramos Ukrainai koncertą lietuvių muzikantams dėkoja Lietuvoje gydomas Maidano gynėjas

Makas Melmanas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Lietuvos grupės ir atlikėjai šiandien Vilniaus menų fabrike „Loftas“ rengia bendrą koncertą „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“, kuriuo išreikš savo paramą šiai šaliai ir Maidane nukentėjusiems žmonėms. „Skylė“, „Žalvarinis“, „Skamp“, „Biplan“, „Liūdni slibinai“, Dee & Kamy, „Freaks on Floor“, „Garbanotas bosistas“, MC Mesijus, Jurgis Didžiulis, „Alive Way“ surengs savo pasirodymus, kuriuos tiesiogiai transliuos www.15min.lt Lietuvoje ir sparčiai išpopuliarėjusi interneto televizija Ukrainoje www.hromadske.tv.

Koncertas „Lofte“ prasidės sekmadienį 15 valandą. Tikslus atlikėjų pasirodymo grafikas atnaujinamas adresu www.menufabrikas.lt. Nuo 15.30 val. tiesioginę transliaciją iš šio koncerto rodys televizijos kanalas „LRT Kultūra“. Tiesioginiai pasijungimai iš šio renginio vyks ir į Maidane esančius ekranus.

Koncertą palaiko ir mūsų šalyje besigydantis vienas iš Automaidano akcijos Kijeve dalyvių Rostislavas Melnykas. Gydytojams nesutikus leisti jam pačiam dalyvauti renginyje, „Berkuto“ pareigūnų sumuštas aktyvistas siunčia padėką už paramos koncertą jo šaliai. Rostislavo Melnyko teigimu, dauguma žmonių Ukrainoje pasisako ne už vieną ar kitą partiją, o už vieningą šalį, aukštesnį gyvenimo lygį ir klausimų sprendimą taikiu būdu.

„Nepraėjus 72 valandoms nuo minties surengti šį paramos koncertą, „Lofto“ durys atviros žiūrovams, vienuolika atlikėjų repetuoja savo pasirodymus, renginį palaiko įvairūs televizijos ir interneto kanalai abiejose šalys. Dalyviai ir žiūrovai šį renginį tikrai prisimins su pasididžiavimu“, – teigė vienas jo organizatorių, muzikos agentūros M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius.

Kijevo Maidane koncertavusios lietuvių grupės „Biplan“ ir „Skylė“ šiandienos koncerte numato atlikti savo kūrinius ir ukrainiečių kalba. Žiūrovai raginami su savimi atsinešti lietuviškos ir ukrainietiškos atributikos. „Šiandien kartu būsime „Lofte“ demonstruoti meilę ir palaikymą Ukrainos žmonėms ir jų kovai. Prisijunkite prie mūsų ir skleiskite meilę“, – ragina viena koncerto dalyvių Erica Jennings.

Visi paramos koncerto organizatoriai, atlikėjai ir paslaugų teikėjai jame dalyvauja be jokio atlygio. Žiūrovai į renginį pateks nemokamai – apsilankiusieji galės savanoriškai prisidėti prie renginio tikslo paremti nukentėjusius Maidane. Visos renginio lėšos iki paskutinio lito bus pervedamos į fondą „Už demokratiją. Ukraina“. Jos bus skirtos pirkti vaistams, medikamentams, drabužiams, maistui.

Norintys padėti Ukrainos gyventojus aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis, pinigus gali paaukoti ne tik koncerto „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“ metu, bet ir norimą sumą pervesti šiais rekvizitais:

Sąskaita: LT297300010109811391
Demokratijos ir vystymo paramos fondas,
įmonės kodas 300604085
Mokėjimo paskirties laukelyje nurodant: „Parama Ukrainos pilietinei visuomenei“

 

Skaitykite daugiau