Ukrainos kultūros ministras – apie šalies žiuri, kuri „Eurovizijoje“ neįvertino Lietuvos ir Lenkijos: „Gėda“

Lenkijos atstovas „Eurovizijoje“ Krystianas Ochmanas ir Lietuvos atstovė Monika Liu / Luko Balandžio ir EBU nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šeštadienį nuaidėjus „Eurovizijos“ finalui Turine, ne visi atlikėjai bei konkurso gerbėjai liko patenktinti šalių komisijų balsavimais. Štai Lietuvoje internete pasirodė ne viena reakcija į tai, kad jau antrus metus iš Ukrainos šalis negauna nei vieno balo, o šiemet neįvertino ir kaimynės Lenkijos. Į tai sekmadienį sureagavo Ukrainos Aukščiausioji Rada.

Ukrainos Aukščiausioji Rada sekmadienį išplatino kultūros ir informacijos ministro Oleksandro Tkačenkos poziciją dėl to, kad „Eurovizijos“ finale komisija neskyrė balų Lietuvos ir Lenkijos atlikėjams.

„Norėčiau kreiptis į mūsų artimiausius draugus Europoje ir išreikšti savo asmeninę poziciją dėl Ukrainos žiuri įvertinimo Lenkijai ir Lietuvai. Toks vertinimas niekaip neatspindi mūsų tikrojo požiūrio į jus, mūsų artimiausius draugus Europoje. Taip, britai buvo šaunūs ir liko antri, bet 0 balų lenkams ir lietuviams yra labai gėdinga.

Ukrainos žmonės jums skyrė 12! Jūsų parama Ukrainai yra neįkainojama. Mūsų dėkingumas ir meilė jums išlieka ta pati.

❗️Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко: «Хочу звернутись до наших найближчих друзів у...

Posted by Верховна Рада України on 2022 m. gegužės 15 d., sekmadienis

Žmonės.lt primena, kad gegužės 14 d. įvykusiame „Eurovizijos“ finale Ukrainos komisija nedavė nei vieno balo Lietuvos ir Lenkijos atlikėjams, tuo tarpu žiūrovai iš Ukrainos Lenkijai skyrė 12 balų, o Lietuvai 10.

Visgi „Kalush Orchestra“ su daina „Stefania“ šiemet tapo „Eurovizijos“ konkurso nugalėtojais. Jie sulaukė rekordinio žmonių palaikymo.

Po „Kalush Orchestra“ pergalės, spaudos konferencijos metu pranešta, kad 66-osios „Eurovizijos“ balsavimas įeis į istoriją – tiek daug televizijos žiūrovų balsų, per visą dainų konkursą nebuvo gavusi nei viena šalis.

Monika Liu po „Eurovizijos“ finalo Turine (7 nuotr.)
+1
„Eurovizijos 2022“ finalas Turine (59 nuotr.)
+53
Skaitykite daugiau