Unikali menininkės Jūratės Rekevičiūtės roletų kolekcija kvepia citrinomis

Jūratė Rekevičiūtė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-28 17:58
Menininkė Jūratė Rekevičiūtė pristatė pozityviam mąstymui įkvepiančią vienetinę roletų kolekciją „YES“. Menininkė neslepia, kad jai svarbu, jog aplinka keltų geras emocijas, pulsuotų pozityvia energija, todėl rytas atveriant langus ir įsileidžiant saulę turi prasidėti optimistiškai.

„Roletų kolekcija buvo sukurta draugės virtuvėje, kur nokdamos sultis gamino citrinos ir kvėpėjo gėlės knygose, kur vėjas lyg viltis blaškėsi už lango ir įkvėpimas rungėsi su tinginyste. Kur neradau kavos ir teko gerti kakavą, o saulėgrąžos sproginėjo brandindamos naują gyvybę ir leisdamos daigus“, – apie kolekcijos gimimą poetiškai kalbėjo J.Rekevičiūtė.

Seniai svajojo savo kūrybą nukreipti į interjerą

Mintis sukurti kažką unikalaus namų interjerui, kuo savo namus galėtų pagyvinti menininkės kūrybai neabejingi gerbėjai, J. Rekevičiūtei kirbėjo jau seniai.

„Mano pačios namuose daug langų, tad norėjosi kažko unikalaus, bohemiško, ekspresyvaus, o roletų audiniai – puiki ir neatrasta  terpė išreikšti kūrybai, paversti kasdienį objektą originaliu dekoro elementu. Mintis išpildyti savo sumanymus kartais veikia kaip traukos dėsnis, tad sulaukusi tokio pasiūlymo, nesvarstydama sutikau“, – pasakoja kolekcijos autorė J.Rekevičiūtė, gerai žinoma kaip grafinių paveikslų, barokiškų, puošnių formų indų ir juvelyrikos meistrė.

Susidūrę su menininkės kūryba, žino, jog autorės darbai pasižymi veržlumu ir ekspresija.  Ne išimtis ir nauja roletų kolekcija. „Šiuolaikinio gyvenimo kontekste dažnai trūksta pozityvių žinių, žmonių šypsnių, spalvų namuose,  tad sukurta roletų kolekcija skatins pozityvų mąstymą, požiūrį į gyvenimą, kūrybiškumą“, – sako menininkė, naują kolekciją pristačiusi kartu su įmone „Domus Lumina“.

Perkėlė grafikos ir keramikos darbų motyvus

Kurdama autorinę roletų kolekciją, menininkė perkėlė savo kūrybos motyvus, raštus ir elementus, naudotus keramikos papuošalų, porceliano indų ar grafikos darbuose. Ant roleto audinio nugulė ir grafikės paskutinės parodos „Graži suknelė“ paveikslas – menininkės vizitinė kortelė. Ši reprodukcija – tai J. Rekevičiūtės dovana, mėgstantiems  šiek tiek provokuojantį, išskirtinio stiliaus dizainą, nebijantiems drąsių ir progresyvių interjero sprendimų.

Autorinė kolekcija žavi ir tuo, jog menininkės kurti motyvai, virtę roletų dekoro elementais,    lengvai pritaikomi bet kokiame namų interjere. Dominuojančios spalvos – mėlyna ir pilka.  Ieškantiems drąsių ir ekspresyvių sprendimų, rekomenduojami audiniai  su provokuojančiais lapų – lūpų akcentais, žaismingais taurių motyvais. Namuose roletus lengvai pritaikys ir tie, kurie mėgsta minimalizmą. Santūrių spalvų roletų audinius pagyvina modernūs  grafiniai elementai. 

Dainiaus Ščiukos nuotr.
Dainiaus Ščiukos nuotr.

Menininkė atvirauja, jog kurdama roletų kolekciją mąstė, kur žmonės galės juos pritaikyti. Didžioji dalis kolekcijos gimė draugės virtuvėje, kurioje kvepėjo citrinomis, skleidėsi gėlės. Taip atsirado roletai virtuvei su citrinos griežinėliais, gėlėmis ar rodyklių akcentais. 

Tuo tarpu miegamajame ar svetainėje puikiai tiks roletai su lapelių motyvais, kurių spalvinė gama padeda kurti ramybę ir harmoniją.  Anot grafikės, kiekvienas motyvas gimęs iš pasąmonės,  jos pačios aplinkos, tad norintys įžvelgti prasmę, ją suras, kiti roletus  gali rinktis dėl patinkančių, interjerui artimų raštų.

Dainiaus Ščiukos nuotr.
Dainiaus Ščiukos nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai