Vilniuje viešėjusio tatuiruočių guru Henko Schiffmacherio klientų sąraše – Lady Gaga, Anthony Kiedis, Robbie Williamsas ir kitos garsenybės

Henkas Schiffmacheris / Luko Balandžio nuotr.
Henkas Schiffmacheris / Luko Balandžio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-05-24 13:35
AA

Gatvėje olando Henko Schiffmacherio (61) nepastebėti neįmanoma: kūnas išmargintas tatuiruotėmis, ilgi plaukai, juodas kombinezonas, ant galvos uždėta skrybėlė traukte traukia aplinkinių dėmesį. Vyras mielai bendrauja su aplinkiniais ir jame nėra nė krislelio susireikšminimo. O jis galėtų veržtis per kraštus – ne kiekvienam yra tekę tatuiruotėmis papuošti Lady Gagą, Kurtą Cobainą, Robbie Williamsą, grupės „Red Hot Chili Pepers“ narius ir daugelį kitų. Henkas gali pasigirti 30 metų patirtimi ir įspūdingu klientų sąrašu.

Šią savaitę į Vilnių Henkas užsuko neatsitiktinai. Čia jis pristatė kompanijos „Canyon“, kuriančios įvairius IT priedus ir aksesuarus, naują kolekciją „Tattoo Limited Edition“, ant kurios daiktų nugulė olando piešiniai.

„Esu neturtingų žmonių Rembrantas. Man malonu, kad mano piešinius galima pamatyti ant ausinių ar kitokių priedų, susijusių su kompiuteriais. Mano širdis dainuoja matant, kad mano menas taip pat nugula ne tik ant odos, bet ir ant trikotažinių marškinėlių“, – portalui Žmonės.lt pasakojo H. Schiffmacheris.

Vilniuje lankėsi Lady Gagą tatuiruotėmis papuošęs meistras Henkas Schiffmacheris (23 nuotr.)
+17

Įspūdžiai apie Lietuvą

Olandas Lietuvoje viešėjo pirmą kartą ir negailėjo gerų žodžių. „Žmonės čia labai draugiški, maistas yra skanus, esu apsistojęs prašmatniame viešbutyje, tai kas gali būti blogai? Esu degtinės mėgėjas ir čia teko paragauti tokios, kad visas kūnas užkaito, mano nosis, veidas ir ausys paraudonavo (juokėsi)“, – įspūdžiais dalijosi menininkas. Jis pasakojo, kad po kelių dienų išvyksta į Rumuniją, o vėliau keliaus į Bulgariją ir Serbiją, kur pristatys „Canyon“ kolekciją.

Prekės ženklo gimimas

„Prieš dvylika metų Meksikoje pamačiau kryžių, vėliau kažkaip netikėtai nupiešiau kaukolę: viena akis didesnė, o kita – mažesnė. Sėdėjau prie eskizų, piešiau, piešiau ir išėjo tai, ką dabar matote. Pagalvojau, kad tai gali tapti nauja „Smile“ alternatyva. Įdomu tai, kad japonai yra pakvaišę dėl šios kaukolės, teko ne vieną jų ištatuiruoti. Pamąsčiau, kad šis piešinys galėtų tapti mano autografu. Per kelerius metus jis tapo mano prekės ženklu: pridėjau truputį spalvos, o dabar jis nugulė ir šioje kolekcijoje“, – pasakojo H. Schiffmacheris.

Henkas Schiffmacheris / Luko Balandžio nuotr.

Tatuiruotės – pasaulio žemėlapis

„Kažkada atsisėdau ir pradėjau rašyti apie kiekvieną iš savo tatuiruočių, stengiausi prisiminti, kodėl ir kaip ji atsirado. Visi šie piešiniai – tarsi kelionė per gyvenimą, prisiminimai. Buvo neapsakomai geras jausmas pasinerti į kelionę po praeitį ir iš naujo pažinti save. Turiu nemažą pilvą, tai ant jo dar yra vietos, kur būtų galima padaryti ne vieną kūno piešinį. Esu tatuiravęs ir mane yra tatuiravę įvairiose pasaulio šalyse: Taityje, Samoa, Ramiojo vandenyno salose, Maskvoje, Jungtinėje Karalystėje, Meksikoje. Mano kūnas – pasaulio žemėlapis. Visada norėjau pamatyti, kokios yra tatuiravimo tradicijos kiekvienoje šalyje, nes jos visur skiriasi“, – teigė 107 tatuiruotes turintis vyras.

Paklausus, o kada jo kūną papuošė pirmas piešinys, Henkas juokėsi, kad iš pradžių buvo tik didelis susidomėjimas tatuiruotėmis. Tuo metu jis dirbo fotografu ir viskas nuguldavo nuotraukose ar popieriuje. „Paskui pagalvojau, kad atrodau kvailai būdamas su tais, kurie yra išsimarginę, nors pats neturiu nė vienos. Pirmoji mano tatuiruotė – avino ženklas, nes tai – mano Zodiako ženklas. Radau piešinį savo tėvo knygoje. Mano nuomone, kad kuo ilgiau galvoji, tuo labiau viskas tampa painiau. Tatuiruotė turi būti spontaniška ir šiek tiek kvailoka. Pats procesas turi būti spontaniškas, nes kitaip prarandamas visas žavesys. Iš pradžių buvo viena, paskui dvi, o jau po trečios viskas vyksta kosminiu greičiu“, – juokėsi meistras.

Skaičiai ir mados tatuiruočių pasaulyje

Nors ant H.Schiffmacherio kūno galima išvysti įvairiausių tatuiruočių, tačiau nė dėl vienos jis nesigaili. „Vienos yra man brangios dėl kažkokios progos, kitos – man primena žmogų, kuris darė, trečios – gerus prisiminus toje šalyje, kur buvo daroma. Nei dėl vienos nesigailiu. Kvailas dalykas – rašyti moterų vardus. Šiuo metu viską veikia popkultūra, pavyzdžiui, daugelis merginų pamato Rihannos tatuiruotę ir nori tokios pat. Tas pats su sentencijomis, bet man tai atrodo kvaila, nes tuos moto geriau reikia kabintis virš židinio ar lovos, o ne ant savo kūno. O ką jau kalbėti apie visus hieroglifus, nes vienas netikslumas ar kažkoks linkis, padarytas kitaip, ir ženklas turi visai kitokią reikšmę“, – kalbėjo olandas.

Vyras net nenutuokia, kiek žmonių tatuiravo, nes per vėlai susigriebė, kad reikia pradėti skaičiuoti. Pirmąją studiją Henkas atidarė dar 1977 metais, todėl sunku suskaičiuoti, kiek tūkstančių žmonių joje apsilankė. „Šis mano užsiėmimas, kuris ne tik yra mano pragyvenimo šaltinis, bet ir jo esmė, trunka beveik 40 metų. Per tuos metus man teko pakeliauti, pamatyti pasaulio, susitikti su įdomiais žmonėmis, tatuiruoti įžymybes bei sukurti jiems albumų viršelius“, – Žmonės.lt pasakojo H.Schiffmacheris. Jis net prisiminė, kad vienos iš pirmųjų klienčių jo salone – Raudonųjų žibintų kvartalo etatinės merginos. Anot jo, tais laikais tai buvo geriausia reklama.

Draugystė su „Red Hot Chili Pepers“ grupe

H.Schiffmacheriui teko tatuiruoti ne vieną žinomą asmenybę. Papasakojus jam, kad grupės „Red Hot Chili Pepers“ narys Anthony Kiedis turi lietuviškų šaknų, Henkas pradėjo pasakoti, kad dar devintajame dešimtmetyje, kuomet grupė dar buvo tik pradedanti savo karjerą, jie apsilankė pas jį.

Henkas Schiffmacheris / Luko Balandžio nuotr.

„Man Anthony yra labai mielas žmogus. Jo labai šiltos akys, tai turbūt būdinga visiems lietuviams (juokiasi). Teko man susipažinti su jo mama, labai nuostabus žmogus. Prisimenu, kad kartą visi keturi  grupės nariai miegojo pas mane svetainėje ant grindų. Šiuo metu jie gali mėgautis prabanga ir penkių žvaigždučių viešbučiais, o tada jie buvo pradedantys. Padariau jiems tatuiruotes, vėliau sekė jų albumo dizaino kūrimas, marškinėlių logotipai... Susibičiuliavome per tiek metų. Nesame geriausi draugai, nesusiskambiname kiekvieną dieną, bet kai grupė atvyksta į Olandiją, tai būtinai susitinkame, einame pavakarieniauti, jie man suorganizuoja pakvietimus. Anthony scenoje dažnai būna pusnuogis, o tai yra geriausia reklama man. Jis vėliau man atsiuntė kitus savo kolegas, kuriems mane parekomendavo. Teko tatuiruoti daug kitų žvaigždžių, tokių kaip grupių „Pearl Jam“, „Cypress Hill“ ar „Wu-Tang Clan“ narius. Beje, beveik visos A.Kiedžio tatuiruotės – mano darbas“, – pasigyrė Hankas.

Vyras taip pat pridūrė, kad netrukus pasirodys Johno Irvingo knyga, kurioje autorius sukūrė personažą, įkvėptą jo.

Henkas Schiffmacheris / Luko Balandžio nuotr.