Skandalas: Ukrainos politikas pareiškė, kad aktorė Mila Kunis yra ne ukrainietė, o „žydovka“

Aktorė Mila Kunis / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Visame pasaulyje žydų teises ginantis Simono Vyzentalio centras niršta ant Ukrainos. Mat vienas šalies politikų, teisininkas Igoris Mirošničenko nusprendė internete išsakyti savo antisemitišką nuomonę apie žydiško kraujo turinčią aktorę Milą Kunis (29).

Vyras savo socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė, kad M.Kunis (Ukrainoje gimusi žydų kilmės Holivudo aktorė – red. past.) nėra tikra ukrainietė, nes ji... žydė. Tiesa, aktorės tautybei apibūdinti jis panaudojo nuo holokausto laikų nevartojamą, netinkamą, žeminantį ir įžeidžiantį žodį – „žydovka“.

Kilus Ukrainos žydų protestams, šalies vyriausybė pranešė, kad neverta panikuoti, nes šis žodis yra vartotinas. Mat jis yra įtrauktas į didžiuosius Ukrainos žodynus ir naudojamas apibūdinti žydų tautą, tačiau nebūtinai žeminančia prasme.

Nepaisant to, šia visa istorija susidomėjo ir Los Andžele esantis Simono Vyzentalio centras. Žydų teisėmis besirūpinanti organizacija išsiuntė laišką Ukrainos premjerui Mykola Azarovui idant „išreikštų didžiulį pasipiktinimą dėl šmeižikiškų „Laisvės partijos“ (ukr. Svoboda partyja) pareiškimų Ukrainos žydų atžvilgių“, rašo portalas TMZ.com.

Laiške rabinas Marvinas Hieras paaiškino, kad terminas „žydovka“ turi neigiamą prieskonį ir yra verčiamas kaip „purvina žydė“. Maža to, jis buvo naudojamas „klastingam nacių ir jų kolaborantų šmeižtui skleisti ir žeminti į koncentracijos stovyklas patekusius žydų kilmės ukrainiečius“.

Organizacija primygtinai paragino premjerą „viešai pasmerkį šį I.Mirošničenko išpuolį ir imtis visų įmanomų priemonių, ateityje galinčių padėti kovoti su ksenofobiškomis idėjomis, griaunančiomis Ukrainos demokratiją“.

Pačios Milos Kunis atstovai kol kas šios situacijos nekomentuoja.

Skaitykite daugiau