Ūkininkauti su vyru pradėjusi Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: „Tai puikus būdas mokyti vaikus atsakomybės“

Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai su vaikais/ Gedmanto Kropio „ŽMONĖS Foto“/ Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Negaliu mūsų vadinti tais tikraisiais ūkinininkais, darome viską mėgėjiškai, tačiau gyvūnų turime daugiau nei įprastai gyvenantys žmonės“, – prisipažįsta buvusi merginų grupių „Mokinukės“ ir „Studentės“ narė Ineta Puzaraitė-Žvagulienė. Ji su vyru Ąžuolu Žvaguliu žengia pirmuosius ūkininkavimo žingsnius. O prieš kelias dienas šeimos augintinių būrį papildė dar vienas narys – šeima priglaudė antį.

Prieš kelerius metus įsikūrę name Vilniaus rajone Žvaguliai pirmiausiai nusprendė užsiauginti kelias vištas tam, kad vaikai galėtų valgyti ekologiškus kiaušinius. Tačiau vėliau keliomis vištomis Žvaguliai neapsiribojo, dabar šeimos ūkelyje galima rasti ir ančių, ožkų bei avių. 

Ineta juokiasi, kad ūkininke svajojo tapti nuo vaikystės, tačiau laikui bėgant šis noras pasimiršo. Buvusi dainininkė prasitaria, kad kieme auginti gyvūnus pasiūlė jos vyras Ąžuolas.

„Tam, kad vaikus galėtume maitinti ekologiškais kiaušiniais, nusprendėme įsigyti kelias vištas, iš tų kelių vištų vėliau gavosi keliasdešimt, tuomet dar apsižiūrėjome kieme ir nusprendėme, kad reikia sklypui rasti paskirtį. Pamanėme, jog  tuščiame žolės plote galėtų ganytis ir ožkos, ir avys – įsigijome jų po vieną. Tai vėlgi padarėme dėl vaikų, norėjome, kad jiems būtų smagu, kad matytų, kaip prižiūrimi bei auginami gyvūnai, o praėjus šiek tiek laiko, dar įsigijome ir ančių“, – Žmonės.lt pasakojo Ineta. 

 

Ąžuolas Žvagulis/ Asmeninio albumo nuotr.
Ąžuolas Žvagulis su sūneliu Bernardu/ Asmeninio albumo nuotr.

Ineta pasakoja, kad vaikystėje vasaras dažnai leisdavo pas močiutes, todėl ūkininkavimo pradmenų išmokusi dar nuo vaikystės, tuo tarpu Ąžuolas iki šiol su tokia veikla susidūręs nebuvo. „Ąžuolas į šią veiklą yra įmestas kaip į balą ir aš nesuprantu, iš kur jis visą tai supranta ir susigaudo“, – juokiasi I.Puzaraitė-Žvagulienė.

Kalbėdama apie gyvūnų auginimą Ineta priduria, kad jų laikomi gyvūnai daug priežiūros nereikalauja, o visą reikiamą informaciją pora dažnai randa ir internete. 

 

Inetos ir Ąžuolo Žvagulių dukra Barbora/ Asmeninio albumo nuotr.

„Visa Žvagulių šeima yra įpareigoti neišmetinėti maisto, jį rinkti ir atvežti mūsų vištoms, o mes jiems duodam kiaušinių – taip vykdome gražius šeimyninius mainus“, – kalba dviejų vaikų: Barboros ir Bernardo mama. Anot jos, ūkininkavimas vaikams naudingas ne tik dėl gaunamų ekologiškų gėrybių, tai moko atsakomybės, ugdo rūpesčio jausmą.  

„Barbora jau vedasi Ąžuolą paganyti ožkytes, pati supranta, kokia yra tvarka ir jų priežiūra, praneša jeigu gyvnūnai neturi vandens. Mūsų gyvūnai nėra pjaunami, tik mylimi ir prižiūrimi ir, manau, kad vaikams tai – didelis pliusas“, – pasakoja Ineta. 

Inetos ir Ąžuolo Žvagulių dukra Barbora/ Asmeninio albumo nuotr.

Savaitgalį Žvagulių šeimos ūkį papildė dar vienas narys – šeima priglaudė antį. 

„Vienas žmogus mums parašė ir pasiūlė padovanoti antytę – aš, žinoma, sutikau. Sekmadienį jie atvyko mums jos padovanoti – ta šeima buvo baisiausiai susigraudinusi, nes patys augino kelias antis, kol jų namuose, šalia miško, nepradėjo užklydinėti lapės. Žmonės norėdami likusią antį išgelbėti – atvežė ją mums. Nesu mačiusi tokio paukščio, ji priaukinta kaip šuniukas, o ir mes su vaikais džiaugiamės nauju šeimos nariu“, – šypsosi I.Puzaraitė-Žvagulienė. 

 

Inetos ir Ąžuolo Žvagulių ūkis (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau