Ukrainos žiuri narei „Eurovizijoje“ – patyčios dėl 0 balų Lenkijai: paaiškino, kodėl taip nutiko

Iryna Fedyšyna / Socialinių tinklų ir Luko Balandžio nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Dėl Lietuvai ir Lenkijai balų „Eurovizijoje“ pagailėjusios Ukrainos žiuri netyla kalbos. Viena iš jos narių, ukrainiečių dainininkė Iryna Fedyšyna dėl šios situacijos nusprendė nebetylėti ir pripažino, kad rezultatais nepatenkinti lenkų atstovo gerbėjai ant jos lieja neapykantą.

Kaip teigiama Unian.net, kitą dieną po „Eurovizijos“ dainų konkurso finalo kilo skandalas dėl to, kad Ukrainos žiuri Lenkijos atstovui Krystianui Ochmanui nesuteikė nė balo.

Savo instagramo paskyroje prabilusi Ukrainos komisijos narė, dainininkė Iryna Fedyšyna teigė, kad pati Lenkijai davė 10 balų, tačiau tikriausiai kitų žiuri narių balsavimas lėmė, jog dainininkas liko be nieko. Moteris paragino nutraukti ją pasiekusias patyčias ir paaiškino situaciją iš savo pusės.

„Nė vienas iš žiuri Lenkijos nevertino pagal kriterijus, kas kiek ir kaip padeda. Tokia buvo „Eurovizijos“ organizacinio komiteto žinutė mums atvykus.

Lenkijos atstovas Krystianas Ochmanas / Luko Balandžio nuotr.

Penki komisijos nariai, iš kurių trys yra iš Lvivo, perdavė mums informaciją, kad „draugai, balsuokite tik pagal savo profesinę patirtį.“ Buvome vienoje patalpoje ir su mumis buvo notaro atstovas, kuris stebėjo, kaip laikomasi reikalavimų.

Juodomis paryškintomis raidėmis buvo parašyta: „Vertinkite šalis nešališkai, dorai, profesionaliai, nediskredituokite nė vieno pagal išvaizdą, tautybę, lytį... Ar čia politinis konkursas?“ – rašė Iryna Fedyšyna.

Tačiau nepaisant šios žinutės, instagramo vartotojai ir toliau įžeidinėjo menininkę.

„Suteikiau žmonėms galimybę, suteikiau jiems platformą, kurioje jie galėjo išlieti visą pyktį, visas savo emocijas, nes aš šį pyktį suprantu. Iš esmės apie tai ir parašiau – kad mane taip pat sukrėtė tokie taškai iš Ukrainos, – teigė Iryna. – Taip, buvo nemalonu, kad prasidėjo tokia neapykanta. Bet ir man ši situacija buvo labai keista, nes nė vienas iš žiuri narių nenorėjo įžeisti Lenkijos.“

Ukrainos žiuri sudarė Vadimas Lisica, Andrius Kapral, Iryna Fedyšyna, Andriy Yatskiv ir Lukyan Galkin.

Primename, kad balų iš Ukrainos žiuri, priešingai nei iš žiūrovų, negavo ir Lietuvos atstovė Monika Liu. Šalies kultūros ministras Oleksandras Tkačenka dėl to atsiprašė.

„Norėčiau kreiptis į mūsų artimiausius draugus Europoje ir išreikšti savo asmeninę poziciją dėl Ukrainos žiuri įvertinimo Lenkijai ir Lietuvai.

Toks vertinimas niekaip neatspindi mūsų tikrojo požiūrio į jus, mūsų artimiausius draugus Europoje. Taip, britai buvo šaunūs ir liko antri. Bet 0 balų lenkams ir lietuviams yra labai gėdinga.

Ukrainos žmonės jums skyrė 12! Jūsų parama Ukrainai yra neįkainojama. Mūsų dėkingumas ir meilė jums išlieka ta pati.

Mielos lenkų ir lietuvių tautos, mes esame tokie dėkingi jums, mūsų pergalė yra bendra. Ir „Eurovizijoje“, ir ta, kurią pasieksime prieš priešą“, – skelbta jo įraše.

Skaitykite daugiau