Unikalioje moterų universiteto diplomų teikimo šventėje – ir žinomi veidai

„WoW University“ renginys/ Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-16 20:48
Pirmasis ir kol kas vienintelis Lietuvoje moterų universitetas internetinėje platformoje „WoW University“ (Women of Wonder) savo studentes, dėstytojus ir tarybos narius pakvietė į šventinį renginį – pirmosios pavasario sesijos uždarymą ir diplomų įteikimą.

Trylika savaičių įvairaus amžiaus ir profesijų moterys iš Lietuvos ir tautietės, gyvenančios svetur, internetinėje erdvėje sėmėsi įkvėpimo kurti ateitį, sužinojo daug įdomios ir naudingos informacijos, kaip išgyventi krizines situacijas darbe ir ugdyti kūrybiškumą, nuo ko atsispirti, pradedant savo verslą ir kaip savyje atrasti motyvacijos judėti į priekį, pažaboti baimes. Internetines paskaitas vedė žinomi kvalifikuoti dėstytojai ir pripažinti savo sričių specialistai, o pirmąjį „WoW University“ kursą lankė net 420 studenčių.

„WoW University“ renginys/Organiztorių nuotr.
„WoW University“ renginys/Organiztorių nuotr.

Tarpusavyje jos sprendė komandines užduotis, diskutavo įvairiomis temomis ir viena kitą įkvėpė augti. Šio unikalaus universiteto internete paskaitų pradžia sutapo su karantino šalyje paskelbimu, todėl emociškai sudėtingą laikotarpį užsidarius namuose buvo kur kas lengviau praleisti, gilinantis į naudingą informaciją ir praktinius patarimus, mokantis ateities žmogaus įgūdžių. Pirmosios pavasario sesijos metu tam, kam labiausiai reikia, buvo įteikta beveik 100 stipendijų, kurias įsteigė moterų universiteto socialiniai partneriai-labdaringos organizacijos: Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“, žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija, nacionalinė krūties ligų asociacija.

Daiva Žeimytė-Bilienė / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Daiva Žeimytė-Bilienė / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Negana to, šių metų didžiausiame tarptautiniame dizaino apdovanojimų konkurse „A' Design Award & Competition“ subūrusiame virš 40 tūkst. dalyvių, „WoW University“ gavo bronzos apdovanojimą už vizualinį identitetą grafikos ir vizualinės komunikacijos kategorijoje – juos sukūrė grafikos dizainerė Salvita Bingelytė. Šio universiteto tarybos nariai yra puikiai žinomi asmenys: režisierė Dalia Ibelhauptaitė, „Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė, žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė, ISM vadovų MBA studijų direktorė Audronė Nakrošienė ir kt.

Smagaus renginio „Pacų“ viešbučio kiemelyje metu, kurį moterų universiteto studentės galėjo matyti tiesiogiai internete, kviestinė publika valandą klausė reklamos specialistės ir socialinės aktyvistės Dovilės Filmanavičiūtės paskaitos „Kaip veikia kūrybiškumo raumuo?“. Atmosferą pagyvino ir muzikos garsai – smuiko melodijomis publiką džiugino Agnė Doveikaitė, gitaros – Aurimas Driukas, o visam renginiui dirigavo aktorė Justė Zinkevičiūtė, kuri yra ir šio moterų universiteto mokymosi kurso audio įrašų balsas.

 

Dovilė Filmanavičiūtė / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Dovilė Filmanavičiūtė / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarusi universiteto įkūrėja ir vadovė Inga Jablonskė ne sykį pabrėžė, kad tik begalinis smalsumas ir noras pasisemti vis naujų žinių kiekvieną keičia iš esmės. Ir kaip pavyzdį paėmė savo prosenelį, kuris būdamas našlaičiu ir vaikystę praleidęs ganydamas žąsis, savarankiškai išmoko net šešias užsienio kalbas, rašė eilėraščius, vaidino teatre: „Kiekvieno mūsų istoriją ir likimą galime pakeisti patys, trokšdami išmokti vis daugiau ir daugiau. Visos moterys nusipelnė mokytis ir pasukti savo gyvenimą taip, kad jame jaustųsi laimingos. Ačiū visoms studentėms, kad mumis patikėjote ir pasiryžote siekti daugiau“, – kalbą užbaigė I.Jablonskė.

 

Inga Jablonskė / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Inga Jablonskė / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Laidų vedėja ir žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė ant scenos juokavo, kad kol kas iš jos šiame universitete daugiau bėdos, negu naudos, mat visą moters dėmesį kol kas atima dešimties mėnesių sūnelis. „Mažyliui vis dar nesuprantamas mamos noras gelbėti pasaulį, tačiau ateityje tikiuosi labiau būti naudinga. Visus labai sveikinu ir žemai lenkiuosi visai komandai – jūs darote pasaulį geresniu. Linkiu adekvataus požiūrio ir būti pavyzdžiais, nes būtent iš jų mes ir mokomės. Taip pat sveikatos, o visa kita – pasiekiama arba uždirbama.“

Žiūrėkite fotogaleriją:

Temos:
Aktualu

Naujausi straipsniai