Už miegamojo durų: meilė ir išmaniosios technologijos

vida_press_25.EJAGWP / Vida Press nuotr.
vida_press_25.EJAGWP / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-30 20:45
AA

Ne kartą kavinėse teko matyti tokių pasimatymų: sėdi dviese vienas priešais kitą, nedrąsiai šypteli, persimeta keliais žodžiais, o tada vėl ilgam nuleidžia galvas ir pasineria į virtualų pasaulį. Juk jis kur kas įdomesnis nei šitas lėtas pasimatymas.

Sėdint prieš puspilnius kavos puodelius beveik nieko nevyksta. Reikia sugalvoti, ką dar gero pasakius, o jei nesugalvoji – pauzė, regis, trunka be galo. Ir nejauku taip ilgai žiūrėti į kitą žmogų. Bet štai feisbuke ar instagrame laikas įgauna kitą dimensiją. Ten daug įvykių, draugų, nuotraukų ir nuotaikų – viskas greitai mainosi, įtraukia ir nepaleidžia. Be to, nereikia daug galvoti. O jei randi kokią gerą nuotrauką ar postą, gali parodyti antrajai pasimatymo pusei. Taip ir pramogaujama rodant vienas kitam nuotraukas savo išmaniuosiuose ir keičiantis trumpomis kasdienėmis frazėmis.

Peršasi išvada, kad jeigu atsispirti technologijų traukai sunkiau nei kito žmogaus žavesiui, niekur toks pasimatymas ir nenuves. Nors galėtų. Jeigu nebūtų daroma taktinių klaidų.

Laiko vagis

Technologijos leidžia susijungti su visu pasauliu, tačiau kelia pavojų, kad nejučia po truputį nutolins nuo artimiausio žmogaus. Atliktas ne vienas tyrimas, atskleidžiantis, kokią neigiamą įtaką tarpusavio santykiams gali daryti išmanieji įrenginiai.

Nustatyta, kad jeigu per atvirą poros pokalbį kur nors netoliese guli išmanusis telefonas (nesvarbu, kad juo tuo metu nesinaudojama), tai liudija žemesnę tarpusavio santykių kokybę ir mažesnį pasitikėjimą vienas kitu. Šalia esantis prietaisas gali tapti rimta kliūtimi siekiant besąlygiško atvirumo su antrąja puse.

Išmanusis atitraukia dėmesį nuo esamojo laiko ir dabarties momento.

Pasimatymas / Vida Press nuotr.

Jeigu pokalbis su antrąja puse trunka ilgiau nei valandą, o jūs pradedate nervingai dirsčioti į savo telefoną, ryšys – trūkinėjantis.

Neseniai paskelbta, kad trys iš penkių amerikiečių negali išbūti ilgiau nei valandą nepatikrinę savo išmaniojo įrenginio. Kiek tokių žmonių yra Lietuvoje? Be abejo, daugėja. Ir jeigu pokalbis su antrąja puse trunka ilgiau nei valandą, o jūs pradedate nervingai dirsčioti į savo telefoną ir svarstyti, kiek svarbių laiškų ar naujienų praleidote, turbūt nereikia nė sakyti, kad ryšys – trūkinėjantis. Ir labai gali būti, kad jūsų santykių pabaigą priartins socialiniai tinklai.

Kaip tai nutinka? Antrajai pusei gali nepatikti pernelyg atviros įkeliamos nuotraukos. Flirtas su kitais vyrais. Netikėtai jūsų profilyje atsiradę jau pamirštos praeities fragmentai, atnaujintos draugystės su buvusiais partneriais. Galų gale, feisbukas iš jūsų vagia laiką, o jį galėtumėte skirti realiems santykiams, gyviems pokalbiams, tiesiogiai žiūrėti į akis ir laikytis už rankų.

Emocinė neištikimybė

Ne tik socialiniams tinklams skiriamas laikas kenkia santykiams. Anot seksualinių santykių konsultanto, amerikiečių rašytojo Iano Kernerio, feisbukas ir panašios platformos vartotojams suteikia akimirkos pasitenkinimo jausmą, o šis stimuliuoja smegenų atlygio centrus ir siūlo greitai pasiekiamus naujumo pojūčius, kas gali sukelti visišką priklausomybę.
Socialiniai tinklai leidžia lengvai susisiekti ne tik su draugais, bendradarbiais, bet ir su buvusiomis meilėmis. Tai kartais suteikia stiprių intymių išgyvenimų, verčiančių šiuos virtualius santykius pernelyg romantizuoti. Geriausiu atveju, anot I. Kernerio, tai atima iš jūsų energiją, kurią galėtumėte skirti savo partneriui. Blogiausiu atveju – skatina emocinę neištikimybę.

Virtualus buvusio mylimojo prašymas priimti į feisbuko draugus gali priversti smarkiai plakti širdį, o dar smarkiau – mygtuko „Patvirtinti“ paspaudimas. Dauguma yra linkę idealizuoti praeitį, jaunystę, pirmus meilės išgyvenimus, stengiasi prisiminti tai, kas gera, ir pamiršti, kas nelabai malonu.

Kai du praeityje artimai bendravę žmonės iš naujo užmezga santykius on-line, labai lengva supainioti tikrą gyvenimą su netikru, pasiklysti tarp realybės ir vaizduotės. Tokia draugystė greitai gali prisipildyti dviprasmiškų užuominų, flirto, intymių žinučių ar net pernelyg atvirų samprotavimų apie savo dabartinius santykius.

Išmanieji privalumai

Be abejo, niekas neragina išmesti išmaniojo telefono ar grafinės planšetės į šiukšlių dėžę arba visiems laikams išjungti feisbuką. Atvirkščiai, jeigu naujausias technologijas naudosite išties išmaniai, tai net gali pagerinti jūsų santykius su antrąja puse. Štai keletas specialistų patarimų, kaip sutvirtinti asmeninius santykius ir paįvairinti seksualinį gyvenimą naudojantis šiuolaikinėmis priemonėmis.

Atskleiskite savo fantazijas on-line. Technologijos nėra tik blogis – jos gali labai sėkmingai padėti stiprinti intymų ryšį. Tik įsidėmėkite svarbiausią įspėjimą: bendraudami su partneriu jokiu būdu nesinaudokite darbinio pašto ar skaipo adresu!

Antroji pusė maloniai nustebs gavusi iš jūsų dviprasmišką ir daug žadantį elektroninį laišką, balso žinutę ar gundančią nuotrauką. Nebijokite užsiminti apie savo fantazijas ir artimiausio vakaro planus – po tokių užuominų jis greičiausiai atsisakys užsukti mažo kokteilio su bendradarbiais į barą ir strimgalviais lėks namo. Pasinaudokite naujausių technologijų teikiamomis galimybėmis!

Peržvelkite savo socialinius tinklus. Į draugus priimti ex kelia nemažai pavojų – ar jums to reikia? Atsispirkite pagundai „drauge prisiminti praeitį“ – geriau tvirtai uždarykite spintos su skeletais duris, nes jeigu nuo savo antrosios pusės pradėsite slėpti visa, kuo dalijatės su buvusiaisiais, tai jau bus tam tikras emocinis apgaudinėjimas.

Bendraudamos patraukite telefoną iš akių. Per romantišką pasimatymą išmaniųjų prietaisų neturėtų būti jūsų akiratyje. Juos išvis išjunkite ir paslėpkite rankinėje – pasaulis tikrai nesugrius, jeigu kelias valandas netikrinsite savo pašto ar socialinių tinklų paskyros. Geriausia, jei miegamajame nekrautumėte telefono. Ne tik dėl elektromagnetinių laukų poveikio sveikatai. Prietaisas, kurio garsas neišjungtas, kuris vibruoja ir klingsi atėjus laiškui, pranešimui ar naujienai, tikrai neleis jums visiškai atsipalaiduoti ir nusiraminti. Jau nekalbant apie tai, kad trukdys intymioms akimirkoms. Miegamajame pamirškite technologijas – geriau sutelkite visą savo išmanumą į partnerį.