Ugnė Siparė – apie karantino pliusus ir minusus: „Jausis milžiniški padariniai“

Ugnė Galadauskaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Gabrielė Valaitytė
Publikuota: 2020-03-26 09:54
„Su vyru šiuo metu laiką leidžiame labai kūrybiškai. Nekeldami kojos iš namų, dar labiau suartėjome“, – prisipažįsta su sutuoktiniu Mariumi jau kurį laiką karantino sąlygomis gyvenanti LRT televizijos laidų vedėja Ugnė Siparė.

Kaip sako pati Ugnė, „liežuvis neapsiverčia“ ištarti žodžių, jog gyvena puikiai, nes, kaip ir dauguma kitų, jiedu su vyru nėra tikri dėl savo ateities. 

„Iš tiesų laikas, kurį šiuo metu išgyvename, labai keistas, ir net jei nei mes, nei artimieji šio viruso neturime (spjaunu triskart per petį) – nė vienas negalime pasakyti, kad jis mūsų nepalietė, nes akivaizdu, kad tai būtų netiesa. Smarkiai pakoregavus gyvenimo tempą, net ir karantinui, ir visai koronaviruso krizei pasibaigus – jausis milžiniški padariniai. Žmonės netenka darbų, įmonės bankrutuoja, ką jau kalbėti apie didžiulį smūgį turizmo sektoriui. Be to, sunku prognozuoti, kas bus toliau… Kad ir kaip norėtųsi tikėti, kad per porą mėnesių viskas pasibaigs – negalime būti dėl to tikri“, – Žmonės.lt kalbėjo Ugnė.  

 

Ugnė ir Marius Sipariai/ Asmeninio albumo nuotr.
Ugnė ir Marius Sipariai/ Asmeninio albumo nuotr.

Vasarą už mylimojo, prodiuserio Mariaus Sipario ištekėjusi televizijos laidų vedėja prisipažino, kad šiuo metu su vyru laiką leidžia kūrybingai. 

„Marius gali dirbti iš namų, o aš – nors „Labo ryto“ vesti šiomis dienomis negaliu, bet tengiuosi neatsilikti nuo ritmo, sekti įvykius. Tas laidas, kurias galime įsirašyti namuose, pavyzdžiui, Euromaxxą, taip ir darome, nes sąlygas tam turime.

Netgi gimė naujas projektas, kuris, tikiuosi, netrukus pasieks LRT.lt žiūrovus. Be to, daug laiko skiriame savęs tobulinimui – juk per tą greitą gyvenimo tempą taip trūkdavo laiko knygoms, filmams, serialams – dabar labai daug skaitau, džiaugiuosi, kad ir sporto neapleidau, nes dauguma trenerių perkėlė savo treniruotes online, su vyru kartu pusryčiaujame, pietaujame, vakarieniaujame, daug kalbamės – dabar pats tas laikas įvertinti tokių paprastų dalykų svarbą“, – sakė televizijos laidų vedėja. 

Dėl šalyje įvesto karantino Ugnę kankina dvejopos nuotaikos. 
 
„Sunku kalbėti apie tai, ar išeis šis laikas į naudą, nes viena vertus – laikas su šeima yra neįkainojamas, antra vertus – jei sėdite kartu namuose, tačiau vienas sulindęs į kompiuterį, kitas į telefoną – jokios iš to naudos nebus. Na, jeigu žmogus leidžia tą laiką kokybiškai – su šeima, knygomis ar kitais savęs tobulinimo būdais – puiku, tačiau dėl visos šios situacijos neteko darbo ar jo verslas bankrutavo – vėlgi sunku kalbėti apie naudą.

Kalbant apie gamtą – sulėtėjęs pasaulis jau iš tiesų atsigauna: ar matėte, kas vyksta Italijoje? Venecijos kanalai,pirmą kartą, po daug laiko, skaidrūs ir net žuvytės juose matomos! Kita vertus, pagalvojus  apie šios šalies žmones – plyšta širdis… Pirmiausia reikia išgyventi visiems kartu šį laikotarpį, o tik tada vertinti žalą, naudą ir visas pasekmes“, – teigė ji, tačiau pridūrė, kad ir namuose galima surasti daug prasmingos veiklos: – „Visą šią situaciją galėtumėte išnaudoti savo naudai: krizė gali būti labai kūrybiškas laikotarpis, kuomet atsiranda nauji verslai, naujos laidos, nauji projektai...
 

Jeigu norite šį laiką išnaudoti ne darbui, o poilsiui, kartu su šeima žaiskite stalo žaidimus, bendraukite, dainuokite karaokę. Net namų tvarkymasis kartu gali būti labai smagi veikla. Iš esmės, moderniajame pasaulyje tai vadinama team buildingu, nes bet kokia veikla komandą suvienija, šiuo atveju – karantinas galėtų suvienytį šeimą.  Na, o jeigu karantine laką leidžiate vienas – skirkite laiko savęs tobulinimui. Šiuo metu internete veikia universitetai, vedamos paskaitos, vyksta sporto treniruotės. Kokybiškam laiko praleidimui puikiai gali tikti ir sena gera knyga. 
 Na ir žinoma, pagulėkite vonioje. Juk įtemptą darbo savaitę, pripažinkite, negalite sau to leisti“, – patarė U. Siparė. 

Naujausi straipsniai