Už nužudymą nuteistas JAV muzikos prodiuseris Philas Spectoras mirė kalėjime

Philas Spectoras / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-17 19:00
Amerikiečių prodiuseris ir muzikantas Philas Spectoras, sukėlęs revoliuciją praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio popmuzikoje, bet vėliau atsidūręs už grotų dėl vienos Holivudo aktorės nužudymo, mirė kalėjime, sekmadienį patvirtino pareigūnai.

Ph.Spectoro mirtis buvo konstatuota šeštadienį, o „oficialią mirties priežastį nustatys medicinos ekspertas“, nurodoma Kalifornijos pataisos ir reabilitacijos departamento pranešime.

Ph.Spectoras mirė būdamas 81-erių.

Pasak BBC, Žymus JAV prodiuseris už grotų atsidūrė 2009 metais, pasibaigus teisiniam procesui dėl žmogžudystės. Pranešama, kad 2003-aisiais prodiuserio namuose buvo nužudyta amerikiečių aktorė Lana Clarkson.

2009-ųjų balandį teismo nuosprendžio sulaukęs Ph.Spectoras buvo nuteistas 19 metų laisvės atėmimo bausme. Ją prodiuseris atliko Kalifornijos kalėjime.

 Philas Spectoras  / „Scanpix“/AP nuotr.
Philas Spectoras / „Scanpix“/AP nuotr.

Valdingu charakteriu garsėjęs Ph.Spectoras paliko ryškų pėdsaką JAV muzikos istorijoje. Ph.Spectoras išgarsėjo septintajame dešimtmetyje, sukūręs savitą muzikos skambesio braižą, pavadintą „garsų siena“.

Prodiuseris dirbo su tokiais muzikos pasaulio rykliais, kaip grupė „The Beatles“, atlikėjais Tina Turner, Leonardas Cohenas.

Teigiama, kad vien per ketverius metus, 1961–1965-aisiais, Ph.Spectoras prodiusavo net 20 kūrinių, patekusių į populiariausių dainų keturiasdešimtuką.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai