Ukrainiečius „Kalush Orchestra“ Kaune pasitiko pilna arena: „Stefania“ uždainavo ir Monika Liu

Grupės „Kalush Orchestra“ ir Monikos Liu koncertas Kaune / Eriko Ovčarenko nuotr.
15min.lt, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienio vakarą Kaune vyko ypatingas šou – griaudėjo koncertas „Aš esu Ukraina“, kuriame pasirodė su daina „Stefania“ Europą pakerėjusi grupė „Kalush Orchestra“.

Birželio 16-ąją „Žalgirio“ arenoje vyko ne tik didelis, bet ir prasmingas koncertas „Aš esu Ukraina“. Jame pasirodė Europos širdis didžiojoje „Eurovizijos“ pavergusi ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ bei talentingi ir publikos numylėti Lietuvos atlikėjai: Monika Liu, grupės „8 kambarys“ ir „Mad Money“.

Įdomu tai, kad iš pradžių koncertas „Aš esu Ukraina“ buvo organizuojamas Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje. Visgi dėl į viešumą iškilusios informacijos apie areną valdančios įmonės sąsajas su Kremliaus režimu, pasirodymą buvo nuspręsta perkelti į Kauno „Žalgirio“ areną. Džiaugsmą  dėl tokio sprendimo viešai  išreiškė ir pati ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“. 

„Kalush Orchestra“ pasirodymas Kaune / Eriko Ovčarenko nuotr.
„Kalush Orchestra“ pasirodymas Kaune / Eriko Ovčarenko nuotr.

Į Ukrainos palaikymui skirtą koncertą ketvirtadienį susirinko kone sausakimša arena. Ir nieko keisto – į pasirodymą kvietė ne tik organizatoriai, joje koncertavę atlikėjai, bet ir garsūs šalies žmonės. Štai Andrius Tapinas savo „Facebook“ paskyroje kvietė nelikti abejingais ir ateiti ne tik paklausyti geros ir kokybiškos muzikos, bet ir nepamiršti, kam jis skirtas.

Siekiant paremti Ukrainą, koncerto organizatoriai pusę visos už bilietus surinktos sumos skirs fondui „Aš esu Ukraina“, kurį įkūrė Ukrainos ambasada Lietuvoje.

„Kalush Orchestra“ pasirodymas Kaune / Eriko Ovčarenko nuotr.

Žvelgiant į šėliojančią minią, tapo akivaizdu, kad koncertas susirinkusiuosius sutraukė ne tik dėl kilnaus tikslo, bet ir dėl kokybiškos muzikos.

Belaukiant populiariųjų „Kalush Orchestra“ pasirodymo, scenoje pasirodė Lietuvoje populiarūs atlikėjai. Viena iš jų – elegancija bei aksominiu balsu žiūrovų širdis užkariavusi Monika Liu.

Vos užlipusi į sceną Monika Liu buvo sutikta gausiais aplodismentais. „Žalgirio“ arenoje ji, be jokios abejonės, sudainavo lietuvių itin mylimus „Sentimentus“, dar prieš mėnesį skambėjusius didžiosios „Eurovizijos“ scenoje Turine. Rodos, šią dainą mintinai moka ne tik pati Monika, bet ir visa arenoje susirinkusi publika, garsiai traukusi šį hitą kartu su atlikėja.

„Ačiū, kad esate čia. Tai man ir Ukrainai labai daug reiškia. Tai parodo, jog mums rūpi“, – garsiai sušuko dainininkė.

Po savo hitu jau tapusios dainos, Monika Liu padedant publikai sudainavo ir „Kalush Orchestra“ dainos „Stefania“ visiems atpažįstamą priedainį.
Monika Liu / Eriko Ovčarenko nuotr.

Nors lietuvių grupių ir atlikėju dainos buvo sutiktos audringai, vos į sceną užlipus „Kalush Orchestra“ nariams publika tiesiog pašėlo – tapo aišku, kad ukrainiečius lietuviai labai myli. Tūkstantinė auditorija palaikančiai pradėjo skanduoti grupės gimtosios šalies pavadinimą – „Ukraina“.

Didingoje arenoje, grupės gerbėjams laikant Ukrainos valstybines vėliavas, vaikinai atliko „Eurovizijoje“ pirmą vietą pelniusią jų atstovaujamą dainą „Stefania“: „Ši daina skirta mano mamai, tačiau dabar aš ją skiriu visiems čia susirinkusiems“, – publikai sakė grupės lyderis Olehas.

„Kalush Orchestra“ pasirodymas Kaune / Eriko Ovčarenko nuotr.
„Kalush Orchestra“ pasirodymas Kaune / Eriko Ovčarenko nuotr.

Su jau hitu tapusia daina atlikėjai atliko ir kitus ukrainiečių kultūrą reprezentuojančius kūrinius. Vaikinai kvietė publiką kartoti jų šokių judesius ir taip palaikyti juos.

Tarp savo gausybės pasirodymų grupė spėjo ir pabendrauti su susirinkiais gerbėjais. Olehas parodė į jau nuo jo įvaizdžio neatsiejamą rožinę kepurę ant galvos ir paklausė: „Kas norėtų jos?“. Staiga iš po nugaros ištraukė dar vieną identišką kepurę ir metė žiūrovų miniai.

Siekdamas dar labiau padidinti publikos aktyvumą, grupės lyderis Olehas Psiukas lietuviškai sušaukė „Aš jus myliu!“. Toks netikėtas dainininko išsireiškimas sulaukė palaikančių atgarsių.

Prieš atsisveikinant su susirinkusia minia, „Kalush Orchestra“ antrąkart sudainavo publikos įnirtingai prašyta dainą „Stefania". Atsisveikinimo daina tapęs kūrinys šįkart nuskambėjo ypač jautriai, atstistojus visai arenos miniai.
 
Koncerto akimirkos – fotogalerijoje:
Koncertas „Aš esu Ukraina“ su „Kalush Orchestra“
+51

„Kalush Orchestra“ ne kartą pabrėžė, kad jų misija – skleisti žinią apie Ukrainą. 

Dar Eurovizijos finale, nepaisydama konkurse egzistuojančio draudimo kalbėti apie politiką, grupė garsiai prabilo apie karą: „Visų jūsų prašau, padėkite Ukrainai, Mariupoliui, padėkite „Azovstal“ dabar pat“, – tokią frazę po „Kalush Orchestra“ finalinio pasirodymo iš grupės girdėjo visi Euroviziją stebėję žiūrovai.

„Neapsimeskime, kad karas Ukrainoje – tai tolimas kino filmas, kažkas, kas yra toli. Ukraina – Europos centre, ir brutalus karas vyksta būtent ten. Kai pabundi ir girdi sprogimus, kai nežinai, ar tavo draugai, tėvai, giminaičiai vis dar yra gyvi... Tai veda iš proto, žaloja psichinę sveikatą. Kuo greičiau susivienysime, kuo daugiau žmonių padės, tuo greičiau baigsis karas. Ir tada jis neišsklis į kitas šalis“, – savo klausytojams yra sakiusi grupė, atsisakiusi ir trofėjaus, ir eurovizinio talismano.

Iškart po Eurovizijos finalo laimėtojai paskelbė, kad trofėjaus – pergalės statulėlės – jie nepasiliks ir parduos ją specialiame aukcione, o gautus pinigus skirs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų reikmėms. Ukrainos kriptovaliutų biržą valdanti bendrovė „WhiteBit“ statulėlę nupirko už beveik 840 tūkst. Eur.

„Kalush Orchestra“ lyderis Berlyne vykusiame labdaros koncerte surengė loteriją ir savo talismanui – rožinei eurovizinei kepurei – laimėti, o gautus pinigus taip pat paaukojo Ukrainos kariuomenei.

„Eurovizijoje“ nugalėjo ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.

Su „Kalush Orchestra“ artimiau susipažinusi Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Monika Liu visa širdimi konkurso metu palaikė ukrainiečius, kurių daina „Stefania“, atlikta derinant etninius motyvus su šiuolaikiniais garsais bei naudojant skirtingus liaudies instrumentus, skirta lyderio mamai Stefanijai, karo Ukrainoje akivaizdoje įgavo visai kitą prasmę ir „Eurovizijos“ scenoje.

„Turbūt net nereikia sakyti, kokį stiprų ryšį jaučiu su „Kalush Orchestra“. Mūsų draugystė – tarsi mažas Lietuvos ir Ukrainos santykių atspindys: aš, kaip ir dauguma mūsų, kasdien galvoju apie Ukrainos žmones, jų patiriamą siaubą ir pagalbą, kurios šiuo metu jiems taip reikia“, – atviravo Monika Liu.

Dainininkė sakė, kad lietuviai jau ne kartą įrodė, kiek daug gali mūsų vienybė. Dainininkė sako žinanti, kad žmonės, kurie šiuo metu kovoja už laisvę, mato ir jaučia bet kokią paramą: „Leiskime jiems suprasti, kad jie ne vieni ir kad Ukrainos žmonės tebegyvena mūsų mintyse ir širdyse“.

Monika Liu / Eriko Ovčarenko nuotr.

Grupė „Kalush Orchestra“ susikūrė 2021 m. kaip šešių muzikantų grupė ir kaip 2019 m. įkurto pirmojo projekto „Kalush“ atšaka. Pavadinimas „Kalush“ kilo iš Oleh gimtojo miesto vakarinėje Ukrainos dalyje. „Kalush Orchestra“ yra vieni iš jaunųjų Ukrainos hiphopo scenos kūrėjų.

Hiphopo kultūra yra itin populiari ir ryškiai matoma, bei eskaluojama tarp šiuolaikinių miesto kultūros atstovų. Esminis „Kalush Orchestra“ skirtumas nuo kitų Ukrainos grupių – etninės muzikos elementų derinimas su modernia garso produkcija, hiphopo šokiais ir repu ukrainiečių kalba.

Į Vilnių atvyko ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“
+32

Skaitykite daugiau

content
Gyvenimo būdas

Gretos Lebedevos rankose – antras bakalauro diplomas: studijų metu netrūko iššūkių

content
Gyvenimo būdas

Susituokė krepšininkas T.Rinkūnas ir D.Vaiginytė: po vestuvių paisys prosenelės patarimo

content
Gyvenimo būdas

Liepa Norkevičienė: „Greičiausiai daro išvadas tie, kurie apie mane nieko nežino“

content
Aktualu

Žygimantas Sabonis Palangoje vedė mylimąją Simoną Zinčenko

content
Aktualu

Pasauliui pristatytas naujas princo Williamo ir K.Middleton portretas: tokio pora dar neturėjo

content
Gyvenimo būdas

Anžela Adamovič 35-metį sutiko Paryžiuje: „Tokios atostogos mums su Žygimantu – pirmos“

content
Gyvenimo būdas

Erika ir Merūnas Vitulskiai: „Norime vaikus saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme“

content
Aktualu

Graikijoje krepšininkas Lukas Lekavičius vedė mylimąją Meliną: svarbiausia dalyvė – dukrelė Darija

content
Gyvenimo būdas

Vilniuje ištekėjo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė: meilę prisiekė atlikėjui Mantvydui Čiupliui

content
Gyvenimo būdas

R.Wilson ir mylimosios santykiai – rimti: supažindino su mama ir svarsto apie santuoką

content
Muzika

„Imagine Dragons“ pristato kinematografinį vaizdo klipą „Sharks“: kūrinį skyrė mylimam miestui

content
Aktualu

Aktorius Regimantas Adomaitis palaidotas Menininkų kalnelyje: amžinojo poilsio atgulė greta žmonos

content
Aktualu

Atsisveikinimas su netikėtai mirusia Irena Maroziene: bičiuliai rinkosi į „Stiklių“ kiemelį Vilniuje

content
„Eurovizija“

EBU sureagavo į Ukrainos pasipiktinimą: paaiškino, kodėl jai neleidžia kitąmet rengti „Eurovizijos“

content
Aktualu

Prancūzijos Rivjeroje susituokė šokėja E.Andreikaitė: amžiną meilę prisiekė verslininkui E.Barauskui

content
Muzika

Britų muzikos žvaigždė Tomas Odellas pirmąkart surengė koncertą Trakų pilyje

content
Muzika

Donato Montvydo premjera: vasariškas hitas „Bėgam“ ir išskirtinis vaizdo klipas

content
Aktualu

Atlikėjas Gamka – vienišas: po skyrybų su buvusia mergina Akvile parašė dainą

content
Aktualu

Skiriasi 91-erių žiniasklaidos magnatas R.Murdochas ir modelis J.Hall

content
Muzika

„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ premjera – piligriminis vaizdo klipas: akylesni pastebės svarbų akcentą

content
Aktualu

Mirė garsios Rusijos grupės „Laskovyj maj“ vokalistas Jurijus Šatunovas: dainininkui buvo 48-eri

content
Muzika

R.Ščiogolevaitė, V.Genytė ir A.Pilvelytė pristato dainą „Vilty“: prabilo apie trijulės draugystę

content
Aktualu

Žinomus žmones aplankė „Penktos kojos“ gyvūnai: Nainiai priglaudė Bruno

content
Aktualu

Liepa Norkevičienė: „Sunkiausia, kai esi vieniša“

content
Aktualu

Gabrielė Vilkickytė – apie ligą, kuri pakeitė požiūrį į gyvenimą: „Be jos aš būčiau kitas žmogus“

content
Aktualu

Kojos lūžį Kyjive patyrusi Ruslana neatvyko į koncertą Amsterdame: pasiuntė svarbią žinią

content
Aktualu

Lietuva atsisveikina su teatro ir kino grandu Regimantu Adomaičiu: prie urnos – ypatinga nuotrauka

content
Aktualu

Amsterdame koncertavusi Verka Serdiučka pakeitė savo hito žodžius: suskambo „Russia Goodbye“

content
Muzika

Eros Ramazzotti pristato naują dainą: kūrinys – iš rugsėjį pasirodysiančio albumo

content
Aktualu

Karą smerkiantiems A.Pugačiovai ir M.Galkinui – dar vienas Rusijos kirtis: žada konfiskuoti jų pilį

content
Stilius

Saugirdas Vaitulionis: „Be akinių nebegaliu“

content
Gyvenimo būdas

Į madingiausią vasaros vakarėlį Vilniuje rinkosi ryškiausi veidai: stilingai atšventė gimtadienį

content
Kultūra

Antrasis MO muziejaus žurnalo „MOgazino“ numeris: kas kuria miestus?

content
Muzika

I.Jankauskaitė pristato muzikinį klipą: įsiamžino jaunavedžių poros, finale – Ingos staigmena

content
Aktualu

Irenos Marozienės dukra paskelbė, kur ir kada vyks atsisveikinimas su netikėtai mirusia verslininke

content
Aktualu

Asta Valentaitė – apie paskutinį pokalbį su Irena Maroziene ir susitikimą, kuris nebeįvyks

content
Aktualu

Aktoriaus R.Adomaičio šeimos laiškas: „Regimanto gyvenimas buvo kupinas aistros“

content
Muzika

„Brainstorm“ gros Vilniuje: „Gyventi be gyvų koncertų – tai kaip kąsti sumuštinį per celofaną“

content
Muzika

Atlikėjas Gebrasy pristato naują vasarišką dainą „Šalia“: turi svarbų kvietimą

content
Muzika

Neišbaidė net lietus: sostinėje savo debiutinį albumą pristatė sparčiai populiarėjantis Gamka

content
Aktualu

Vilniuje – filmo „Kartą kaime“ premjera: garsūs aktoriai, raudonas kilimas ir 1949-ųjų „pikapas“

content
Aktualu

Andriaus Užkalnio jaunesnioji dukra Milda baigė mokyklą: „Aš tavimi didžiuojuosi“

content
Kultūra

Knygą „Atatrankos“ pristatanti N.Oželytė: „Noriu padėti kitiems, kaip kažkada pati sulaukiau pagalbos“

content
Aktualu

Dainininkė Daiva Starinskaitė tapo mama: su sužadėtiniu Chrisu susilaukė pirmagimio

content
Kultūra

Pokalbiai apie Joną Meką MO muziejuje kviečia prisiminti ir naujai atrasti išskirtinį kūrėją

content
Gyvenimo būdas

Princas Williamas švenčia 40-metį: karališkoji šeima dalijasi nematytais kadrais ir įdomiais faktais

content
Aktualu

Rimantė Kulvinskytė laukiasi antros atžalos: žinią pranešė kūrybiškai

content
Aktualu

Ingrida Martinkėnaitė pardavė būstą Palangoje: pasidairius svetur – įsigijo namus Gran Kanarijoje

content
Gyvenimo būdas

Susituokė Jehovos šeimoje augusi D.Rudžinskaitė ir T.Ivanauskas: vestuvės – be tėvų, bet su humoru

content
Muzika

Dainotas Varnas pristato naują kūrinį: daina „Disco“ – bandymas atrasti savo naują muzikos stilių