Už Johno Lennono gitarą aukcione paklota 2,4 mln. dolerių

Prieš 73-ejus metus gimė Johnas Lennonas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-08 17:05
Johno Lennono gitara, su kuria buvo sukurti tokie „bitlų“ hitai kaip „She loves you“ ir „All my loving“, šeštadienį buvo parduota už rekordinius 2,41 mln. dolerių, paskelbė JAV aukcionas.

1962-ųjų „J-160E Gibson“ garsusis „bitlas“ nusipirko Liverpulyje 1962 metų rugsėjį, už 161 svarą, nurodė „Julien's Auctions“.

„Johnui taip patiko būtent ši gitara, kad jis pasiimdavo ją namo ir ja (grodamas) rašė dainas su Paulu McCartney“, – sakoma aukciono pranešime apie pardavimą.

Pasak „Julien's Auctions“, ta gitara per „The Beatles“ 1963-iųjų gruodžio Finsbury parko Kalėdų šou Londone dingo ir buvo dingusi daugiau kaip 50 metų.

„Julien's Auctions“, kuris nurodė, kad gitaros kaina pasiekė rekordą roko relikvijoms, nepateikė jokių detalių dėl to, kaip ir kur ta gitara vėl atsirado.

Šeštadienį tame pačiame aukcione Los Andžele buvo parduotas ir būgno viršus „Ed Sullivan“, vadinamas garsiausiu iš septynių su grupės logotipu ir vienintelis, pasirodęs ant „bitlų“ albumo viršelio.

Jis buvo nupirktas už 2,125 mln. dolerių.

Tarp kitų parduotų daiktų buvo Elvis Presley 24 karatų auksinis fortepijonas, už kurį buvo paklota 600 tūkst. dolerių.

Elvis tą fortepijoną nupirko savo motinai, 1955 metais, o vėliau jis buvo laikomas garsiųjų jo namų „Graceland“ muzikos kambaryje.

Pirmosioms vestuvių metinėms buvusi Elvio žmona Priscilla papuošė tą fortepijoną 24 karatų aukso papuošimais, nurodė „Julien's“.

Už 56 250 dolerių buvo parduotas baltos zomšos ansamblis, kurį kažkada vilkėjo „Karalius“.

Tuo tarpu megztinis, kurį vilkėjo velionis „Nirvana“ dainininkas Kurtas Cobainas, buvo nupirktas už 137 500 dolerių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai