Už miegamojo durų: pažaiskime!

Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

„Geriau vėliau negu niekada!“ – pasakiau sau ir pravėriau sekso prekių parduotuvės duris. Nuo ten esančių daikčiukų gausos, spalvų ir formų apraibo akys... Apėmė jausmas, kurį palyginčiau su smalsumo ir autoironijos kokteiliu. Kiek mano nepatirtų orgazmų čia guli...

Ko tik ten nėra!

Taip jau nutiko, kad per trumpą laiko tarpą į akiratį pateko keletas raginimų pasidomėti sekso žaisliukais. Jei ima šmėkščioti specialiai neieškota informacija ta pačia tema, paprastai nutariu, kad tai – ne šiaip sau, kad su tuo turiu ką nors daryti... Pirma, perskaičiau Claire Cavanah, išgarsėjusios savo žiniomis apie seksualumo skatinimą, žodžius: „Sekso žaislai padeda stimuliuoti daugiau nei vieną jautrią vietą tuo pačiu metu. Jie leidžia eksperimentuoti su pojūčiais ir stimuliacija. Jie padidina gebėjimą sukelti sau ar mylimajam iš proto varantį orgazmą. Sekso žaislai išlaisvina, atskleidžia tai, ką turime geriausia. Manau, kad jie gali paversti pasaulį aistringesne ir taikesne vieta.“ Antra, išgirdau apie sekso žaislais prekiaujančios amerikiečių kompanijos „Good Vibrations“ iniciatyvą, kurią ji paskelbė savo jubiliejaus proga: klientai buvo pakviesti dalyvauti vibratorių puošybos konkurse. „Išpieškite juos, „dekupažuokite“, nusagstykite karoliukais, aprenkite rūbeliais... Patys nuspręskite, kur skris jūsų vaizduotė!“ Kompanija pasiūlė įsigyti specialių, tik 5 dolerius kainuojančių, vibratorių ir įsipareigojo dalį už juos surinktų lėšų paaukoti labdarai. Trečia, Lietuvos žurnalistų sąjungos Sveikatos žurnalistų klubas atsiuntė kvietimą susirinkti didžiausioje šalies sekso prekių parduotuvėje ir su gydytojais ekspertais aptarti psichologines ir fiziologines priežastis, kodėl kai kurios moterys nenori mylėtis.

Į renginį nuėjau ir, aišku, išnaudojau progą patenkinti smalsumą atsidūrusi toje „terra incognita“. Puikiai apie savo prekes išmananti pardavėja-konsultantė Deimantė aprodė parduotuvės turtą, kuris, pasak jos, lietuviams (darau prielaidą, kad ir kitoms tautoms) ypač parūpsta artėjant Valentino dienai. Penio imitatoriai, vibratoriai, sekso kamuoliukai, įvairūs BDSM žaidimų atributai ir t. t. Vaikštinėjant nuo lentynos prie lentynos teko padaryti išvadą, kad mano išsilavinimo spragos sekso žaidimų srity didelės. Kad pasaulyje per kelis mano aktyvaus lytinio gyvenimo dešimtmečius sukurta daugybė gaminių, kurie tą gyvenimą būtų padarę gerokai spalvingesnį. Juos apžiūrinėjant ir čiupinėjant „Good Vibrations“ iniciatyva pasidarė labai suprantama...

Informacija toms, kurios dar nelaikė vibratoriaus ar „dildo“ (penio imitatoriaus) savo rankoje: tarp jų yra tikrų pupuliukų!

„Sextech“

Iš viso to, apie ką išgirdau sekso prekių parduotuvėje, labiausiai suintrigavo tikroviškus pojūčius užtikrinanti technologija, leidžianti partneriams mylėtis būnant skirtinguose pasaulio kraštuose ar skirtinguose kambariuose. „Viskas valdoma belaidžiu „Wi-Fi“ ryšiu ir telefono programėlėmis“, – pakomentavo Deimantė. Vyras turi vaginos imitatorių, moteris – penio imitatorių ir abu gali kaitalioti prietaisėlių valdymo režimus, pojūčių intensyvumą, daryti įtaką akto trukmei. Abu lytinio akto metu gali stebėti vienas kitą per vaizdo kameras. Gal visai neprastas būdas suteikti pasimylėjimams naujų spalvų, energijos ir neutralizuoti pagundas „nueiti į kairę“ užsitęsus komandiruotei?

Šiuolaikinės moterys žino, kad joms meilės akto metu priklauso džiaugsmas, susijaudinimas ir orgazmas.

Visgi man, perkopusiai per penkiasdešimt, mažiau technologiški daikčiukai arčiau širdies... Beje, jų asortimentas apskritai, pasirodo, gausėja septynmyliais žingsniais. Skelbiama, kad keletą pastarųjų metų stebimas itin spartus „sextech“ verslo augimas, į jį veržiasi šimtai startuolių, moderniame žodyne įsitvirtino sąvoka „sex wellness“. Mūsiškai tai, matyt, reikėtų versti kaip „seksualinis sveikatingumas“.

Norisi pacituoti minėtame žurnalistų ir specialistų susitikime dalyvavusį gydytoją psichoterapeutą, seksologą Viktorą Šapurovą: „Šiuolaikinės moterys žino, kad joms meilės akto metu priklauso džiaugsmas, susijaudinimas ir orgazmas. Jei tai nevyksta, ilgainiui joms gali kilti klausimas: „O kam man reikalingos tos sueitys?“ Kai seksas, neteikiantis malonumo, pasidaro betikslis, ir buvimas su vyru, kuris su tuo susijęs, gali tokiu virsti. Vis dėlto mūsų visuomenei būdinga ilgus metus kentėti ir nesiekti džiaugsmo. Moterys atlieka savo (kaip žmonų) pareigą, nors ja bodisi... Antra vertus, vis dar gajus požiūris, kad kiekvienas vyras – sekso ekspertas. Jei moteris pareikš norą išbandyti erotinius žaislus, pavydžiam „sekso ekspertui“ gali kilti visokių įtarimų... Tad prieš siūlant jam gaminį iš sekso prekių parduotuvės reikėtų numatyti galimas reakcijas. Bet viena – visada konstanta: tinka viskas, kas priimtina abiem, tačiau visos tos priemonės turėtų būti tik priedas prie jausmų.“

BDSM

Tai santrumpa, kuria užšifruotos trys angliškų žodžių poros: „Bondage and Discipline“ (suvaržymas ir disciplina), „Dominance and Submission“ (dominavimas ir nuolankumas), „Sadism and Masochism“ (sadizmas ir mazochizmas). Atsivedusi mus į atskirą, užuolaidomis pridengtą kambarį, Deimantė paaiškino, kad čia lankosi tie, kuriems patinka fetišai ir žaidimas „Aš kontroliuoju, tu paklūsti“. „Nuolankiajam malonu perduoti visą kontrolę partneriui į rankas, o šis ja mėgaujasi. Pastebėta, kad „išjungus“ vos vieną pojūtį, pavyzdžiui, užrišus akis, žmogus gali patirti daug stipresnį orgazmą. BDSM žaidimų metu naudojami akių raiščiai, antrankiai, virvės, botagai ir kitos priemonės, sukeliančios skausmą. Tačiau susijaudinus jis nebūna aštrus, nes tuo metu organizme padaugėja malonumo hormonų. Skausmas tiesiog papildomai stimuliuoja. O pradedantieji mėgsta mažą švelnų botagėlį.“

Švelniai ir efektyviai

Žinovai teigia, kad vyresnis amžius gali atverti naujas duris į sekso pasaulį. Vaikai netrukdo, vidinės laisvės daugiau, kompleksų mažiau... Pasikalbėkime apie produktus, kurie priskiriami prie mums potencialiai aktualių.

Lubrikantai. Įžengus į menopauzę vaginos sienelės plonėja, audiniai sausėja ir lytinis aktas, kai įstumiama varpa, dėl to gali būti skausmingas. Moters susijaudinimo tada neverta tikėtis. Tačiau truputis gero lubrikanto problemą išsprendžia. Vieni iš jų tik sutepa, kiti dar ir didina jautrumą, gerina kraujotaką ir stimuliuoja ryškesnius pojūčius. Arba, atvirkščiai, mažina jautrumą – to gali reikėti pernelyg greitai baigiančiam vyrui. Yra specialiai moterims, vyrams arba abiem skirtų lubrikantų.

Vaginos kamuoliukai. Jais stiprinami vaginos raumenys. Šie, būdami stangrūs, užtikrina kur kas geresnius moters ir vyro pojūčius lytinio akto metu. Kamuoliukai taip pat padeda mažinti pas kai kurias moteris su senatve atsliūkinančios bėdos – šlapimo nelaikymo – tikimybę.

Penio pompos. Šis gaminys gali tapti tikru atradimu pusamžiam ir vyresniam vyrui, kurio penis nebenori dirbti taip, kaip jaunystėje. Jį sustangrinti, pailginti erekcijos trukmę pajėgi kraujotaką aktyvinanti pompa.

Vibratoriai, penio imitatoriai, prostatos stimuliatoriai ir kiti. Šie žaislai, kurių pasirinkimas, pasak juos naudojančių, šiandien įspūdingas, teikia nuostabių galimybių paversti lovą malonumo, o ne nusivylimo ir prievolės vieta. Abiem kartu ar individualiai. Citata iš specializuotos elektroninės svetainės: „Dažna moteris per gyvenimą nepatiria tiek orgazmų, kiek galėtų, nes tuo žodžiu nusakomas pojūtis gimsta klitoryje, o ne vaginoje. Vibratorius gali apversti jos gyvenimą aukštyn kojomis! Senstant dėl fiziologinių kūno pokyčių ir moterims, ir vyrams neretai kyla su lytiniu aktu susijusių problemų, bet vibratoriai, prostatos stimuliatoriai, masturbacijos rankovės gali tapti jų gyvenimo dalimi ir suteikti dar nepatirto arba pamiršto džiaugsmo.“

Skaitykite daugiau