Umos Thurman dukra Maya žengia į televizijos ekranus: kritikai lygina su pačia Scarlett Johansson

Maya Hawke/ Vida press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-12 19:48
Holivudui nepritrūks jaunų talentingų aktorių – į ekranus žengia garsių tėvų vaikų karta. Kaip Maya Hawke (21), paveldėjusi Ethano Hawke’o (48) ir Umos Thurman (49) gabumus.

Trečiasis serialo „Keisti dalykai“ sezonas tik pradėtas rodyti, o kritikai jau giria Mayos personažą Robin ir sako, kad ji apdovanota ta pačia viliojama, antgamtiška savitvarda, kuria ankstyvoje jaunystėje išsiskyrė Scarlett Johansson! 

Nedidelį vaidmenį naujame Quentino Tarantino filme „Vieną kartą Holivude“ skeptikai greičiausiai priskirs mamos, režisieriaus numylėtinės, nuopelnui, bet ką gi daryti žmogui, gimusiam su garsia pavarde? Gali ją pasikeisti, kaip Nicolas Coppola, tapęs Cage’u (tačiau tai neišgelbėjo aktoriaus nuo vidinių demonų), arba tiesiog susitaikyti su tokiu faktu ir dirbti savo darbą, kaip Sofia Coppola ar Stella McCartney.

Dviejų žvaigždžių pirmagimė atkreipė visų dėmesį prieš trejetą metų „AllSaints“ ir „Calvin Klein“ reklamoje, tačiau į ekraną nesiveržė, nes, kaip pati sakė interviu WWD, tai buvo „šeimos verslas“. Nors vaidinti buvo taip natūralu, kaip kvėpuoti, plaukioti ar bučiuotis, o ilgainiui paaiškėjo, kad tai jai dar ir puikiai sekasi.

Maya Hawke/ Vida press nuotr.
Maya Hawke/ Vida press nuotr.

Maya labai patinka literatūra ir teatras, ji mokėsi privačioje Bruklino Šventosios Onos mokykloje, kurioje svarbiausios buvo menų disciplinos, įstojo į garsiąją Džuljardo mokyklą studijuoti dramos. O po kelių semestrų gavo pasiūlymą ir neįstengė atsispirti – vaidinti amerikiečių klasikinio romano, Louisos May Alcott „Mažosios moterys“, ekranizacijoje. Aštuoniolikmetę studentę kvietė dėl mažesnio vaidmens, bet Maya įtikino prodiuserius leisti perskaityti Džo – mėgstamiausios savo herojės – tekstą. Ir gavo vaidmenį.

„Mažosios moterys“ buvo pirmoji kadaise savarankiškai Mayos perskaityta knyga (vaikystėje mergaitei nustatyta disleksija). Seriale vaidino tokia žvaigždė kaip Emma Watson, tačiau ryžtis išvažiuoti keturiems mėnesiams į Airiją filmuotis nebuvo lengva. „Anksti palikęs mokslus moki kritikuoti save. Bet neturi įgūdžių įgyvendinti tai, ką žinai, ką turi daryti, – svarstė ji žurnale „Elle“. – Vaikas nesirenka, o kai suaugi, kiekvieną kartą pasirinkdamas atidarai vienas duris ir užveri kitas. Tai velniškai gąsdina. Nusprendusi studijuoti vaidybą mokykloje, uždariau tūkstantį durų. Nutarusi ją palikti – šimtą. Nusprendusi filmuotis „Mažosiose moteryse“ atidariau dešimt ir užvėriau penkias. Begalinė kelionė apsisprendžiant, kuo gi nori būti per trumpą savo laiką žemėje. Tai baisu.“

Mayai buvo gal dar baisiau nei debiutantei ne iš kino pasaulio, nenutuokiančiai, kas jos laukia. Jos pačios tėvai susitiko filmavimo aikštelėje. Maya prisimena vaikystėje mačiusi, kaip jie dirba. Būdama ketverių su šeima atsidūrė Kinijoje – ten buvo filmuojama juosta „Nužudyti Bilą“ („Kramtydama guminius meškiukus stebėjau, kaip mamą negailestingai daužo ir prievartauja filmavimo aikštelėje“, – juokauja ji). Kai 2009 metais Ethanas repetavo nepriklausomo teatro statomame Antono Čechovo „Vyšnių sode“, vienuolikmetė Maya leido laiką užkulisiuose, buvo generalinėje repeticijoje. 

„Myliu savo šeimą, mus sieja nuoširdūs ir komplikuoti santykiai“, – sakė ji. Umos Thurman ir Ethano Hawke’o ir šeimyninė, ir pošeimyninė istorija yra sudėtinga: jie susipažino filmuodamiesi 1997-ųjų juostoje „Gataka“ ir buvo svajonių pora. Be Mayos, dar susilaukė sūnaus Levono Roano (17), tačiau 2003-iaisiais apsigyveno atskirai, o dar po poros metų išsiskyrė. Uma ilgai susitikinėjo ir net buvo susižadėjusi su viešbučių magnatu Arpadu Bussonu, pagimdė jo dukrą Luną. Dvi dukras – Clementine Jane ir Indianą – turi ir Ethanas. 2008-aisiais jis susituokė su mylimąja Ryan Shawhughes. Ši kurį laiką dirbo Hawke’o Thurman vaikų aukle, ir kalbėta, kad būtent dėl Ethano romano su ja garsioji pora išsiskyrė.

Maya Hawke/ Vida press nuotr.
Maya Hawke/ Vida press nuotr.

Maya tvirtina, kad nusprendusi filmuotis turėjo geriausią patarėją ir mokytoją – tėtį. O Hawke’as stokoja žodžių išsakyti, kaip didžiuojasi dukra, – matyti ją „Mažosiose moteryse“ buvo viena nuostabiausių jo gyvenimo akimirkų. „Ji ne šiaip gerai padirbėjo, ji padirbėjo puikiai. Matyti, kaip tavo vaikui sekasi profesinėje srityje, kurią pats labai vertini, kuriai atidavei visą gyvenimą, – neprilygstama“, – džiaugėsi aktorius viename interviu.

Po „Keistų dalykų“ Mayą giria ne tik tėtis (iki prodiuserių pasiūlymo filmuotis ji nematė nė vienos serialo serijos, nors žinojo, kad jis populiarus, filmu žavisi mama ir brolis). Tačiau jaunoji aktorė nepameta galvos dėl šlovės, garsenybių pasaulis jai ne itin įdomus. Maya daug ką suprato stebėdama tėvų santykius su kino industrija ir atvirai kalba, kad jų šlovė padėjo ir jai pačiai siekti sėkmės. „Ji – ta šlovė – sukelia daugybę lūkesčių, žmonės abejoja tavo gabumais, tavo gebėjimais ir ambicijų pagrįstumu. Tačiau faktas, kad turi sunkiai dirbti ir stengtis atrasti savo vietą. Gali įžengti pro duris, bet tave pro jas išmes, jei tik įėjęs susimausi.“

 

Naujausi straipsniai