Už Kurto Cobaino vilkėtą megztinį gerbėjas nepagailėjo 334 tūkst. JAV dolerių

Kurto Cobaino vilkėtas megztinis ir gitara buvo parduoti aukcione / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-30 08:00
Ant kelio ženklo prie vieno miesto Jungtinėse Valstijose užrašyta: „Sveiki atvykę į Aberdyną. Ateik, koks esi (Come As You Are)“. Ta eilutė iš legendinės „Nirvana“ dainos pasveikina gerbėjus iš viso pasaulio, plūstančius čia pagerbti Kurto Cobaino.

K.Cobainas mirė būdamas 27-erių, kai „Nirvana“ buvo šlovės viršūnėje, išleidusi tokius pasaulinius hitus kaip „Come as You Are“ ir „Smells Like Teen Spirit“, davusi pradžią ištisai grandžo-pankmuzikos ir sunkiojo metalo samplaikos – grupių kartai. Tad nenuostabu, kad šis dainininkas yra šlovinamas ir šiais laikais.

Aukcionų namai „Julien's Auctions“ prieš kelias savaitės pranešė, kad spalio mėnesio pabaigoje vyksiančiame aukcione bus parduodami K. Cobaino daiktai: megztinis ir gitara. Alyvuogių spalvos megztinį muzikantas dėvėjo per „Nirvana“ koncertą „MTV Unplugged“. 

Kurtas Cobainas vilki žalią megztinį, kuris bus parduodamas aukcione / Socialinių tinklų nuotr.
Kurtas Cobainas vilki žalią megztinį, kuris bus parduodamas aukcione / Socialinių tinklų nuotr.

„Labai svarbu paminėti, kad šio megztinio mes neskalbėme, – „Rolling Stone“ žurnalui sakė aukciono namų atstovė D. Jullien. – Jūs galite matyti, kad dėmės vis dar yra. Pavyzdžiui, yra matomos nuo cigarečių likusios skylutės“.

Megztinį saugojo savo tapatybės nepanoręs atskleisti vyras, kuris patikino, kad drabužį jis laikė seife ir nuolat jį prižiūrėjo. Be to, šis megztinis jau vieną kartą buvo parduotas 2015-ųjų lapkritį už 135 tūkst. JAV dolerių smarkiai viršydamas pradinę – 60 tūkst. JAV dolerių – sumą. Tačiau dėl nežinomų priežasčių, megztinis ir vėl grįžo į minėtuosius aukciono namus ir šįkart pradinė jo kaina siekia net 200 tūkst. JAV dolerių. Tikimasi, kad atsiras pirkėjas, pasiūlysiantys kur kas didesnę sumą.

Kurto Cobaino vilkėtas megztinis ir gitara buvo parduoti aukcione / „Scanpix“ nuotr.
Kurto Cobaino vilkėtas megztinis ir gitara buvo parduoti aukcione / „Scanpix“ nuotr.

„Tai nebėra tik išskirtinai kolekcionierių daiktai, – kalbėjo D. Jullien. – Tai tampa šių laikų investicija. Vis daugiau roko kultūros daiktų yra vertinami ir tampa naujausiais meno kūriniais“. 

Ypatingasis megztinis aukciono metu buvo parduotas už rekordinę sumą – 334 tūkst. JAV dolerių. Kartu su megztiniu, aukcione buvo parduota ir 1993-aisiais pagaminta akustinė gitara „Fender“, kuria K. Cobainas grojo vieno iš koncertinio „Nirvana“ turo metu. Ši pirkėjui atsiėjo 340 tūkst. JAV dolerių.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai